Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomekr89

Jak ściąć maskownicę nieoryginalnej bransolety, by pasowało do koperty?

Rekomendowane odpowiedzi

Uparłem się na to, by mieć w swoim zegarku taką bransoletę:

 

OMG3299.jpg

 

 

W Internecie można kupić coś takiego: https://www.trend-zone.pl/paski-i-bransolety-do-zegarkow/2431-4597-18-24-mm-stalowa-bransoleta-do-zegarka-tz-bran01sc.html

I kupiłem, ale odesłałem, bo pierwsze ogniwo (maskownica) jest znacznie za długie. Więc mam 2 opcje. Albo szukać czegoś z prostym pierwszym ogniwem (lecz pozostanie szpara między kopertą a bransoletą), albo dociąć pierwsze maskownicę w tej bransolecie, aby pasowało do zegarka. Pytanie, czy to jest możliwe w domowych warunkach? Jak to zrobić? Ewentualnie kto mógłby coś takiego zrobić? Do zebrania byłoby 2-2,5 mm.

Edytowane przez tomekr89

Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w długości bransolety czy długości maskownicy? Nie ma tam żadnej regulacji na zapięciu?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długości maskownicy. jest duuużo za duża. Po wstępnych przymiarkach w grę wchodzi jedynie jej przycięcie.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem takie sztuczki 2-3 razy. Jedynie trzeba cierpliwości i dokładności, aby nie było za dużej szpary, bo paskudnie wtedy to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to robiłeś? Pilnik..?

Mógłbyś zaprezentować efekty? Tutaj lub na priv.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć już raczej nie znajdę. Do takich robótek używam dremela z różnymi końcówkami, pilników diamentowych i papieru ściernego. Pamiętam, że raz robiłem kształtkę z drewna w kształcie wycinka koła odpowiadającemu zarysowi koperty, naklejałem na to papier ścierny i szlifowałem bransoletę, aby uzyskać idealne spasowanie z zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo czasu Ci to zajęło? Chyba powiątpiewam w efekt swojej pracy, zwłaszcza, że nigdy wcześniej tego nie robilem.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już parę lat temu, nie powiem Ci dokładnie, jest to trochę żmudne, trzeba dostosować krzywiznę maskownicy do koperty, poza tym istotny jest kąt szlifowania, aby bransoleta była dopasowana wizualnie do zegarka. Nie jest to czynność bardzo skomplikowana, najważniejsza jest dokładność i cierpliwość. Problem to był, gdy dorabiałem od zera uszy tytanowe do Autozilli :unsure: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy po zebraniu nadmiaru materiału maskownicy i dopasowaniu już do krzywizny koperty, otwór na teleskop będzie idealnie zgrany z otworami w uszach koperty? Czy maskownica np nie będzie wystawała nad krawędź, bo otwory w uszach będą za wysoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.