Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seafang

Pierwszy zegarek za 8/9 tys. - Epos?

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, poszukuje swojego pierwszego zegarka do 8/9 tys. Jestem młodą osobą, rzadko noszę koszule. Bardzo podoba mi się model Epos Verso 2 3435, za tydzień idę na pierwszą przymiarkę. Moja wiedza na temat zegarków jest znikoma stąd pytanie o jakość i niezawodność tego czasomierza, jak i samej firmy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zegarek jest spoko, bo to Unitas, czyli sprawdzony i ceniony werk, z którym nie powinno być żadnych problemów. Co do samej marki, to moje zdanie jest takie, że to warte polecenia zegarki, o dobrym współczynniku jakość/cena.

W ramach alternatywy, w tym budżecie wwrto przyjrzeć się Tagowi, Orisowi czy Longinesowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, przeglądałem już modele tych marek i żadne nie wywołały u mnie efektu wow jak w przypadku eposa. Preferuje zegarki z paskiem i widocznym mechanizmem, jednak nie tak ordynarne jak na przykład Carrera od Taga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO, jeśli ten Epos Ci się podoba, to jest to dobry wybór. Z mojej perspektywy na plus dla Eposa trzeba też zaliczyć to, że ciagle jest to marka w miarę niszowa, rozpoznawalna raczej wśród pasjonatów. Mi zawsze najbardziej u Eposa podobała się linia Sophistique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek jest w pewnym sensie wyjątkowy bo to pierwszy "odwrócony" unitas


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na początek sugerowałbym coś tańszego. Z pierwszymi zegarkowymi zakupami zwykle jest tak, że dopiero po jakimś czasie kształtuje się nam gust i dochodzimy do tego czego naprawdę chcemy. Kolejne zegarki na pewno będą bardziej Ci się podobać, bo ich wybór będzie bardziej świadomy. No chyba, że ta kwota nie jest dla Ciebie znacząca, to bierz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam. Bdb firma z wieloma fajnymi modelami w rozsądnie skalkulowanych cenach . Ten model jest nietuzinkowy , trudno raczej znaleźć dla niego alternatywę wiec jeżeli się podoba to brać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na foto w sieci i widzę, że na niektórych nadgarstkach ten zegarek wygląda na zbyt duży. Jaką masz średnicę nadgarstka? Bierz pod uwagę, że jest to bardzo duży zegarek, a zbyt duży źle się nosi i się wygląda.

 

https://zegarkiipasja.pl/images/001_2016/zegarki/612-epos/5.jpg

 

Tu jest zdecydowanie zła para.

 

Alternatywa dla Eposa:https://www.tissotwatches.com/pl-pl/shop/tissot-t-complication-squelette-7.html

 

Na pewno ten Epos nie jest typowym zegarkiem z odkrytym mechanizmem, więc z pewnością będzie budził zainteresowanie...

 

Weź jednak pod uwagę, że takie zegarki nie są uniwersalne, potrafią się też szybko zbudzi, szczególnie jeśli będzie to jedyny twój zegarek. Nie jest to ponadczasowa klasyka ani EDC. Jeśli się Tobie takie coś podoba to super, ale nie kupuj tego, żeby "się pokazać", bo ktoś kto się nie zna może to odebrać za bubel z AliExpress lub innego bazaru.

Edytowane przez MichałS

Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jest Unitas, więc mały być nie może ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Unitas, więc mały być nie może ;-)

Zatem również właściciel mały być nie może :)


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No chyba, że tak :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szkieletor, jak szkieletor, jednym się podoba, innym nie. Ale ten Epos jest o tyle fajny, że jak słusznie zauważył Kolega @CIESLUT, w tym Eposie jest odwrócony Unitas, a to już fajny smaczek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten epos ma jeden poważny minus brak małej sekundy co sprawia, że zegarek jest "martwy". 

 

No dobra od biedy jest koło balansowe więc tragedii jeszcze niema...

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż zrobić, PAM000 też tak ma i jakoś się z tym żyje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż zrobić, PAM000 też tak ma i jakoś się z tym żyje :-)

Ale co to za życie..? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

PAMa z taką "przypadłością" na pewno bym przebolał  :D

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomocne rady i propozycje, postaram się wstawić jakieś zdjęcia po przymiarce u jubilera. Boję się właśnie, że może być trochę duży (nadgarstek ma 18 cm obwodu i 6 szerokości). Jeśli chodzi o budowę ciała to jestem niski 165cm, ale dość szeroki (około 105cm w klatce), ramie też jest nieproporcjonalnie duże, więc tutaj nie powinno być problemu. W sumie od zawsze podobały mi się takie niepełne szkieletory, gdzie mimo wszystko dało się szybko odczytać godzinę. Epos jest na tyle ciekawy, że nie sądzę, żeby mi się szybko znudził, a będzie to raczej zegarek na długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy takiej szerokości nadgarstka powinno być ok, ale na pewno przymiarka rozwieje wątpliwości :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka z pewnością jest obowiązkowa. 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104125-jak-dobra%C4%87-rozmiar-zegarka-poradnik/

 

https://www.watchpci.com/pl/informations-pl/jaki-rozmiar-zegara-na-moja-wriste/17573/

 

Moja jedyna rada - nie kupuj zegarka zaraz po założeniu, nawet jeśli sprzedawca będzie cisnął i mówił, że jest na niego kolejka po horyzont, a to ostatni egzemplarz. Przymierz, obejrzyj dobrze z każdej strony, zrób kilka zdjęć, prześpij się z tym ... i najlepiej przymierz inne modele, w tym i innym sklepie, nawet sporo tańsze niż Twój budżet. Jeśli natomiast masz gruby nadgarstek, bo BMI mówi Ci, że powinieneś być ... wyższy to zastanów się czy nie trafi Ci się zrzucenie kilku kilogramów w niedługim horyzoncie czasowym. Na mojej łapie kiedyś zegarki 40-42mm wyglądały OK, dzisiaj 40mm to max, a optymalnie jest 38 ... 

 

Pewnego razu napaliłem się na jeden model, przymierzyłem i już miałem kupić, ale miałem limit na karcie, więc planowałem wrócić po ten zegarek następnego dnia. Nie wróciłem, bo mi przez noc przeszło i ponowne spotkanie z tym zegarkiem nie było już tak emocjonujące ... nie twierdzę, że będzie tak w Twoim przypadku, ale jeśli to Twój pierwszy i jak na razie jedyny zegarek to będzie oznaczało obcowanie z tym codziennie przez większą część dnia. 

Edytowane przez MichałS

Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisali kiedyś koledzy, ze do pewnej kwoty zegarki maja standardowe mechanizmy Unitas albo ETA 2824-2. Rozpiętość cenowa zegarkow jest znaczna, ale płacimy za markę a nie konkretne właściwości użytkowe. Myślę że kupując zegarek na Unitasie lekko przepłacasz.


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem przymierzyć zegarek u jubilera, leżał idealnie. Poza nim bardzo spodobał mi się model Carrera Calibre 5 od Taga, jednak ostatecznie wybór padł na Eposa. Dostałem bardzo dobrą ofertę na 7100 zł, a około 16 byłem już z zegarkiem w domu. Co ciekawe zegarek po wyjęciu z pudełka stał w miejscu. Mimo, że jubilera działał i był w pełni przygotowany do użytkowania. Po nastawieniu godziny ruszył, lecz po godzinie znów stanął (mimo pełnego naciągu). Zadzwoniłem do jubilera i jeszcze zanim do niego dotarłem by zwrócić wadliwy egzemplarz, jubiler zamówił nową sztukę. Bardzo muszę tutaj pochwalić całą obsługę jednak jestem zdziwiony faktem, że zegarek o takiej wartości, zaraz po wyjęciu z pudełka przestał działać. Ktoś wie jaka mogła być przyczyna? Dodam, że dość mocno żałuję zaistniałej sytuacji, bo trafił mi się nietuzinkowy numer - 009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.