Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość brachu

Ładowanie solara, a temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brachu

Jak jest z ładowaniem solara na słońcu przy dzisiejszych temperaturach? Ładuje swojego, ale się bardzo nagrzewa. Nie szkodzi to akumulatorowi? A może czemuś jeszcze? Pytam, bo nie mam instrukcji - nie dostałem wraz z zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie unikałbym długotrwałej ekspozycji na bezpośrednie promienie słoneczne przy takich temperaturach.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarek nie muszą bezpośrednio padać promienie słoneczne.

Wystarczy by leżał na wewnętrznym parapecie od zachodniej strony. Juz kilku zegarkom ładowałem tak akumulator z Medium na High, i dało rade w 2 dni.

Poza tym dawno temu zauważyłem że słońce "niszczy" każdy zegarek: tarcza płowieje, zmienia się odcień; ogólnie postarza go.

IMO uszczelki mogą się odkształcić w wysokich temperaturach (szczególnie gdy zegarek jest ze stali)

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brachu

Dzięki tarant, Pit83.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet na tym forum opisywano trik z umieszczeniem ładowanego zegarka w szklance/słoju z wodą. Dodatkowo trochę to redukuje promieniowanie UV, a to chyba ono ponosi główną odpowiedzialność za płowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej w ogole nie nosic w takie upały zeby bidulkom nie zaszkodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej w ogole nie nosic w takie upały zeby bidulkom nie zaszkodziło?

Nie, nie o to chodzi

 

Może źle zrozumiałem autora tematu, ale odebrałem to jako zapytanie - czy ekspozycja zegarka na słońcu w celu podładowania akumulatora nie wpływa na niego źle:

Ładuje swojego, ale się bardzo nagrzewa.

Opisałem tylko jak ja "podładowuje" akumulator

 

Zegarki są projektowane po to by je nosić, a nie wystawiac na leżakowanie w słońcu.

Jeśli człowiek wytrzymuje jakiś tam okres czasu na mocnym słońcu, to zegarek też da sobie rade.

Osobiście wchodziłem w pracy w miejsca gdzie było 70/80 stopni i G-Schock'owi czy Protrek'owi nic sie nie stało

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój casio solar z 84r będąc ostatnio w takich upałach na plaży zdjąłem go i leżał z godzinę koło mnie, nagrzał się tak, że lcd zrobił się czarny a koperta i dekiel ze stali nierdzewnej zrobiła się tak gorąca, że nie szło go założyć na rękę. Kilka minut w cieniu i LCD odzyskał swój naturalny kolor. Oczywiście zegarek chodzi bez zarzutu ale długotrwałe wystawianie w takiej temperaturze na słońce jest zdecydowanie szkodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brachu

Osobiście wchodziłem w pracy w miejsca gdzie było 70/80 stopni i G-Schock'owi czy Protrek'owi nic sie nie stało

Na jak długo wystawiałeś go na takie temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jak długo wystawiałeś go na takie temperatury?

W podkoszulku to kilka minut, bo dłużej sie nie wytrzyma.

A w ubraniu ochronnym, gdzie mankiet rękawicy dochodzi do połowy przedramienia to 20 min nawet

 

Niestety za każdym razem zapomniałem sprawdzić ile nabiło na termometrze tuż po takiej akcji

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.