Skocz do zawartości

Zegarmistrz-Szczecin

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 strymek

strymek
  • Nowy Użytkownik
  • 18 postów
  • Gadu-Gadu: 2156766

Napisano 09 czerwiec 2013 - 19:19

Witam. Potrzebuję zegarmistrza, który jest w stanie wymienić szkło w Slava automatic oraz wstawienie koronki (nowej) do innej Slavy.
  • 0

#22 jacek62

jacek62
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 13:53

No cóż, pana Stanisława w warsztacie nie zastałem. Byłem obsługiwany przez miłego, stosunkowo młodego człowieka który powiedział że juz sam tu pracuje. Co do fachowości to zastrzeżeń nie mam. Ale co do uczciwości to mam duże. Jeden zegarek wymagał dłuższej naprawy niż mój pobyt w Szczecinie bo nie wskazywał dobrze czasu. Zapłaciłem hurtem za wszystkie zegarki, wliczając i tego zostającego. Dowiozla mi go potem siostrzenica. Zegarek jak źle działał tak dalej źle działa. Na moje maile z pytaniem jak zamierza rozwiązać problem pobranej przez niego zapłaty za nie wykonana usługę -  fachowiec  nie odpowiada.

• 0

#23 ptaq1234

ptaq1234
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów
  • Gadu-Gadu: 1953721

Napisano 30 kwiecień 2014 - 18:08

Czy aktualnie jest jakiś godny polecenia zakład w Szczecinie? :) Bo z tego co czytam to Pana Stanisława już niestety nie ma, a o innych zakładach brak opinii :)

• 0

#24 baja

baja
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 00:39

Raczej nie ma :). Nikt nie dorabia części. Nikt nie odnawia tarcz. Niestety :(

• 0

#25 mol

mol
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 12 wrzesień 2014 - 23:30

No cóż, pana Stanisława w warsztacie nie zastałem. Byłem obsługiwany przez miłego, stosunkowo młodego człowieka który powiedział że juz sam tu pracuje. Co do fachowości to zastrzeżeń nie mam. Ale co do uczciwości to mam duże. Jeden zegarek wymagał dłuższej naprawy niż mój pobyt w Szczecinie bo nie wskazywał dobrze czasu. Zapłaciłem hurtem za wszystkie zegarki, wliczając i tego zostającego. Dowiozla mi go potem siostrzenica. Zegarek jak źle działał tak dalej źle działa. Na moje maile z pytaniem jak zamierza rozwiązać problem pobranej przez niego zapłaty za nie wykonana usługę -  fachowiec  nie odpowiada.

Witam,

Panie Jacku62, po przeczytaniu tego postu aż włos na głowie mi się zjeżył... :blink:  Tydzień temu, byłem ze swoim zegarkiem w zakładzie na Witkiewicza 39, po kliku latach i zastałem Pana Stanisława, oraz jego córkę która przejmuje tradycję rodzinną po ojcu. Pamiętam tego "młodego człowieka" o którym Pan pisze, ale w zakładzie go nie było. Co się, okazało.. został zwolniony.. szczegółów nie znam, ale w tym co Pan napisał jest coś na rzeczy. Powiedzieli mi że bedzie zatrudniony nowy pracownik solidny i uczciwy.. W dzisiejszych czasach, ze świeczką w ręku szukać takich ludzi, ale życzę im powodzenia.. naprawdę, szkoda żeby ludzie stracili renomę przez takiego "młodego człowieka"  - może to wynik czasów, teraz młodzi chcą szybko wspiąć się, szybko zarobić.. Z tego co mi powiedzieli.. a znam ich już ladnych paręnaście lat, to jest drugi ich punkt otwarty na ul.Chopina w sklepie Społem 1001 drobiazgów, który działa już ok 20 lat. dlatego jeśli chodzi o zegarmistrza w Szczecinie, to zawsze idę do nich to rodzinna firma z tradycjami. Jeśli zależy mi na zegarku który jest dużo wart, to nie będę oszczędzał i ryzykował u kogoś "młodego" . na pewno odwiedzę jeszcze nie raz ten zakład i napiszę. Jak dotąd, nie zawiedli mnie. Uważam, że nalezy wspierać takie rodzinne firmy, oraz polskie firmy jak Społem, bo inaczej wykupią nas Hipermarkety i będziemy białymi murzynami, bo to wszystko zmierza w tym kierunku...  ale to już szerszy temat. Kiedyś się naprawiało, teraz wyrzuca i kupuje nowe..firmowe z kraju gdzie się wszystko produkuje ;) Pozdrawiam

Użytkownik mol edytował ten post 12 wrzesień 2014 - 23:39

• 0

#26 chemik72

chemik72
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: 3789153

Napisano 04 październik 2014 - 13:48

Podepnę się pod temat.
Posiadam Certinę DS Podium limitke od O.E.Bjoerndahlena jeszcze na gwarancji, niestety dziś stanął. Mam nadzieję że to bateria - choć dopiero rok minął - i chciałbym oddać go w ręce fachowca.
Zakupiłem go od kolegi na forum więc odpada kwestia udania się do sklepu.
Stąd pytanie gdzie się udać z certinka.
  • 0

#27 jacek62

jacek62
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 15:22

mam nadzieje że wszystko poszło dobrze w zakladzie na Witkiewicza u p Stanisława. Ale siostrzenica przesłała mi linka http://www.mmszczeci...t,id,tm.html   czy któryś z kolegów ma jakies doświadczenia z tym fachowcem?

• 0

#28 zegarmistrz.szczecin

zegarmistrz.szczecin
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 04 październik 2016 - 07:57

Zapraszam również do siebie:

Zegarmistrz Szczecin

Zenon Kamela

tel. 661328022

www.facebook.com/zegarmistrz.szczecin

Warsztat w centrum lub dojazd do klienta.

Na facebooku można zobaczyć moje ostatnie naprawy.

• 0

#29 MirasKarate

MirasKarate
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 25 maj 2017 - 08:10

Dzień dobry!

Mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że pomocny :)

1. W Szczecinie korzystałem z usług renowacji zegarka u pana Filipkowskiego - https://www.facebook...VintageWatches/

Oddałem do renowacji starego Atlantica Beachboy, pamiątka po dziadku, kupiony na okolo w '70-'80. Efekty bardzo dobre, jestem bardzo zadowolony, było wykonane chromowanie, polerowanie, serwis mechanizmu, zegarek trzyma czas bardzo ładnie i wygląda na pierwszy rzut oka jak nowy.

W folderze na google zdjęcia już po: https://goo.gl/photo...afB93WHwojyLDo7

Ostatnio oddałem mu do przeglądu Poljota i Atlantica Worldmaster, zobaczymy jakie będą efekty to dam znać.

2. Ostatnio trafiło mi się kilka starych zegarków w bardzo różnym stanie. Pomyślałem, że wykorzystam je do przetestowania szczecińskich zegarmistrzów. Wczoraj oddałem dwa z prostymi pracami (Seiko 5 automatic wymiana szybki, przegląd i wyczyszczenie i Komandirski do przeglądu i wyczyszczenia) do zegarmistrza na Witkiewicza 39.

Po pierwszym kontakcie mam mieszane uczucia - obsługiwał mnie pan, który był chyba już mocno zmęczony tego dnia :) Zmianę szybki na Seiko wycenił na około 30 zł, komandirskiego nie wiedział, trochę cięzko było się z nim dogadać - większość zdań kończyła się puentą "szefowa wyceni bo ja tu tylko robie".

Dzisiaj owa szefowa ma do mnie dzwonić to zobaczymy, co powie i czy będzie trochę bardziej komunikatywna, bo od rzeczonego pana z wczoraj ciężko było się cokolwiek dowiedzieć, bo on tylko tu robi :P

Mam w zanadrzu kilka jeszcze zegarków do zrobienia, to w następnych tygodniach przetestuje inne zakłady zegarmistrzowskie i podzielę się opinią, jeśli forumowicze zainteresowani :).

Pozdrawiam!

Mirek.

Użytkownik MirasKarate edytował ten post 25 maj 2017 - 08:20

• 0

#30 MirasKarate

MirasKarate
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 11:40

1. Kontynuując temat - pan Filipkowski zrobił dla mnie dwa kolejne zegarki,

a. Atlantic Worldmaster, chromowanie koperty, przeczyszczenie mechanizmu, wymiana koronki na nową (taka sama z jaką go oddałem, ale raczej nie oryginalna - nie wiem jaka była w oryginale), tarcza nie byłą ruszana, Koszt około 250 zł za całość, tylko trochę musiałem czekać bo zawalony był pracą. Efekty jak na foto:

https://goo.gl/photo...3R3pU4dfJRuhY5A

https://goo.gl/photo...tnvSvkuLqRJTX19

b. Poljot automat - przeczyszczony mechanizm bo koperta i tarcza były w dobrym stanie - trzyma chód bardzo ładnie i ogólnie jest przyjemny zegarek.

Tym samym pan Przemysław Filipkowski zrobił już dla mnie 3 zegarki i jestem bardzo zadowolony.

2. Zakład na Witkiewicza - oddałem Seiko 5 na wymianę szybki oraz Komandirskie na wymianę sprężyny (pęknięta) oraz przeczyszczenie. Seiko szybka wymieniona koszt 30 zł, wszystko gra i ok. Natomiast Komandirskie po wymianie sprężyny zastanawiam się czy nie oddawać na gwarancję (dostałem 6 mcy), bo nie trzyma chodu (odchyły rzędu 5 minut w skali doby) oraz ma bardzo nierówny chód wskazówki sekundowej - szarpie nią, zwłaszcza w okolicy godziny 2-4. Koszt 95 zł za całą operację, ale tutaj zadowolony nie jestem. :(

Do sprawdzenia jeszcze zakładka na Wojska Polskiego co się reklamuje na forum :) akurat mam sławę - lodóweczkę i orienta potraktowanego młotkiem to będzie na czym pracować :) Pozdrawiam!

• 0

#31 Forysiek

Forysiek
  • Nowy Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 18:41

Ja naprawiałem swoje zegarki i zegary na Pl. Grunwaldzkim od strony J. Piłsudskiego, nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do fachowości, ale terminy masakra, ręce opadają.

Co do cen, nie pamiętam, ale za dobrą robotę trzeba zapłacić, niech nikt nie liczy na to ,że zegarmistrz  zrobi zegarek za przysłowiowe 5 zlotych .

• 0

#32 Gość_kuba5463_*

Gość_kuba5463_*
  • Gość

Napisano 29 lipiec 2017 - 21:20

MirasKarate mam pytanie,czy Twoja sława i orient trafiły do majstra na Woj. Polskiego,a jeżeli tak to z jakim efektem? Pozdr!.

• 0

#33 Forysiek

Forysiek
  • Nowy Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 18:33

W temacie zagarmistrza w Szczecinie lub okolicach to mogę polecić zakład zegarmistrzowski w Goleniowie.

Oddałem do naprawy 2 zegarki naręczne i trzy budziki, wszystkie chodzą prawidłowo, jestem zadowolony z naprawy,

Nie szukałem taniego zegarmistrza , szukałem kogoś kto zrobi rzetenie naprawę i nie będę musiał jeżdzić z reklamacją i słuchać bredni a ,że to lub tamto , i ,ze nie zauważyłem wczesniej itd.

Zauważyłem,ze prawie nagminną manierą fachowców jest naprawiane zegarków na dzień przed wyznaczonym  terminem oddania i oczywiście telefon,że sie przedłuży bo coś tam coś tam.

W Goleniowie nic takiego mnie nie spotkało, termin, odbiór , wcześniej telefon ,że mogę przyjechać i odebrać, takie podejście do tematu bardzo mi się podoba.W najbliższym czasie planuje oddać do przegladu jeszcze kilka budzików,i kilka zegarków naręcznych.

Link do strony zegarmistrza.   https://krzysztofstoklos.jimdo.com/

Użytkownik Forysiek edytował ten post 14 wrzesień 2017 - 18:34

• 0

#34 MirasKarate

MirasKarate
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 28 maj 2018 - 07:22

MirasKarate mam pytanie,czy Twoja sława i orient trafiły do majstra na Woj. Polskiego,a jeżeli tak to z jakim efektem? Pozdr!.

Cześć :)

Orienta oddałem do zrobienia ponownie na Witkiewicza, niestety na Wojska było mi nie po drodze. Przed wyglądał tak:

https://photos.app.g...Jdh3DcjrjkklYj1

po wizycie wygląda tak (tarcza jest taka, że zależnie od kąta ma inny kolor stąd różnica na zdjęciach):

https://photos.app.g...dxnSoCYcPHVadH3

https://photos.app.g...mWyBfse63VrcYC2

Wcześniej zegarek nie chodził, stłuczona szybka, latające wskazówki, teraz jest normalnym sprawnym zegarkiem który noszę. Całość operacji wyniosła bodajże 150 zł, troszku dużo, ale jestem zadowolony :).

• 0

#35 MatmaN

MatmaN
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 13:02

Ja miałem okazję być w zakładzie na Wojska u p. Zenona w "Werku". Naprawiałem u niego swoją Slavę i od 2,5 miesiąca chodzi bardzo dobrze, równo, bez większych zgrzytów, także Werk mogę z czystym sumieniem polecić.
A w międzyczasie oddałem do renowacji zegarek do p. Filipkowskiego- pozwolę sobie skrobnąć kilka słów jak już zegarek wróci :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych