Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Grzechoo21

Zakup pierwszego Rolexa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam sie do zakupu pierwszego Rolexa i na start chcial bym klasyke czyli Datejust. Najbardziej podchodzi mi bimetal (gold + SS) i zapewne bedzie to rynek wtorny. I teraz pytanko - na co zwracac uwage, czy ktorys z mechanizmow byl szczegolnie nie udany i powinienem unikac itp.

z gory dzieki za porady

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden nie był nieudany. A co do pytania, to tak jakby zapytać jak kupić używane bmw;) nie ma jednej odpowiedzi.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. kazdy zegarek samochod czy jakikolwiek inny towar wartosciowy ma slabsze strony ktorych uszkodzenie wiaze sie z duzymi kosztami. wiec jesli na cos warto zwracac uwage to chcial bym wiedziec zawczasu, np z pierwszej reki moge powiedziec ze jak ktos kupuje e93 w benzynie to uwazac na wtryski bo sie sypia a wymiana troche kosztuje i sprawdzic czy nie cieknie uszczelka od dachu. ot przyklad jednej zwiezlej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że samochód i zegarek mogą być wartościowe nie ma nic do rzeczy. Jeśli nadal nie rozumiesz to dla spokoju ducha załóż sobie, że we wszystkich Rolexach, które Cię interesują, masz odpowiednik silnika 200D Mercedesa.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich rocznikach mowa @Grzechoo21? Pytasz o mechanizmy, tak jakbyś przewidywał jednocześnie zakup Datejusta z lat 60tych, jak i dwóch generacji później z lat 90tych?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że samochód i zegarek mogą być wartościowe nie ma nic do rzeczy. Jeśli nadal nie rozumiesz to dla spokoju ducha załóż sobie, że we wszystkich Rolexach, które Cię interesują, masz odpowiednik silnika 200D Mercedesa.

Nie bardzo rozumiem Twój wpis, ponieważ jeśli Rolex dla każdego z Nas to potencjalny odpowiednik Mercedesa e500 , AMG,Brabusa.... to właśnie to czyni go szczególnie  wyjątkowym ...zatem sprowadzając ogólnikowo wszystkie mechanizmy Rolka do prostego kleczocącego woła roboczego 200D jest raczej nie na miejscu i mało kulturalne,albowiem praca i kultura mechanizmów Rolka jest wybitnie kulturalna i powtarzalna....zatem odpowiednikiem 200D jest poczciwa ETA....a co do wartościowości samochodów i zegarków  jest związek i to ścisły,albowiem drogie i dobre modele Merca i Rolka składane są ręcznie i z najlepszych materiałów (i w jednym i w drugim przypadku to lokata kapitału na której raczej sie nie traci:_)......a co do mechanizmów jak Szanowni koledzy wiedzą bywały i są bardzo dobre, lub dobre bez wyjątku ...to tylko kwestia sumy jaką posiadamy na jego zakup:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Twój wpis, ponieważ jeśli Rolex dla każdego z Nas to potencjalny odpowiednik Mercedesa e500 , AMG,Brabusa.... to właśnie to czyni go szczególnie  wyjątkowym ...zatem sprowadzając ogólnikowo wszystkie mechanizmy Rolka do prostego kleczocącego woła roboczego 200D jest raczej nie na miejscu i mało kulturalne,albowiem praca i kultura mechanizmów Rolka jest wybitnie kulturalna i powtarzalna....zatem odpowiednikiem 200D jest poczciwa ETA....a co do wartościowości samochodów i zegarków  jest związek i to ścisły,albowiem drogie i dobre modele Merca i Rolka składane są ręcznie i z najlepszych materiałów (i w jednym i w drugim przypadku to lokata kapitału na której raczej sie nie traci:_)......a co do mechanizmów jak Szanowni koledzy wiedzą bywały i są bardzo dobre, lub dobre bez wyjątku ...to tylko kwestia sumy jaką posiadamy na jego zakup:-)

Koledze chodziło raczej o trwałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolki ręcznie składane? Dawaj więcej nowości;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolki ręcznie składane? Dawaj więcej nowości;)

Na chrono24 jest sporo ręcznie składanych Rolków i nie tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolki ręcznie składane? Dawaj więcej nowości;)

aj lipo :ph34r:  naprawdę tego nie wiedziałeś?to sobie looknij ;) ponoć człowiek uczy się całe życie  :rolleyes: sorki ,że po France ,ale chyba ogarniesz ;)

https://www.youtube.com/watch?v=x5ArSjYlJ9Y

Edytowane przez C3SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecę do Żabki po popcorn! ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex jest jedną z najbardziej zautomatyzowanych fabryk w przemyśle szwajcarskim. "Ręczne składanie" nie odbiega od tego w Longinesie czy innych zegarkach ze średniej lub dolnej półki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex jest jedną z najbardziej zautomatyzowanych fabryk w przemyśle szwajcarskim. "Ręczne składanie" nie odbiega od tego w Longinesie czy innych zegarkach ze średniej lub dolnej półki.

zgadzam się z Tobą w 100% jednak pozwól ,że zacytuje kolegę Bartek79:

 

...,,Nie jest niczym dziwnym, że R. ma swoje wewnętrzny dział badań i rozwoju. Co więcej ma ich kilkanaście, są one bardzo dobrze wyposażone. Celem tych laboratoriów nie jest tylko badanie zegarków i ich części, ale także szukanie bardziej efektywnych sposobów ich produkcji. Trzeba przyznać R., ze jest bardzo kompetentną, mającą wręcz obsesje na punkcie organizacji firmą.

Ich laboratoria są zróżnicowane i zadziwiające. Chyba najbardziej wizualnie ciekawym jest laboratorium chemiczne. Pełne zlewek i rur, przez które przepływają gazy i ciecze. Pracują tam wysoce wyspecjalizowani naukowcy. Do czego głównie się go używa? Do badania olejów i smarów używanych w maszynach w procesie produkcyjnym.

R. ma pomieszczenie z niezliczonymi mikroskopami elektronowymi spektrometrami gazowymi. Umożliwiają one niezwykle dokładny ogląd metalów i innych materiałów i efektów ich obróbki i technik produkcyjnych. To robi olbrzymie wrażenie, a używane metody mają na celu zapobiec ewentualnym problemom.

Oczywiście R. używa swoich naukowych laboratoriów do badania samych zegarków. Ciekawym jest pomieszczenie do testowania nacisku. Tutaj mechanizmy, bransolety i koperty przechodzą symulowany test noszenia na robionych na zamówienie maszynach i robotach. Możemy powiedzieć, że R. jest zaprojektowany by trwać jedno życie, a nawet dwa.

 

Mechanizm jest robiony ręcznie i testowany.

 

Jednym z największych błędnych pojęć jeśli chodzi o R. jest, że maszyny buduja ich zegarki. Plotka jest wszechobecna, że nawet ludzie na Blogtowatch w nią wierzą. Jest tak ponieważ na początku R. nie mówił wiele na ten temat. Prawda jest taka, że zegarkom poświęca się całą uwagę jakiej byś oczekiwał przy produkcji szwajcarskiego zegarka.

Oczywiście R. używa maszyn. Ma on najbardziej wyrafinowaną maszynerię do produkcji zegarków na świecie. Roboty są używane przy zadaniach, przy których człowiek sobie nie radzi. W to wchodzi: sortowanie, napełnianie, katalogowanie i bardzo delikatne procedury, które tylko maszyna może wykonać. Jednak większość z tych maszyn jest obsługiwana przez człowieka. A wszystko od mechanizmów do bransolet jest montowane ręcznie. Maszyna pomaga przy stosowaniu właściwego ciśnienia przy dołączaniu szpilek (bolców), osiowaniu części (wyrównywaniu) i wciskaniu wskazówek. Wszystkie wskazówki R. SA ustawiane ręcznie.

R. ma obsesję jeśli chodzi o kontrolę jakości. Bardzo jest dla nich ważne żeby rzeczy były sprawdzane, sprawdzane ponownie i jeszcze raz sprawdzane. Ich celem jest, ze jeśli jakiś zegarek okaże się wadliwy, niech to stanie się jeszcze zanim opuści fabrykę. Duże zespoły zegarmistrzów i ludzi składających zegarki pracuje nad każdym mechanizmem. Tak jest przed i po wysłaniu zegarka do poświadczenia chronometru. Na domiar wszystkiego R. ponownie testuje dokładność  zegarka po umieszczeniu go w kopercie przez kilkanaście dni symulując noszenie go przed wysyłką do detalistów...,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak ten cały Bartek79 pisze, to chyba trzeba kupić i sprawdzić tę legendarną jakość:)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Twój wpis, ponieważ jeśli Rolex dla każdego z Nas to potencjalny odpowiednik Mercedesa e500 , [...]

 

Błąd założeń na wstępie  ;)

 

Na chrono24 jest sporo ręcznie składanych Rolków i nie tylko...

 

 

:lol:  Ach jak fajnie rozpoczął się ten dzień!  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich rocznikach mowa @Grzechoo21? Pytasz o mechanizmy, tak jakbyś przewidywał jednocześnie zakup Datejusta z lat 60tych, jak i dwóch generacji później z lat 90tych?

najprawdopodniej 16233 chyba ze jest naprawde warto skusic sie na 116233

 

Może prościej będzie jak kolega poda budżet

 

najchetniej bym sie zamknal w 25k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolki ręcznie składane? Dawaj więcej nowości;)

Na przykład w Seiko też składają wszystko ręcznie, poniżej unikalne zdjęcie zegarmistrzów z Marioka podczas lunchu (ten w środku poleruje płyty)

 

samurajowie-stare-zdjecie.jpg

 

Mam jeszcze ekipę od Panerai:

Zegarmistrze

post-48316-0-16034100-1477524342.jpg

 

I kierownik działu kontroli

post-48316-0-62165900-1485281721_thumb.j

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład w Seiko też składają wszystko ręcznie, poniżej unikalne zdjęcie zegarmistrzów z Marioka podczas lunchu (ten w środku poleruje płyty)

 

 

heheh chłopaki w wolnej chwili po pięciu butlach sake wycięli mieczami takie cuś:-)no trzeba przyznać ,że exsperci z Seiko mają polot ,smak i fantazyję:-),zwłaszcza ten pierwszy po lewo mistrz skrawania Takihujo Seikosroszi.

https://obrazkowo.pl/main/media/f418bf539374f6fed0fbed213fe31bd2/Telewizor-w-zegarku

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

najprawdopodniej 16233 chyba ze jest naprawde warto skusic sie na 116233

 

 

najchetniej bym sie zamknal w 25k

 

Starsze Datejust, 5-cio cyfrowa referencja (16233) miały mechanizmy 3035 a później 3135, nowsze 6-cio cyfrowe (116233) miały 3135. Oba mechanizmy są Ok.

Starszego spokojnie kupisz w tym budżecie, nawet rozsądnie byłoby poniżej 20k, nowszego raczej ciężko będzie zmieścić, są koło 30k.

Nowsze miały koperty 36mm i 41mm, starsze tylko 36mm, jak nie miałeś wcześniej zegarka 36mm to warto żebyś taki przymierzył.

 

Na marginesie, jesteś absolutnie - totalnie - 100% pewien, że chcesz taki zegarek? Datejust w bi-color kojarzy się z emerytami i był popularny w latach 80-tych.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie jesteś raczej skazany na kilkunastoletnie i starsze egzemplarze.

To nie mechanizm będzie największym problemem. Poza relatywnie małą 36-35 mm kopertą warto sprawdzić czy nie przeszkadza porozciągana bransoleta. Nie można wykluczyć że wiele z tych modeli to składaki część odnawiana mniej lub bardziej profesjonalnie więc szukałbym tylko w stacjonarnych sklepach z dobrą reputacją lub u sąsiada pierwszego właściciela. Przymiarka i oględziny zminimalizują ryzyko rozczarowania.

Na marginesie, jesteś absolutnie - totalnie - 100% pewien, że chcesz taki zegarek? Datejust w bi-color kojarzy się z emerytami i był popularny w latach 80-tych.

Jak włączam TVP to mam wrażenie że lata 80 -te wróciły Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze Datejust, 5-cio cyfrowa referencja (16233) miały mechanizmy 3035 a później 3135, nowsze 6-cio cyfrowe (116233) miały 3135. Oba mechanizmy są Ok.

Starszego spokojnie kupisz w tym budżecie, nawet rozsądnie byłoby poniżej 20k, nowszego raczej ciężko będzie zmieścić, są koło 30k.

Nowsze miały koperty 36mm i 41mm, starsze tylko 36mm, jak nie miałeś wcześniej zegarka 36mm to warto żebyś taki przymierzył.

 

Na marginesie, jesteś absolutnie - totalnie - 100% pewien, że chcesz taki zegarek? Datejust w bi-color kojarzy się z emerytami i był popularny w latach 80-tych.

 

dzieki sliczne za wyczerpujaca odpowiedz. jeden z pierwszych zegarkow jaki pojawil sie w mojej kolekcji to wlasnie 36 milimetrowy ML i ta wielkosc mimo ze znacznie mniejsza niz wiekszosc obecych kopert bardzo mi podchodzi zwlaszcza do garniaka. wiem ze ten bicolour jest bardzo klasyczny ale wlasnie na taki zegarek mnie teraz naszlo a fakt ze jest ponadczasowy oznacze ze mi sie nie znudzi. zreszta ja i tak nie mam serca sprzedawac zegarkow i nawet jak juz nie nosze to potem tylko zalegaja w kasetce. a ten design jest na tyle stary ze juz sie nie przedawni :) 

W tym budżecie jesteś raczej skazany na kilkunastoletnie i starsze egzemplarze.

To nie mechanizm będzie największym problemem. Poza relatywnie małą 36-35 mm kopertą warto sprawdzić czy nie przeszkadza porozciągana bransoleta. Nie można wykluczyć że wiele z tych modeli to składaki część odnawiana mniej lub bardziej profesjonalnie więc szukałbym tylko w stacjonarnych sklepach z dobrą reputacją lub u sąsiada pierwszego właściciela. Przymiarka i oględziny zminimalizują ryzyko rozczarowania.

Jak włączam TVP to mam wrażenie że lata 80 -te wróciły

 

mam niedaleko dealera ktory sie specjalizuje w rolkach i maja zawsze bardzo dobrze utrzymane i serwisowane sztuki. i mimo przebiegu lat sa w stanie prawie idealnemym. kilka z nich widzialem i o dziwo bransoleta miala bardzo male luzy jak na wiek wiec zakladam ze bede w stanie znalezc cos rozsadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

dzieki sliczne za wyczerpujaca odpowiedz. jeden z pierwszych zegarkow jaki pojawil sie w mojej kolekcji to wlasnie 36 milimetrowy ML i ta wielkosc mimo ze znacznie mniejsza niz wiekszosc obecych kopert bardzo mi podchodzi zwlaszcza do garniaka. wiem ze ten bicolour jest bardzo klasyczny ale wlasnie na taki zegarek mnie teraz naszlo a fakt ze jest ponadczasowy oznacze ze mi sie nie znudzi. zreszta ja i tak nie mam serca sprzedawac zegarkow i nawet jak juz nie nosze to potem tylko zalegaja w kasetce. a ten design jest na tyle stary ze juz sie nie przedawni :)

 

mam niedaleko dealera ktory sie specjalizuje w rolkach i maja zawsze bardzo dobrze utrzymane i serwisowane sztuki. i mimo przebiegu lat sa w stanie prawie idealnemym. kilka z nich widzialem i o dziwo bransoleta miala bardzo male luzy jak na wiek wiec zakladam ze bede w stanie znalezc cos rozsadnego.

 

Spoko, świadomość wyboru jest bardzo ważna MLMSaqv.png

 

Ten zegarek był bardzo długo produkowany, przez ten czas się zmieniał. Były dwa mechanizmy, dwa szkiełka, dwie koperty.

Jak desmo wspomniał o składaka nietrudno. Jakbyś chciał sam kupować od kogoś bezpośrednio to powinieneś poczytać, nauczyć się jak ten zegarek powinien wyglądać w danym roczniku.

Nie wiem, czy by mi się chciało tego uczyć. W UK bym po prostu kupił od nich https://www.watchfinder.co.uk/search?q=16233

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, świadomość wyboru jest bardzo ważna MLMSaqv.png

 

Ten zegarek był bardzo długo produkowany, przez ten czas się zmieniał. Były dwa mechanizmy, dwa szkiełka, dwie koperty.

Jak desmo wspomniał o składaka nietrudno. Jakbyś chciał sam kupować od kogoś bezpośrednio to powinieneś poczytać, nauczyć się jak ten zegarek powinien wyglądać w danym roczniku.

Nie wiem, czy by mi się chciało tego uczyć. W UK bym po prostu kupił od nich https://www.watchfinder.co.uk/search?q=16233

 

dzieki. bede obserwowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś pewny, że wiesz czego chcesz to jest pewien sposób na poszukiwania. Na Facebooku możesz się zgłosić do Damiana Pietrzyk, jego firma nazywa się bodajże watches spa. Zwykle w weekendy wyrusza na zachód, przejeżdża dwie granice i dociera w miejsce, gdzie kupno używanego Rolexa nie jest żadnym kłopotem. Jeżeli poprosisz go, żeby zwrócił uwagę na DJ bicolora to sądzę, że dość szybko taki przywiezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.