Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kajak

Tokarka zegarmistrzowska - prośba o identyfikacje i opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post, więc wypada się przedstawić. Jestem Leszek. Posiadam tokarkę zegarmistrzowską w stanie jak na załączonych zdjęciach. To wszystko co posiadam... Jak widać nie ma tego wiele. Zanim zacznę się rozpisywać chcę zadać Wam dwa podstawowe pytania które mnie interesują:

 

 

 

1. Czy ktoś rozpoznaje co to za tokarka? (firma, model, cokolwiek?)

 

Przeszukałem sporo stron w internecie i nigdzie nie znalazłem identycznej maszyny. Tokarka nie posiada żadnych numerów, ani oznaczeń.

 

 

 

2. Czy opłaca się w nią inwestować i przywrócić ją do stanu używalności?

 

Posiadam tylko tokarkę, niekompletny konik i silnik, który zapewne nie jest od niej. Żadnych akcesoriów. Dodam, iż w swojej pracy posiadam tokarkę, frezarkę, ploter CNC, czekam na uruchomienie frezarki CNC i jestem w stanie wykonać (tak mi się wydaje) wiele elementów tylko nie posiadam wiedzy technicznej na temat takich tokarek zegarmistrzowskich.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

post-109822-0-22665800-1561363535_thumb.jpg

post-109822-0-44285800-1561363543_thumb.jpg

post-109822-0-52617100-1561363549_thumb.jpg

post-109822-0-04959200-1561363558_thumb.jpg

post-109822-0-60469400-1561363565_thumb.jpg

post-109822-0-86741900-1561363573_thumb.jpg

post-109822-0-70590100-1561363579_thumb.jpg

post-109822-0-36756200-1561363587_thumb.jpg

post-109822-0-79919200-1561363594_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakich powodów nazywasz ją zegarmistrzowską ?

 

Przydało by się trochę więcej szczegółów, wymiarów by coś więcej powiedzieć


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeszukaniu internetu i podobnych tokarek spotkałem się z taką nazwą, więc tak napisałem. Nie znam się na tym i nie miałem zamiaru wprowadzać nikogo w błąd. W takim razie jak nazywa się tokarka? Byłbym wdzięczny za każdą informację. Potrzebuję mieć taką w pracy i dlatego nie wiem czy jest sens jej robić remont kapitalny czy to "złom". Rozebrałem ją już na części i oczyściłem z farby i wygląda raczej (chyba) jak samoróbka. Większość elementów konstrukcji jest z jakiegoś odlewu aluminium. Wałki, panewki i reszta z jakiejś stali i mosiądzu.

 

Jakie wymiary podać? Ogólne konstrukcji czy dokładne poszczególnych elementów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło ...

 

Wg mnie to zbyt skomplikowane na "samoróbkę " -

Co do wymiarów - proszę podać wznios  nad łożem, tzn odległość środka wrzeciona od łoża - reszta wyjdzie z proporcji .


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.