Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek Skeleton/Classic do 8 000 zł

wesele garnitur skeleton classic koszula modern pasek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 matthewkorona

matthewkorona
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 czerwiec 2019 - 16:50

Czołem wszystkim!

Mam na imię Mateusz, lat 28, w przyszłym roku biorę ślub. Jako że znawcą zegarków nie jestem, postanowiłem odezwać się do Was po poradę. Mam parę zegarków i od jakiegoś czasu zacząłem mieć coraz większego bzika na ich punkcie. Czasem coś przeczytam, poprzeglądam rynek, aczkolwiek nie chciałbym zaliczyć klasycznego Faux Pas z zakupem. Dobra dobra, o co mi chodzi? Mianowicie: w przyszłym roku się żenię i z tej okazji chciałem sobie zakupić zegarek. Od jakiegoś czasu zaczęły podobać mi się zegarki rodzaju Skeleton. Z tym, że pewnie niezbyt dobrze komponują się z koszulą... Czy znacie i polecacie jakieś zegarki tego rodzaju, które będą komponować się i pasować wizualnie do tego dnia i stroju? Kusić się raczej na Automatic, czy Mechaniczny? Czy to tylko kwestia gustu i chęci nakręcania? Jeżeli jednoznacznie stwierdzicie, że Skeleton do garnituru się nie nada, to chętnie przygarnę wszelakie sugestie odnośnie typowych Classiców. 

Może o moich odczuciach. Podobają mi się Aerowatch, ale z tego co widziałem są dość grube, to samo chyba EPOS? TISSOT cieńsze, a jak jakościowo? Może znacie jeszcze inne marki i rodzaje, o których nie wiem a są godne polecenia? Poniżej dam parę zdjęć zegarków, które mi się podobają wizualnie:

pol_pm_ZEGAREK-MESKI-EPOS-EMOTION-3390-1EPOS EMOTION 3390.155.20.20.25

pol_pm_ZEGAREK-MESKI-EPOS-VERSO-3435-313

Z Classiców to wiadomo, poglądowo wrzuciłem zdjęcie Atlantica - o czymś takim myślę.

Za wszelakie opinie i sugestie będę bardzo wdzięczny! 

Załączone miniatury

• TISSOT.png
  • TISSOT CZARNY.jpg
  • AEROWATCH.jpg
  • atlantic.PNG

• 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 17311 postów

Napisano 21 czerwiec 2019 - 17:15

Podchodząc do tematu ortodoksyjnie muszę napisać, że o ile to ma być zegarek, który chcesz założyć do ślubnego garnituru, to jak dla mnie, zegarek w typie skeleton/OH to nie jest najlepszy pomysł... W tym przypadku stawiałbym na coś klasycznego i stonowanego, co nie będzie "krzyczeć" :-)
A jeśli ma być klasycznie, to dla przykładu Longines Flagship Heritage.
  • 0

#3 Karol1329

Karol1329
  • Użytkownik
  • 317 postów

Napisano 21 czerwiec 2019 - 20:35

Elegancja nie idzie w parze z efekciarstwem. Zegarek do garnituru powinien być klasyczny, w dobrym guście, stosunkowo mały. OH i skeletony takie nie są. Pomyśl też jak często nosiłbyś ten zegarek. Bo żal wydawać 8000 zł na coś co będziesz nosił raz w roku. Może lepiej wydać pieniądze na coś co Ci się podoba i pasuje do Twojego codziennego ubioru? Na ślubie i tak nikt nie patrzy na zegarek.

• 0

#4 matthewkorona

matthewkorona
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 czerwiec 2019 - 21:45

Ślub to pretekst, żeby sprawić sobie taki zakup. 

Ale pełna racja, Skeletona kupię od tak, po prostu, a na ślub klasyka. Potwierdziliście w pełni moje przypuszczenia, dziękuję! :)

Nawiązując do Skeletonów - któreś z tych wymienionych przeze mnie różnią się w jakiś znaczny sposób, tj. jedna są lepsze od drugich, marki bardziej renomowane, itp., czy raczej różnią się bardziej wizualnie i nie zwracalibyście większej uwagi na producenta? (EPOS, Aerowatch, Tissot) :)

• 0

#5 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 17311 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 05:53

IMO najciekawszy jest Epos z odwróconym Unitasem, za którego zapłacisz najwięcej ;-) To w zasadzie jedyny taki zegarek, którego zakup pewnie bym rozważał, gdyby był mniejszy ;-) Jeśli "swiss made" nie jest koniecznością, to warto też zwrócić uwagę na zegarki Orient Star. Dla przykładu:

https://zegarownia.p...e8aAmaSEALw_wcB
  • 0

#6 Christo

Christo
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 07:13

Wg mnie znalazłby się skeleton pasujący do garnituru... oczywiście przy zmianie budżetu ;-)

O taki:

4aabeb09809b2669602ffa94f77b479d.jpg

Albo taki:

55b26a6abde5146cc4e9174d97a9332a.jpg
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wesele, garnitur, skeleton, classic, koszula, modern, pasek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych