Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Butik

Omega Globemaster czy Rolex OP 39?

Rekomendowane odpowiedzi

Potem napiszę coś więcej w kwestii dylematu, ale na razie pytanie ogólne: biała OG czy biały ROP i dlaczego?

post-98815-0-45622100-1560276093_thumb.png

post-98815-0-65411600-1560276099_thumb.png


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Omega za ciekawszą tarczę i lepszy mechanizm, Rolex za układanie się na ręku i uniwersalność.

 

Zastanawiałem się nad oboma, wybrałem OP39, się koniec końców zostałem z Explorerem i jedyne czego żałuję, to że nie wziąłem Explorera od razu.

 

Podsumowując - żaden z tych.

 

A jak któryś to OP z bazarku by przetestować a w razie czego sprzedać bez straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym to ma być bardziej DRESS niż ALLROUNDER, więc explorer (bo zakładam, że polar, gdyż mówimy o białym) raczej odpada.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glob, bo coś się w nim dzieje, ale najlepiej tarcza w innym kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat "Mamo, jakie dziś założyć spodenki?" :)

"załóż te syneczku które wygodniejsze dla Ciebie" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Przy czym to ma być bardziej DRESS niż ALLROUNDER, więc explorer (bo zakładam, że polar, gdyż mówimy o białym) raczej odpada.

Czarny, 114270. Choć też celowałem w biel w oryginalnym zamyśle.

A jak dress to szedłbym w JLC z tym budżetem.

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat "Mamo, jakie dziś założyć spodenki?" :)

"załóż te syneczku które wygodniejsze dla Ciebie" :)

Trochę masz racji, może nawet dużo. Prawdopodobnie jak dzieciak szukam zewnętrznego potwierdzenia czy dobrze chce zrobić ;)

 

Pic polega na tym, że mam OP39 biały już jakiś czas. Ale fakt jest taki, że ja mam od zawsze w głowie Omegę, ta marka, jej wzornictwo i wszystko co z nią związane do mnie mówi... Mam już inne zegarki tej firmy, a do Rolka w zeszłym roku namówił mnie mój starszy syn. No i kupiłem ten jako najmniej roleksowy i nie bijący swoją roleksowością z daleka. Ale nie jestem chyba przekonany. Nie kocham go, a ja potrzebuję miłości do swoich zegarków.

 

Wpadłem więc na pomysł pozbycia się rolka i nabycia właśnie tego glołbmasterka, który jest moim zdaniem śliczny.

 

Tylko szukam zewnętrznego głosu rozsądku czy dobrze chcę zrobić, czy nie będę żałował.

 

Może teraz mi pomożecie :D

 

Aha - mam też JLC garniturowy, mam parę innych sztuk i marek, tutaj zastanawiam się tylko między tymi dwoma modelami w mojej konkretnej sytuacji.

 

Pozdro i nie krzyczcie na mnie za bardzo ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytaj może kto ma, i może udostępni byś mógł zobaczyć na żywym organizmie czy pasujecie do siebie.

Omega, ten model bardzo ciekawy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim sensie ma być to dress watch? Masz JLC który pewnie lepiej pełni tę rolę. Glob ma wg mnie okropną tarczę i bezel a OP jest fajny ale jest bardzo entry level i to czuć trzymając go w ręku. Już lepszy byłby DJ i bardziej dress ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Tarcza i bezel w globie jeszcze dają radę, ale uszy i bransoleta wołają o pomstę do nieba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszedłem do sklepu ze swoim rolkiem na nadgarstku i porównałem te dwa zegarki w rzeczywistości. Co prawda Omega była dostępna tylko na pasku, ale tak czy siak porównanie jest moim zdaniem miarodajne. Decyzja chyba została podjęta, ale ciekaw jestem Waszej opinii, tak po prostu. Wiadomo, że i tak zrobie tak jak mi dusza podpowiada :D

post-98815-0-98995400-1560344813_thumb.jpg

post-98815-0-54110900-1560344820_thumb.jpg

post-98815-0-78902500-1560344827_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Glob, choć po zdjęciach ciężko powiedzieć czy będzie równie dobrze leżał na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Z mojej strony - zastanów się czy Globa będziesz chciał mieć na pasku czy na bransolecie. Jeżeli bransoleta - koniecznie przymierz wpierw na niej. Dla mnie to było największe rozczarowanie w tym zegarku niestety i główny argument przeciwko (jako że noszę głównie na bransoletach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony - zastanów się czy Globa będziesz chciał mieć na pasku czy na bransolecie. Jeżeli bransoleta - koniecznie przymierz wpierw na niej. Dla mnie to było największe rozczarowanie w tym zegarku niestety i główny argument przeciwko (jako że noszę głównie na bransoletach).

 

Plan jest kupić na bransolecie, ale dołożyć do tego pasek ciemnobrązowy (matowy) i czarn (matowy, taki jak na zdjęciu). Zależnie od okazji i ubioru chcę mieć dostępne 3 wersje (oczywiście bez złotego bezela jak na jednym z poniższych zdjęć).

post-98815-0-36286200-1560351741_thumb.png

post-98815-0-87780300-1560351746_thumb.png

post-98815-0-82435200-1560351751_thumb.png

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Na paskach jest fajnie, ale bransoleta pozostawia trochę do życzenia. Gdybym nosił tylko na paskach wziąłbym (gdy sam stałem przed powyższym wyborem) Globemastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na paskach jest fajnie, ale bransoleta pozostawia trochę do życzenia. Gdybym nosił tylko na paskach wziąłbym (gdy sam stałem przed powyższym wyborem) Globemastera.

A co masz do bransolety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie globe fajniejszy casual i lubi przebieranki nawet odważniejsze

 

6kTP55y.jpg

 

wRIxiDx.jpg

 

vRJNLUz.jpg

 

rpgFq6p.jpg

 

Gość sobie tak kombinuje u siebie na profilu na IG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

A co masz do bransolety?

Tragicznie układa się zaraz za endlinkiem, słabo wygląda przez to, że koperta ma wbudowany 'endlink', do tego jedna z mniej wygodnych współczesnych bransolet Omegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy swoim Rolku wygląda naprawdę ponadczasowo i zawsze będzie TOP. Do tego Omega ma brzydką bransoletę i karbowany bezel co będzie łapał brud i trudniej się go pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zostałbym przy OP.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak namieszałem, a i tak chyba będzie jeszcze kompletnie inna wersja zdarzeń ;)

 

Myślę jeszcze, rozważam, sprawdzam co za ile da się kupić i sprzedać, ale OP chyba jednak zostanie.

 

Nie cierpię tej zegarkowej choroby, ciągle coś kombinuję ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek na bieżąco i odnoszę wrażenie, że stryjek chce zamienić siekierkę na kijek. Omega wystawiła bezel ala Rolex DJ, proste nakładane indeksy, nie zgorsze wskazówki i nudną do bólu tarcze, na której jedyny ciekawy motyw to gwiazdka. Wiem, że styl vintage jest popularny, ale ta Omega wygląda jakby była sprzed 30 lat, z chudych lat automatów. Rolex też nudnawy i jego główna zaletą to to, że to Rolex, więc niewiele straci na wartosci. Jest tyle fajnych zegarków z jasna tarczą, wybieranie między tylko tymi dwoma to dla mnie siekiera i kijek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek na bieżąco i odnoszę wrażenie, że stryjek chce zamienić siekierkę na kijek. Omega wystawiła bezel ala Rolex DJ, proste nakładane indeksy, nie zgorsze wskazówki i nudną do bólu tarcze, na której jedyny ciekawy motyw to gwiazdka. Wiem, że styl vintage jest popularny, ale ta Omega wygląda jakby była sprzed 30 lat, z chudych lat automatów.

Oczywiście każdy ma swoje zdanie, ale czy widziałeś tę tarczę na żywo?

Pytam, bo imo ma tyle smaczków i jest tak zbudowana, że trudno o drugi taki zegarek z obecnych kolekcji tego poziomu cenowego (jako drugi przykład podałbym tarcze Zenithów).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy ma swoje zdanie, ale czy widziałeś tę tarczę na żywo?

Pytam, bo imo ma tyle smaczków i jest tak zbudowana, że trudno o drugi taki zegarek z obecnych kolekcji tego poziomu cenowego (jako drugi przykład podałbym tarcze Zenithów).

Widziałem i trochę na wyrost napisałem opinię, mając świadomość, że jest przesadzona. Swego czasu miałem okazję porównać ja do UG Okeanos Moona i Omega została zmiażdżona, tak że nie było co zbierać. Tak więc nadal uważam, że jest sporo ciekawszych zegarków w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.