Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Boniek88

Będzie nudno:) Poszukiwany Diver do 3000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bije się ostatnio z myślami żeby wymienić moje Mako 3 na jakiś porządniejszy Diver który bardziej będzie cieszył oko.

 

Ma to być zegarek EDC noszony na zmianę z moją KonTiki.

Nie musi być nowy, ale ważne, żeby był w dobrym stanie. Nie lubię być niewolnikiem nowych zegarków i płakać, jak się pojawi jakaś rysa. 

 

Wymagania:

Diver - choć pewnie nigdy nie będzie miał kontaktu z wodą.

Średnica 40-41mm, no już max 42mm ale wolałbym trzymać sie mniejszych

najchętniej szara tarcza i bezel, ale nie pogardzę też niebieskim i czernią. Czerwony/Zielony bezel w polączeniu z czarną tarczą też zrobi robotę. 

Koniecznie bransoleta

Datownik

Automat

Szwajcar

Budżet - do 3000PLN

 

Ma celowniku mam następujące zegarki

Longines Hydroconquest

Glycine Combat Sub

Ewentualnie Certina DS Action.

 

najbardziej mnie się podobają:

Epos:

https://dolinski.pl/epos-sportive-diver-3441.131.96.56.30/?gclid=Cj0KCQjw6IfoBRCiARIsAF6q06sN8-BobsO1mDlsgk0dCEar_EqbjMsiu3p7VEoaCITMCGrWjq_gKMgaAvd5EALw_wcB

Oris

https://www.jomashop.com/oris-watch-01-733-7676-4153-07-8-21-10p.html

 

Niestety oba poza budżetem. Urzeka mnię w nich bezel który wysuwa się na pierwszy plan. 

 

Może podrzucicie Panowie jakieś ciekawe nieoczywiste propozycje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak koniecznie szwajcar, to do tej listy dorzuciłbym Ch. Warda z modelem Trident  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie szwajcar, to do tej listy dorzuciłbym Ch. Warda z modelem Trident  :)

 

Jest to bardzo ciekawa propozycja. tarcza trochę zerżnięta z Omegi, ale nie przeszkadza mi to bo pięknie wygląda. Z przyjemnością dodaję do listy:)

 

Masz inne propozycje spoza Szwajcarii nawiązujące do stylistyki Eposa lub Orisa? (chodzi mi o wydatny bezel przy niedużym ogólnym rozmiarze zegarka)

 

Niedługo lecę do USA (Ląduję w Minneapolis, potem lecę do Wyoming i Osceoli) może tam coś ciekawego w dobrej cenie kupię?

Edytowane przez Boniek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Inne propozycje? To zależy, bo jeśli nie musi to być "swiss made", to bardzo ciekawą opcją są microbrandy. Po moich własnych doświadczeniach z nimi polecam Zelosa, którego dostaniesz w ramach europejskiej dystrybucji, w założonym budżecie:

 

https://www.seriouswatches.com/products/zelos-horizons-gmt-hunter-green

 

Na plus GMT oraz Eta 2893-2  ;) I oczywiście ceramika na bezelu (w tym budżecie dostaniesz ją co najwyżej w Ch. Wardzie) oraz świetna luma  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A jeśli musi być jednak "swiss made", to ja bym trochę dozbierał, a skoro jedziesz za wielką wodę, to zapolowałbym na Orisa Aquisa Date w najnowszej odsłonie, w wersji o średnicy 39,5 mm. To świetnie wykonany zegarek, a jego wielką zaletą jest to, że niczego nie udaje  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli musi być jednak "swiss made", to ja bym trochę dozbierał, a skoro jedziesz za wielką wodę, to zapolowałbym na Orisa Aquisa Date w najnowszej odsłonie, w wersji o średnicy 39,5 mm. To świetnie wykonany zegarek, a jego wielką zaletą jest to, że niczego nie udaje  ;)

 

Lecę w Lipcu więc raczej nie dam rady dozbierać, aczkolwiek ten spełnia wszystkie założone kryteria. Dlatego wstępnie pisałem, że Aquis mi się bardzo podoba bo tak jak piszesz niczego nie udaje. Ma swój design:)

Inne propozycje? To zależy, bo jeśli nie musi to być "swiss made", to bardzo ciekawą opcją są microbrandy. Po moich własnych doświadczeniach z nimi polecam Zelosa, którego dostaniesz w ramach europejskiej dystrybucji, w założonym budżecie:

 

https://www.seriouswatches.com/products/zelos-horizons-gmt-hunter-green

 

Na plus GMT oraz Eta 2893-2  ;) I oczywiście ceramika na bezelu (w tym budżecie dostaniesz ją co najwyżej w Ch. Wardzie) oraz świetna luma  :)

 

Ciekawy, ale wolałbym jednak coś bardziej rozpoznawalnego. Nie jestem w pełni przekonany do microbrandów. Szczególnie w tym budżecie. 

 

 

Dodam, że ostatnio w Zurychu mierzyłem Aquaracer'a 40mm i zwalił mnię z nóg. Gdyby nie lupka nad datą, której wprost nie trawię to chyba sprzedał bym na szybko nerkę lub duszę:)

Edytowane przez Boniek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

 

Ciekawy, ale wolałbym jednak coś bardziej rozpoznawalnego. Nie jestem w pełni przekonany do microbrandów. Szczególnie w tym budżecie. 

 

 

 

Też tak miałem. Aż spróbowałem Zelosa  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. Aż spróbowałem Zelosa ;)

Tylko że z tego co widzę wychodzi tylko na pasku. A bransoleta to must have. Pasek zawsze dokupie za 100 PLN a bransoleta to już grubszy wydatek. No i jako człowiek praktyczny wolę kupić markę która będzie potem łatwiej odsprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tylko że z tego co widzę wychodzi tylko na pasku. A bransoleta to must have. Pasek zawsze dokupie za 100 PLN a bransoleta to już grubszy wydatek. No i jako człowiek praktyczny wolę kupić markę która będzie potem łatwiej odsprzedać.

 

Co do bransolety, nie dyskutuję. Co do ewentualnej odsprzedaży Zelosa, to nie ma z tym problemu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niestety jest jak wszystkie inne divery. Ale dzięki za propozycje.

 

Moim zdaniem, w budżecie do 3 tys. w ramach "swiss made" trudno będzie znaleźć coś naprawdę oryginalnego. Microbrandy w tej kwestii oferują jednak więcej, łatwiej jest znaleźć coś ciekawego. Ja bym nie wrzucał wszystkich microbrandów do jednego worka, są lepsze i gorsze, a od tego jest forum by koledzy pomogli w dokonaniu dobrego wyboru. Pamiętaj, że często płaci się dodatkowo za magiczny napis "swiss made", ale jak kto woli. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, w budżecie do 3 tys. w ramach "swiss made" trudno będzie znaleźć coś naprawdę oryginalnego. Microbrandy w tej kwestii oferują jednak więcej, łatwiej jest znaleźć coś ciekawego. Ja bym nie wrzucał wszystkich microbrandów do jednego worka, są lepsze i gorsze, a od tego jest forum by koledzy pomogli w dokonaniu dobrego wyboru. Pamiętaj, że często płaci się dodatkowo za magiczny napis "swiss made", ale jak kto woli. ;-)

Dlatego celuje również w używki. Jeżeli znajdzie się coś naprawdę ciekawego to pewnie nagne trochę budżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego celuje również w używki. Jeżeli znajdzie się coś naprawdę ciekawego to pewnie nagne trochę budżet

To zaglądaj na bazarek, zawsze można coś fajnego upolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaglądaj na bazarek, zawsze można coś fajnego upolować.

Namiętnie monitoruje bazarek w poszukiwaniu czegoś ciekawego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos z pierwszego posta jest nowym modelem, ale ta marka ma to do siebie, że szybko ich zegarki schodzą z ceny i można je dorwać w dobrej cenie. Sądzę, że będąc cierpliwy za 3,5 spokojnie kupisz nowy, a używany to i poniżej 3 tys. Zresztą dopiero co oidzialem uzywke w Polsce w okolicach 3-3,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas poszukiwań wpadł mi w oko taki Hamilton. Wpisuje się w moje oczekiwania. Miałem już Hamiltona i pod względem jakości nie było problemów.

Nie znam mechanizmu C07.611. Czy to jest bliźniak Powermatic'a 80? Ma w środku plastik? Czy należy się obawiać tego werku?

 

https://www.chrono24.pl/hamilton/khaki-navy-scuba-40mm-automatico-h82315131--id11235482.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

C07.611 nie ma plastiku. Mam go w Kapitanie Cooku od Rado i jest spoko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton Scuba bardzo mi się podobał dopóki nie założyłem go na rękę - okazał się bardzo delikatny, bardziej niż sądziłem. Dużo czytałem o tym mechaniźmie i ETA C07.611, na której bazuje H-10, nie ma elementów z tworzyw sztucznych w przeciwieństwie do ETA C07.111, na której bazuje Powermatic80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3k warto zastanowic sie nad wspomnianymi Tridentami od ChWarda, a jak masz możliwość troche dozbierać to proponuje na Aquisa :))

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam plastik w Omega cal. 1861, który pracuje w Moonie i jakoś z tym żyję  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton Scuba bardzo mi się podobał dopóki nie założyłem go na rękę - okazał się bardzo delikatny, bardziej niż sądziłem. Dużo czytałem o tym mechaniźmie i ETA C07.611, na której bazuje H-10, nie ma elementów z tworzyw sztucznych w przeciwieństwie do ETA C07.111, na której bazuje Powermatic80.

Delikatny pod względem wykonania czy wyglądu? Jeżeli to drugie to nie mam z tym problemu.

 

Do 3k warto zastanowic sie nad wspomnianymi Tridentami od ChWarda, a jak masz możliwość troche dozbierać to proponuje na Aquisa :))

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

No własnie nad Wardem się waham. Niestety akurat interesujący mnię rozmiar (40mm) wychodzi tylko z czarną tarczą i bezelem, jakby była wersja Niebieska to bym brał. 

 

Pojawił się znowu drop na glycine combat i można takiego wyrwać na bransolecie z granatową tarczą za 1000PLN + VAT, To jest dobra cena i biję suę z myślami czy czasem zakupu divera nie odłożyć w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.