Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Vonziej

Zegarek na małą rękę- Vintage - budżet 1500-2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Taka Soma to chyba tylko jako poczekadło na np Omege wspomnianą, albo współczesnego SARBa :P

 

Neah, mam SARBy i ta SoMa dobrze się czuje w tym towarzystwie :)

 

A może rusek vintage? Za kilka stów da się wyrwać bardzo zadbany egzemplarz ... Albo jeszcze lepiej - współcześnie, a vintage - nowy Timex Marlin. Normalny rozmiar i śliczny wygląd...


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neah, mam SARBy i ta SoMa dobrze się czuje w tym towarzystwie :)

 

A może rusek vintage? Za kilka stów da się wyrwać bardzo zadbany egzemplarz ... Albo jeszcze lepiej - współcześnie, a vintage - nowy Timex Marlin. Normalny rozmiar i śliczny wygląd...

 

Timexa Marlina vintage mam - nawet wystawiłem niechętnie na bazarku :P

 

Dla uczczenia bardzo ważnego roku w moim życiu chcę kupić coś ciut droższego. Teraz się nie chwalę tylko popieram moje myślenie faktami: W tym roku skończyłem studia, zacząłem doktorat, znalazłem pracę w zawodzie i mam wesele za chwilę, dlatego nie chcę "tylko" ruska. To są piękne zegarki, ale chyba sam sobie chciałbym sprawić coś lepszego  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba było tak od razu. Gratuluję osiągnięcia tych ważnych życiowych etapów ... faktycznie coś specjalnego się należy ... da się budżet nagiąć?

 

https://www.zegarek.net/zegarki/tissot/zegarek_tissot_t006.407.16.033.00.html


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba było tak od razu. Gratuluję osiągnięcia tych ważnych życiowych etapów ... faktycznie coś specjalnego się należy ... da się budżet nagiąć?

 

https://www.zegarek.net/zegarki/tissot/zegarek_tissot_t006.407.16.033.00.html

 

Ależ dziękuję, nie trzeba było  :wub:

Coś tam da radę naciągnąć, ale musi mieć to "coś" dlatego myślałem o vintage (zaktualizowałem 1 post)

 

PS, pamiętaj we wrześniu zwiedzić wystawę na ul. Mostowej dotyczącą Bydgoszczy w II wś. Maczam w niej palce, a nawet całe ręce  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki, zapisuję wydarzenie w kalendarzu, na pewno tam zajrzę :)


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki, zapisuję wydarzenie w kalendarzu, na pewno tam zajrzę :)

 

Mam nadzieje, ze to nie są tylko słowa :lol:

________

 

Za czym rozglądać się w Vintage? Omega, Longines?

 

Ze współczesnych zegarków to będzie na pewno SARB, Orient Star Classic 2nd Gen (tak samo ciężko dostępny jak SARB), Orient Star rzymianka (ciut nudnawy), Glycine Combat (nie taki styl jakiego szukam). Co tutaj wpisać?

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze to nie są tylko słowa

________

 

Za czym rozglądać się w Vintage? Omega, Longines?

 

Ze współczesnych zegarków to będzie na pewno SARB, Orient Star Classic 2nd Gen (tak samo ciężko dostępny jak SARB), Orient Star rzymianka (ciut nudnawy), Glycine Combat (nie taki styl jakiego szukam). Co tutaj wpisać?

Ponawiam pytanko :)

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o vintage to najbardziej znane marki są znane, w tej cenie jest sporo Omeg. Warto tylko uważać, czy nie jest to zegarek składany z kilku innych lub ordynarnie odnowiony np. z ponalowaną tarczą, podnienionymi wskazówkami lub koronką itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że fajną oryginalną Omegę vintage będzie ciężko wyrwać do 1000-1500zł. Ja kilka miesięcy temu kupując vintage na swój ślub polowałem dosyć długo i rzeczywiście wybrałem Omegę, ale niestety w sporo wyższym budżecie. Jeśli zakładać 1000-1200zł to powinno Ci się udać trafić np. ładnego Longinesa lub Zenitha

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że fajną oryginalną Omegę vintage będzie ciężko wyrwać do 1000-1500zł. Ja kilka miesięcy temu kupując vintage na swój ślub polowałem dosyć długo i rzeczywiście wybrałem Omegę, ale niestety w sporo wyższym budżecie. Jeśli zakładać 1000-1200zł to powinno Ci się udać trafić np. ładnego Longinesa lub Zenitha

Budżet jest do 2000 zł. To aż nie chce mi się wierzyć, że nic nie bedzie. Ja nawet nie lubię złotego koloru więc szukam stalowych tylko

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000zł to inna sprawa, wydawało mi się, że pierwotnie pisałeś o 1000-1500zł max, w 2000zł spokojnie znajdziesz. Tak bardzo upraszczając jeśli chodzi o Omegi to tańsze będą Geneve, potem Seamastery i Constellation. Średnica 34-35mm, ale można znaleźć coś w kopercie z nieco dłuższymi uszami. Dzięki większemu L2L sam zegarek wydaje się nieco większy i nieco bardziej współczesny przy równoczesnym zachowaniu charakteru vintage. Polecane są ogólnie mechanizmy cal. 2xx, cal. 5xx i 6xx. Późniejsze modele będą miały cal. 1xxx Oczywiście to tak bardzo upraszczając i na pewno koledzy udzielą konkretniejszej pomocy. Nie czuję się specjalistą i są to tylko moje obserwacje z procesu szukania mojego vintage. Jeśli gdzieś popłynąłem to przepraszam i proszę o sprostowanie. Co do konkretnych egzemplarzy to ważnych jest wiele elemtów: oryginalna koronka, oryginalne szkło, wskazówki, tarcza, stan zachowania mechanizmu i koperty. Wszystko powyższe wpływa na wartość i odpowiednio obniża lub podnosi cenę.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000zł to inna sprawa, wydawało mi się, że pierwotnie pisałeś o 1000-1500zł max, w 2000zł spokojnie znajdziesz. Tak bardzo upraszczając jeśli chodzi o Omegi to tańsze będą Geneve, potem Seamastery i Constellation. Średnica 34-35mm, ale można znaleźć coś w kopercie z nieco dłuższymi uszami. Dzięki większemu L2L sam zegarek wydaje się nieco większy i nieco bardziej współczesny przy równoczesnym zachowaniu charakteru vintage. Polecane są ogólnie mechanizmy cal. 2xx, cal. 5xx i 6xx. Późniejsze modele będą miały cal. 1xxx Oczywiście to tak bardzo upraszczając i na pewno koledzy udzielą konkretniejszej pomocy. Nie czuję się specjalistą i są to tylko moje obserwacje z procesu szukania mojego vintage. Jeśli gdzieś popłynąłem to przepraszam i proszę o sprostowanie. Co do konkretnych egzemplarzy to ważnych jest wiele elemtów: oryginalna koronka, oryginalne szkło, wskazówki, tarcza, stan zachowania mechanizmu i koperty. Wszystko powyższe wpływa na wartość i odpowiednio obniża lub podnosi cenę.

 

 

Dziękuję Ci BARDZO za odpowiedź. Początkowo budżet był mniejszy, ale uznałem, że może jednak podniosę trochę bo zasłużyłem chyba :P Rozmiar vintage nie jest mi straszny, bo rączkę mam małą, dlatego też nie mogę nic ciekawego znaleźć współczesnego i skłoniłem się ku vintage. 

 

Powiedz mi, czy w ogóle jest możliwość około tej ceny znalezienia jakiegoś egzemplarza z bransoletą? Myślę, że za takie coś mógłbym dopłacić - możliwość zakładania na zmianę paska i bransolety na vintage byłoby dla mnie spełnieniem mojego marzenia. Wiem, że to pewnie nie jest wykonalne, bo te modele zazwyczaj miały bransoletę zintegrowana, albo z dzikimi uszami

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seamastery miały często dopasowane bransolety w typie beads of rice, więc jest to możliwe. Nie wiem tylko jak z budżetem. Trzeba też zawsze dopytać na jaki nadgarstek jest bransoleta w zestawie bo z biegiem lat i dopasowywaniem do kolejnych nadgarstków niestety dodatkowe ogniwa ginęły w czeluściach szuflad. Inną opcją są Seamastery Cosmic na bransolecie, jednak one czasem miały zintegrowane bransolety i nie ma możliwości łatwej zmiany na pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seamastery miały często dopasowane bransolety w typie beads of rice, więc jest to możliwe. Nie wiem tylko jak z budżetem. Trzeba też zawsze dopytać na jaki nadgarstek jest bransoleta w zestawie bo z biegiem lat i dopasowywaniem do kolejnych nadgarstków niestety dodatkowe ogniwa ginęły w czeluściach szuflad. Inną opcją są Seamastery Cosmic na bransolecie, jednak one czasem miały zintegrowane bransolety i nie ma możliwości łatwej zmiany na pasek.

 

Dziękuję Ci za pocieszenie! Jeżeli zegarek byłby idealny w moim patrzeniu to byłbym gotów ciut dołożyć. A nadgarstek mam ~16 cm, więc myślę, że nie ma mowy o potrzebie dokładania :) 

Czy łatwiej jest dostać stalową wersję czy pozłacaną - nie ukrywam, że złoty kolor w ogóle mi się nie podoba i nie ma mowy o zakupie takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.