Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wario901

Stosunek jakość/cena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Oris Aquis Date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Constellation Pie Pan.

(zresztą cała linia mechanicznych modeli Constellation jest super)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powoli przestaje być prawdziwe, widzę coraz więcej modeli GS które na rynku wtórnym mają ceny wyższe niż MSRP ( oczywiście limitki ). Cenione są też modele sprzed rebrandingu. 

Na wyższej półce to w kategorii cena/jakość trudno przebić Grand Seiko, za taką technologię i wykonanie u innych trzeba dać dużo więcej, fakt jednak że aktualne, nielimitowane modele nie trzymają potem ceny bo są normalnie dostępne.

Szału nie ma i nie będzie. Do trzymania wartości na wtórnym rynku niezbędna jest powszechna świadomość marki luksusowej - w przypadku zegarków „nigdy” nie będzie to przypadek Seiko a szerzej żadnej marki japońskiej, niemieckiej itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza "zwykłymi" użytkownikami są jeszcze fani sztuki niemieckiej i japońskiej :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niższych cenach Orient Star, w wyższych Grand Seiko. Ze szwajcarskich może kiedyś Tudor zyska odpowiednią renomę, bo na razie odrodzenie marki wypadło bardzo dobrze (sam mam jednego), a ceny są z zakresu "zwyczajnie drogie" a nie "drogie absurdalnie". A na razie to stawiałbym na co lepsze Certiny, niektóre Orisy są też tu chwalone, linie heritage takich marek jak Tissot i Longines, Eterny, Eposy... A poza tym to microbrandy, tylko trudno przewidzieć, które się utrzymają ze stabilną jakością, a które za np. 10 lat znikną z rynku, kiedy zegarki dopadnie dajmy na to kryzys kwantowy.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Chodzi mi o jak najlepszą jakość w najlepszej cenie, no i nie sama marki (bo i nawet niektóre patki IMO są zwyczajnie brzydkie) , tylko modele, które być może są niedoceniane, a tak naprawdę w danych pieniądzach to po prostu super wybór. Chodzi mi bardziej o Wasze namacalne  doświadczenia, a nie obiegowe opinie.

 

1. Praktycznie każde używane współczesne Grand Seiko.

2. Omega SMPc 2018, niezbyt lubię wygląd tego zegarka, ale obiektywnie przyznam, że najprawdopodobniej jest to teraz Omega z najlepszą relacją cena/jakość.

Z innych nieoczywistych zegarków; których nie miałem, ale wziąłbym pod uwagę będąc na Twoim miejscu;

3. Używana Monta,

4. Christopher Ward Trident MK III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że GS trzyma całkiem dobrze wartość na rynku zegarków drogich, luksusowych. Oczywiście nie tak dobrze jak najlepsi:rolex, patek, czy nawet omega (już nie wszystkie modele), ale lepiej niż bardzo duża grupa mniej mainstreamowych szwajcarow. Chyba że tylko rolex jest konkurencją...

 

Możecie podać jakieś ciekawe referencje GSów mechanicznych za "grosze" w porównaniu do konkurencji? Najlepiej współczesne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rozrzut będzie jak przy wymiotującym wirującym derwiszu

wygrałeś

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi się spodziewałem, ale zwróćcie uwagę, że pytałem o modele.

 

Tylko bez skx, please.

Dlaczego ? :)

post-410-0-62636200-1561220992_thumb.jpeg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? :)

Bo to wszyscy wiedzą, a liczyłem na nieoczywiste odpowiedzi Kolegów, którzy pochwalą się nabytkami, co do których uważają, że był to zakup wart każdej złotówki albo wydaliby na niego nawet więcej. Uważam, że jeśli komuś przewinęło się przez ręce kilkanaście, kilkadziesiąt lub jeszcze więcej zegarków na pewno jest w stanie parę z nich sklasyfikować jako najlepsze w kategorii "wart swojej ceny". Parę takich modeli, bardziej lub mnie oczywistych, w poprzednich postach już padło. Czekam na więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Pobieda <100. SKX <1000. Sinn z nówek <10000. Używany Moonwatch <20000. Poprzednia generacja Explorera 2 <40000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moonwatch to rzeczywiście zegarek techniczne super jakości na tle konkurencji za ok 20 tyś zł i ciężko w tym budżecie albo taniej kupić tak wykonane chrono? Czy jest kultowy i dlatego świetnie trzyma cenę, przy po prostu wystarczająco dobrej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jakie Waszym zdaniem modele zegarków prezentują najlepszą relację jakości do ceny?

 

Pytanie dotyczy zarówno nowych jak używek.

Najlepszy stosunek jakości do ceny maja zegarki tanie - im zegarek droższy tym z tym gorzej.... :rolleyes:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio np. taki:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-sport-w-59-1vqef

 

Dokładnością przebija wszystkie mechaniki, posiadane komplikacje też niczego sobie o cenie nie wspomnę.

Nie wymaga nawet wymiany baterii - po prostu zmienia się zegarek i nie trzeba iść nawet do zegarmistrza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek jakości do ceny maja zegarki tanie - im zegarek droższy tym z tym gorzej.... :rolleyes:

Tylko koledze chodzilo, jeśli dobrze zrozumiałem, o najlepszą jakość w różnych półkach cenowych.

 

Tylko pytanie do jakiej półki zaliczyć takie egzemplarze, z wyprzedaży - 50-70% ceny z metki:

https://www.jomashop.com/ulysse-nardin-watch-3343-126-92.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy moonwatch to rzeczywiście zegarek techniczne super jakości na tle konkurencji za ok 20 tyś zł i ciężko w tym budżecie albo taniej kupić tak wykonane chrono? Czy jest kultowy i dlatego świetnie trzyma cenę, przy po prostu wystarczająco dobrej jakości?

 

IMO odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest jednoznaczna. To na pewno bardzo dobrze wykonany zegarek, ale gdybym na chwilę zapomniał o całej otoczce związanej z Moonem, a miałbym po prostu chęć kupić porządne chrono, to nie wiem, czy nie skończyłoby się na Sinnie 903  :D Ale Moon to ... Moon  ;)

Bo to wszyscy wiedzą, a liczyłem na nieoczywiste odpowiedzi Kolegów, którzy pochwalą się nabytkami, co do których uważają, że był to zakup wart każdej złotówki albo wydaliby na niego nawet więcej. Uważam, że jeśli komuś przewinęło się przez ręce kilkanaście, kilkadziesiąt lub jeszcze więcej zegarków na pewno jest w stanie parę z nich sklasyfikować jako najlepsze w kategorii "wart swojej ceny". Parę takich modeli, bardziej lub mnie oczywistych, w poprzednich postach już padło. Czekam na więcej :)

 

Będę się upierał, że zakup nowego Orisa Aquisa to bardzo dobry pomysł w kontekście jakość/cena, w szczególności biorąc pod uwagę to, jaki rabat przy tej okazji można uzyskać. Dodatkowo, z mojej osobistej perspektywy, każdej wydanej złotówki warte było Damasko DA38 Black  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Constellation Pie Pan.

(zresztą cała linia mechanicznych modeli Constellation jest super)

 

W sumie , to juz nic do tego nie trzeba dodawac .

 

Tak wyglada pierwszy zegarek z serii Constellation .

post-108764-0-64357200-1561274753_thumb.jpg

Edytowane przez skand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki to specyficzny towar i raczej kupujemy je sercem niż rozumem. Nie tylko patrzymy na jakość i cenę, ale legenda i historia ma swoje znaczenie i tu np. wspomniany Moon który nie wyróżnia się jakimiś specyficznymi parametrami technicznymi, ale Moon to Moon i wielu go porząda. ;-) Zegarek ma się podobać, a reszta to wartości dodane, tak to widzę. Dla mnie pojęcie jakość/cena jest więc względne, bo każdy zwraca uwagę na coś innego przy wyborze zegarka.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pojęcie jakość/cena jest więc względne, bo każdy zwraca uwagę na coś innego przy wyborze zegarka.:-)

Pelna zgoda. Musimy zacząć od definicji jakości, bo do tej pory w wielu wątkach na ten temat, z definicją był największy problem.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki to specyficzny towar i raczej kupujemy je sercem niż rozumem. Nie tylko patrzymy na jakość i cenę, ale legenda i historia ma swoje znaczenie i tu np. wspomniany Moon który nie wyróżnia się jakimiś specyficznymi parametrami technicznymi, ale Moon to Moon i wielu go porząda. ;-) Zegarek ma się podobać, a reszta to wartości dodane, tak to widzę. Dla mnie pojęcie jakość/cena jest więc względne, bo każdy zwraca uwagę na coś innego przy wyborze zegarka.:-)

Powiem tak, wg mnie zdefiniowałeś tu towar luksusowy... Zegarek za 100 Zł może wskazywać czas i tyle. Jakość? Nie oszukujmy się kwarc w dzisiejszych czasach jest na tyle niezniszczalny, wypróbowany i dokładny że nie ma to wielkiego znaczenia o ile kupimy dowolny zegar znanej firmy. Powyżej kilku stów zaczyna się towar luksusowy i sztuka polega wg mnie na tym żeby najpierw określiś zakres cenowy, potem w tym zakresie szukać najlepszej jakości... z tego co widzę po sobie i innych tak czy siak potem siak kupisz sercem :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to jest jakosc , tak wyglada zegarek najwyzszej jakosci po 70 latach .

post-108764-0-01800800-1561277942_thumb.jpg

post-108764-0-60355700-1561277969_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz jak okaże się że zdefiniowany jakimś cudem ( choć trudno to sobie wyobrazić bo nie ma tu wzorca jakości i jego przeliczników na wartość ) zegarek o najlepszej relacji jakości do ceny nie podoba się Tobie? Tyle bezsensownej roboty na nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli gust nie jest wprost proporcjonalny do ceny/jakosci zegarka , to z gustem innej osoby   nie dyskutuje sie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to jest jakosc , tak wyglada zegarek najwyzszej jakosci po 70 latach .

 

Ale co tutaj chcesz mieć "złej jakości"? Zegarek ma polerowaną kopertę, więc tutaj raczej zbyt dużego pola do "złej jakości" nie ma. Poza tym zważywszy na wiek to obstawiam że w ciągu 50 lat pewnie nie jeden raz koperta była odnawiana - wskazówki i indeksy też są polerowane jednolicie więc tez za bardzo nie ma na czym skuchę zrobić.

Ta omega to klasyczny bardzo stylowy i ładny zegarek ale żeby od razu "najwyższa jakość"?

 

Trudno jest określić różnicę w jakości w określonych segmentach cenowych no bo:

Koperta może być polerowana i tutaj jest pewna granica której nie da się przekroczyć bo po wyżej niej nie da się "bardziej wypolerować stali" - co do wszelkich szlifów na kopercie to o ile są one zrobione poprawnie (nikt ich nie haratał szczotka drucianą) to kwestią gustu jest to czy są one lepiej czy gorzej zrobione - bo jedni wola gruby szlif inni drobniejszy, jedni w prawo inni w lewo itd - podstawą jest jego poprawność, oraz to aby powierzchnie szlifowane koperty były wyraźnie oddzielone od powierzchni polerowanych.

Jest grawer na deklu - i tutaj też kwestia gustu co się komu podoba, jedni wolą głęboki inni płytki, a są i tacy którzy wolą dekiel przeszklony.

Szkło - tutaj epopeje na forum można przeczytać i to nie jedna, jakie szkło z jakim AR jest lepsze i do czego - czyli też kwestia gustu.

Tarcza - o ile jest poprawna (lubię to słowo), czyli jeśłi indeksy są dobrze osadzone, wybite, narysowane, wycięte, a powierzchnia tarczy jest bez paprochów i jakichś "malarskich" potknięć to też się nie ma do czego przyczepić - zegarki z poprawnie zrobionymi tarczami można spotkać w każdym segmencie cenowym.

 

ITD. ITP.

 

Biorąc dwa zegarki w podobnym przedziale cenowym ciężko jest ocenić który jest lepiej zrobiony - różnice są zwykle niewielkie i nie polegają na gorszej czy lepszej jakości ale na względach estetycznych - jedna tarcza jest matowa, inna błyszcząca, jeszcze inna ma szlif słoneczkowy  - ale jakość... no nie wiem.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.