Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

ETA 2824-2 Ustawienie godziny

Jak prawidlowo ustawic godzine w mechanizmie ETA 2824-2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 wajcha

wajcha
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 19:43

Cześć!

Posiadam zegarek Doxa D-Light Automatic z mechanizmem ETA 2824-2. Jako, że rezerwa chodu wynosi ok. 40h po dwóch dniach nienoszenia muszę ustawić w nim godzinę i tutaj pojawia się moje pytanie. Czy jest jakiś odpowiedni sposób, żeby ustawić godzinę? Czytałem, że nakrecając zegarek najlepiej robić to koronką do góry i zgodnie z ruchem wskazówek więc czy przy ustawianiu też powinno się jakoś odpowiednio zachować?

Dziękuję z góry za pomoc (i przepraszam jeżeli zdublowałem temat).

Pozdrawiam

• 0

#2 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 20:14

Poruszaj chwilę zegarkiem by pobudzić mechanizm.
Odciagnij koronę do pierwszej pozycji, ustaw czas z 1 min wyprzedzeniem, gdy sekundnik będzie na 12 odciagnij koronke do drugiej pozycji, gdy na wzorcu czasu pojawi się odpowiednia godzina, zgodna z tą na zegarku, wciśnij koronkę.
Gotowe.

Użytkownik Master Yoda edytował ten post 16 czerwiec 2019 - 20:15

• 0

#3 Karol1329

Karol1329
  • Użytkownik
  • 324 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 20:31

Jeśli ustawiasz datę, pamiętaj żeby nie robić tego między 21 i 3, bo możesz uszkodzić mechanizm.

• 0

#4 Noodles

Noodles
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 02 lipiec 2019 - 21:06

Czyli jak nie wiesz o ktorej zatrzymal sie zegarek to:

1. Koronka w ppzycji do ustawiania hodziny i krecisz dopoki data sie nie zmieni. To oznacza 12 w nocy. Przekrec dalej na 8 rano.

2. Dokrec/poruszaj zegarkiem az nie ruszy

3. Koronka do pozycji szybkiej daty: ustaw dzien tygodnia/miesiaca na jeden wczesniej, odciahnij dalej koronke jak sekundnik bedzie na 12.

4. Ustaw aktualna godzine zgodnie ze wzorcem czasu, wciskajac koronke w odpowiednim momencie

W ten sposob unikniesz uszkodzenia mechanizmu nieumiejetnie uzywajac funkcji szybkiej zmiany daty.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych