Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Hy Moser & Cie - prośba o wskazówki w identyfikacji

Mam stary zegarek i proszę o pomoc gdzie szukać dodatkowych informacji o nim #moser

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 cacum3

cacum3
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 25 czerwiec 2019 - 13:39

Szanowni Państwo,

To mój pierwszy post. Otrzymałem w spadku zegarek firmy Moser. Z informacji jaki do tej pory uzyskałem wiem, że firma produkowała zegarki i dla wojska i dla kolejarzy. Różne serie, modele.

Wybite znaki na kopercie HM & Cie Moser No. 1131210 a na wieczku symbol młoteczka zdaje się z liczba 143 oraz 56 14K 0,585. Mechanizm nie działa i będę szukał zegarmistrza. Czy poddać go renowacji?

Może ktoś poda jakąś pozycję książkową (album, katalog) gdzie są te zegarki. Docelowo wybiorę się do rzeczoznawcy, jednak chciałbym uzbroić się w jakieś informacje o posiadanym zegarku.

Z góry dziękuję za informacje

Załączone miniatury

• IMG_20171219_183045.jpg
  • IMG_20171219_183241.jpg
  • IMG_20171219_183259.jpg

• 0

#2 kiniol

kiniol

wieżowy

• Użytkownik
  • 6154 postów

Napisano 25 czerwiec 2019 - 14:16

hmoser20.jpg

W środku pewnie jest taki werk... Zegarek z początku XX wieku... Złoty, co widać...  na pewno warto go uruchomić, w razie czego zapraszam...

Użytkownik kiniol edytował ten post 25 czerwiec 2019 - 14:17

• 0

#3 Grigoris1

Grigoris1
  • Użytkownik
  • 1177 postów

Napisano 29 czerwiec 2019 - 15:36

Bardzo jestem ciekaw mechanizmu - H. Moser to bardzo dobra marka. Produkowano zegarki rozmaitych typów, wiele docierało na rynek rosyjski czyli na nasze ziemie także. W II RP u Mosera zamawiano zegarki nagrodowe dla górników.

Kooperowano też z innymi markami, np. z Zenithem (dokładnie w przypadku werku powyższego).

• 0

#4 cacum3

cacum3
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 lipiec 2019 - 17:11

hmoser20.jpg

W środku pewnie jest taki werk... Zegarek z początku XX wieku... Złoty, co widać...  na pewno warto go uruchomić, w razie czego zapraszam...

Czyżby szanowny Kolega posiadał możliwość obudzenia tego zegarka do życia? Jeżeli tak, to poproszę o wiadomość prywatną.

Bardzo jestem ciekaw mechanizmu - H. Moser to bardzo dobra marka. Produkowano zegarki rozmaitych typów, wiele docierało na rynek rosyjski czyli na nasze ziemie także. W II RP u Mosera zamawiano zegarki nagrodowe dla górników.

Kooperowano też z innymi markami, np. z Zenithem (dokładnie w przypadku werku powyższego).

Spróbuję otworzyć go i zrobić zdjęcie mechanizmu. Mnie tez ciekawi jaka to seria. Czy popularna, czy unikat. Jak słusznie zauważyłeś, produkowano je dla różnych grup zawodowych. Może by tak raz jeszcze do Mosera napisać? Ostatnio odpowiedzieli, że dokumentacja im zaginęła przez rewolucję październikową... Hmm

• 0

#5 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 20:45

Wrzuć zdjęcia werku.

Wizyta u rzeczoznawcy wydaje mi się zbędna.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych