Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Vacheron Constantin i Cory Richards na Mount Everest

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 ch24.pl

ch24.pl
  • Użytkownik
  • 2865 postów

Napisano 25 czerwiec 2019 - 21:33

Amerykański podróżnik i fotograf Cory Richards już dwa razy wspiął się na najwyższą górę świata. W trzeciej próbie towarzyszył mu specjalny, prototypowy egzemplarz Overseas Dual Time, przygotowany przez manufakturę Vacheron Constantin.

Wyświetl pełny artykuł
  • 0

#2 bazant

bazant
  • Użytkownik
  • 390 postów

Napisano 26 czerwiec 2019 - 11:36

Pozwolę sobie wkleić zdjęcia tego bardzo fajnego zegarka. 

vacheronconstantin_coreyrichards_overseasdualt_2019b_ch24pl.jpg

vacheronconstantin_coreyrichards_overseasdualt_2019c_ch24pl.jpg

Co do sytuacji na Mount Everest to tragedia, tony śmieci walają się wszędzie, ktoś kto ma pieniądze zostanie wniesiony lub niemal wciągnięty przez szerpów z butlą tlenową a potem staje się wielkim zdobywcą. Coraz mniej prawdziwych himalaistów pokroju Wojciecha Kurtyki.

• 0

#3 Gość__gosc__*

Gość__gosc__*
  • Gość

Napisano 26 czerwiec 2019 - 12:50

Jak dla mnie fantastyczny zegarek i najlepszy luxury sports watch dostępny.

Świetna czytelność, data, GMT (z bajerem), 150m WR, antymagnetyczny, fajne metale, doskonały mechanizm i piękne, ale toolowe, wykończenie.

Dokładnie to czego bym się spodziewał po zegarku sportowym z tej półki. Nautilusy i AP RO są bez startu.

Szkoda tylko, że na razie Maison traktuje to tylko jako prototyp bez przyszłości sklepowej, bo standardowe modele Overseas GMT są zdecydowanie bez szału w porównaniu z tym egzemplarzem.

Ba, dla takiego modelu tylko w rozmiarze 36-38, sam bym już zaczął odkładać budżet.

• 1

#4 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 736 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 20:30

Jak dla mnie fantastyczny zegarek i najlepszy luxury sports watch dostępny.
Świetna czytelność, data, GMT (z bajerem), 150m WR, antymagnetyczny, fajne metale, doskonały mechanizm i piękne, ale toolowe, wykończenie.
Dokładnie to czego bym się spodziewał po zegarku sportowym z tej półki. Nautilusy i AP RO są bez startu.

Zegarek świetny, ale z tym brakiem startu Nautilusa i Royal Oak to trochę kolegę poniosło.  :)  Fotki zapożyczone z Hodinkee.

L1040437.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fit=crop&

L1040450.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fit=crop&

L1040476.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fit=crop&

L1040514.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fit=crop&

https://www.hodinkee...worn-on-everest

• 0

#5 Gość__gosc__*

Gość__gosc__*
  • Gość

Napisano 08 lipiec 2019 - 21:46

Poniosło, jak poniosło. Po wrzuceniu tego modelu na klasyczną bransoletę linii Overseas naprawdę uważam ten model za najciekawszy i najsensowniejszy wybór z trójki. Jak jedyny realnie oddaje ducha "luxury sports watch".
  • 0

#6 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 736 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 22:10

Poniosło, jak poniosło. Po wrzuceniu tego modelu na klasyczną bransoletę linii Overseas naprawdę uważam ten model za najciekawszy i najsensowniejszy wybór z trójki. Jak jedyny realnie oddaje ducha "luxury sports watch".

Jak oceniasz modele wchodzące w skład regularnej kolekcji Overseas?

overseas2.jpg

• 0

#7 Gość__gosc__*

Gość__gosc__*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2019 - 08:40

Też są ciekawe, choć tutaj estetycznie mniej mi odpowiadają (są bardziej obłe i właśnie w stronę eleganckich). Główna wada to jednak niedoskonałości wykończenia w makro i w pokazanym modelu słabo wyglądający datownik. Natomiast z klasycznem kolekcji perpetual calendar ultra thin jest świetny (choć właśnie znowu - elegancki, a nie luxury sports).

• 0

#8 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 736 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 10:10

Też są ciekawe, choć tutaj estetycznie mniej mi odpowiadają (są bardziej obłe i właśnie w stronę eleganckich). Główna wada to jednak niedoskonałości wykończenia w makro i w pokazanym modelu słabo wyglądający datownik.

Niestety...

Vacheron Constantin mógłby się bardziej postarać. Po latach noszenia wielu różnych zegarków, w tym modeli firm zaliczanych do tzw. Holy Trinity, przekonałem się, że jak się szuka doskonałości to należy skierować wzrok na A. Lange & Söhne. Niestety na niższych poziomach cenowych, jak na cennik Lange oczywiście, nie mają niczego, co można by zakwalifikować jako zegarek "casual". Chcąc taki kupić, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 160000 - 350000 zł. W cenie do 100000 zł oferty brak.  :unsure:

• 0

#9 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 736 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 10:33

Chociaż na przyzwoitych zdjęciach wygląda fajnie.

Vacheron-Constantin-Overseas-time-and-da

Vacheron-Constantin-Overseas-Chronograph

• 0

#10 Gość__gosc__*

Gość__gosc__*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2019 - 10:33

Tu muszę się zgodzić w pełni - gdybym szukał zegarka wykończonego idealnie to (poza samodzielnymi mistrzami typu Dufour) kierowałbym się właśnie w stronę ALS. I muszę przyznać, że ich 1815 Flyback jest dla mnie bliski ideału zegarka. Natomiast brak u nich właśnie czegoś w stylu Nautilusa/RO/Overseas. A szkoda.

I fakt, że Maison chyba najmniej dba o detale wykończenia z wielkiej czwórki, co jednak nie zmienia tego, że w dziedzinie "luxury sports" powyższy prototyp to mój zdecydowanie ulubiony model.

Edit: akurat chronografu z aktualnej kolekcji Overseas jakoś nie mogę przełknąć, zdecydowanie perpetual calendar lepiej udało im się ułożyć na tarczy.

Użytkownik MateuszDabrowski edytował ten post 09 lipiec 2019 - 10:35

• 0

#11 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 736 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 11:05

Natomiast brak u nich właśnie czegoś w stylu Nautilusa/RO/Overseas. A szkoda.

Szkoda, ale w praktyce Nautilus jest tak, jakby go nie było. Dzisiaj dostałem od Patka zaproszenie na wystawę poświęconą historii firmy. Właśnie wystawy to jedyne miejsce, gdzie mogę na żywo nacieszyć oczy Nautilusem. Tylko Overseas można kupić bez problemu, bo z dostępnością Royal Oak zawierającego niebieską tarczę też jest kłopot.

• 0

#12 Gość__gosc__*

Gość__gosc__*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2019 - 12:26

Jestem właśnie ciekaw, kiedy (czy?) taka polityka odbije się firmom bokiem. Trzymam za to kciuki.

• 0

#13 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 4474 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 13:18

Której ma się zatem pierwszej powinąć nóżka?

• 0

#14 Gość__gosc__*

Gość__gosc__*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2019 - 13:25

Czy to istotne? Nie chodzi o firmę, chodzi o zegarki widmo.

• 0

#15 McIntosh

McIntosh
  • Użytkownik
  • 736 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 13:30

Jestem właśnie ciekaw, kiedy (czy?) taka polityka odbije się firmom bokiem. Trzymam za to kciuki.

Ja tam wolę trzymać kciuki za sukcesy ludzi oraz firm, które tworzą.

• 0

#16 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 4474 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 13:40

Czy to istotne? Nie chodzi o firmę, chodzi o zegarki widmo.