Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zakup pierwszego Rolexa

Bimetal Datejust rolex datejust

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 6088 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 06:48

W tym budżecie jesteś raczej skazany na kilkunastoletnie i starsze egzemplarze.
To nie mechanizm będzie największym problemem. Poza relatywnie małą 36-35 mm kopertą warto sprawdzić czy nie przeszkadza porozciągana bransoleta. Nie można wykluczyć że wiele z tych modeli to składaki część odnawiana mniej lub bardziej profesjonalnie więc szukałbym tylko w stacjonarnych sklepach z dobrą reputacją lub u sąsiada pierwszego właściciela. Przymiarka i oględziny zminimalizują ryzyko rozczarowania.

Na marginesie, jesteś absolutnie - totalnie - 100% pewien, że chcesz taki zegarek? Datejust w bi-color kojarzy się z emerytami i był popularny w latach 80-tych.

Jak włączam TVP to mam wrażenie że lata 80 -te wróciły

Użytkownik desmo edytował ten post 13 czerwiec 2019 - 06:49

• 0

#22 Grzechoo21

Grzechoo21
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 10:39

Starsze Datejust, 5-cio cyfrowa referencja (16233) miały mechanizmy 3035 a później 3135, nowsze 6-cio cyfrowe (116233) miały 3135. Oba mechanizmy są Ok.

Starszego spokojnie kupisz w tym budżecie, nawet rozsądnie byłoby poniżej 20k, nowszego raczej ciężko będzie zmieścić, są koło 30k.

Nowsze miały koperty 36mm i 41mm, starsze tylko 36mm, jak nie miałeś wcześniej zegarka 36mm to warto żebyś taki przymierzył.

Na marginesie, jesteś absolutnie - totalnie - 100% pewien, że chcesz taki zegarek? Datejust w bi-color kojarzy się z emerytami i był popularny w latach 80-tych.

dzieki sliczne za wyczerpujaca odpowiedz. jeden z pierwszych zegarkow jaki pojawil sie w mojej kolekcji to wlasnie 36 milimetrowy ML i ta wielkosc mimo ze znacznie mniejsza niz wiekszosc obecych kopert bardzo mi podchodzi zwlaszcza do garniaka. wiem ze ten bicolour jest bardzo klasyczny ale wlasnie na taki zegarek mnie teraz naszlo a fakt ze jest ponadczasowy oznacze ze mi sie nie znudzi. zreszta ja i tak nie mam serca sprzedawac zegarkow i nawet jak juz nie nosze to potem tylko zalegaja w kasetce. a ten design jest na tyle stary ze juz sie nie przedawni :) 

W tym budżecie jesteś raczej skazany na kilkunastoletnie i starsze egzemplarze.
To nie mechanizm będzie największym problemem. Poza relatywnie małą 36-35 mm kopertą warto sprawdzić czy nie przeszkadza porozciągana bransoleta. Nie można wykluczyć że wiele z tych modeli to składaki część odnawiana mniej lub bardziej profesjonalnie więc szukałbym tylko w stacjonarnych sklepach z dobrą reputacją lub u sąsiada pierwszego właściciela. Przymiarka i oględziny zminimalizują ryzyko rozczarowania.
Jak włączam TVP to mam wrażenie że lata 80 -te wróciły

mam niedaleko dealera ktory sie specjalizuje w rolkach i maja zawsze bardzo dobrze utrzymane i serwisowane sztuki. i mimo przebiegu lat sa w stanie prawie idealnemym. kilka z nich widzialem i o dziwo bransoleta miala bardzo male luzy jak na wiek wiec zakladam ze bede w stanie znalezc cos rozsadnego.

• 0

#23 vitriol

vitriol

We can't stop here, this is Bat Country

• Użytkownik
  • 1974 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 11:03

dzieki sliczne za wyczerpujaca odpowiedz. jeden z pierwszych zegarkow jaki pojawil sie w mojej kolekcji to wlasnie 36 milimetrowy ML i ta wielkosc mimo ze znacznie mniejsza niz wiekszosc obecych kopert bardzo mi podchodzi zwlaszcza do garniaka. wiem ze ten bicolour jest bardzo klasyczny ale wlasnie na taki zegarek mnie teraz naszlo a fakt ze jest ponadczasowy oznacze ze mi sie nie znudzi. zreszta ja i tak nie mam serca sprzedawac zegarkow i nawet jak juz nie nosze to potem tylko zalegaja w kasetce. a ten design jest na tyle stary ze juz sie nie przedawni :)

mam niedaleko dealera ktory sie specjalizuje w rolkach i maja zawsze bardzo dobrze utrzymane i serwisowane sztuki. i mimo przebiegu lat sa w stanie prawie idealnemym. kilka z nich widzialem i o dziwo bransoleta miala bardzo male luzy jak na wiek wiec zakladam ze bede w stanie znalezc cos rozsadnego.

Spoko, świadomość wyboru jest bardzo ważna MLMSaqv.png

Ten zegarek był bardzo długo produkowany, przez ten czas się zmieniał. Były dwa mechanizmy, dwa szkiełka, dwie koperty.

Jak desmo wspomniał o składaka nietrudno. Jakbyś chciał sam kupować od kogoś bezpośrednio to powinieneś poczytać, nauczyć się jak ten zegarek powinien wyglądać w danym roczniku.

Nie wiem, czy by mi się chciało tego uczyć. W UK bym po prostu kupił od nich https://www.watchfin.../search?q=16233

Użytkownik vitriol edytował ten post 13 czerwiec 2019 - 11:37

• 0

#24 Grzechoo21

Grzechoo21
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 22:11

Spoko, świadomość wyboru jest bardzo ważna MLMSaqv.png

Ten zegarek był bardzo długo produkowany, przez ten czas się zmieniał. Były dwa mechanizmy, dwa szkiełka, dwie koperty.

Jak desmo wspomniał o składaka nietrudno. Jakbyś chciał sam kupować od kogoś bezpośrednio to powinieneś poczytać, nauczyć się jak ten zegarek powinien wyglądać w danym roczniku.

Nie wiem, czy by mi się chciało tego uczyć. W UK bym po prostu kupił od nich https://www.watchfin.../search?q=16233

dzieki. bede obserwowal

• 0

#25 tolor

tolor
  • Użytkownik
  • 971 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 22:58

Jeżeli jesteś pewny, że wiesz czego chcesz to jest pewien sposób na poszukiwania. Na Facebooku możesz się zgłosić do Damiana Pietrzyk, jego firma nazywa się bodajże watches spa. Zwykle w weekendy wyrusza na zachód, przejeżdża dwie granice i dociera w miejsce, gdzie kupno używanego Rolexa nie jest żadnym kłopotem. Jeżeli poprosisz go, żeby zwrócił uwagę na DJ bicolora to sądzę, że dość szybko taki przywiezie.
  • 0

#26 brakus

brakus
  • Nowy Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 09:28

wszystko kwestia gustu, tez bym sobie cos zestawil ciekawego w bicolorze, ale chyba jednak wolalbym stalowke, ale za to nowa - pieniadze pewnie podobne lub niewiele wyzsze przy karbowanym bezelu.

Jakos bym mial opory przed kupnem uzywki np na chrono, no chyba ze cos od kolegow z naszego bazarku to jak najbardziej, ale u nas raczej ciezko o bicolor.
  • 0

#27 Grzechoo21

Grzechoo21
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 17:26

dzieki. nie spieszy mi sie wiec moge sie powili rozgladac

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych