Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ruger

Zgranie sekundnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szybkie, naiwne pytanie, czy ustawiając czas w automacie należy dążyć do dokładnego zgrania sekundnika ze wskazówką minutową (czyli sekundnik na 12 odpowiada pełnej minucie) czy tez nie ma to istotnego znaczenia dla mechanizmu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mechanizmu nie ma to żadnego znaczenia.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał.

Tutaj przede wszystkim decyduje Twoje poczucie perfekcjonizmu , czyli ustawienie zegarka tak by sekundowa zgrywała się idealnie w punkt minuty

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , logika tak mi podpowiadała ale wolałem się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szybkie, naiwne pytanie, czy ustawiając czas w automacie należy dążyć do dokładnego zgrania sekundnika ze wskazówką minutową (czyli sekundnik na 12 odpowiada pełnej minucie) czy tez nie ma to istotnego znaczenia dla mechanizmu ?

Zależy jak dokładny masz zegarek. Jeżeli na dobę robi + - jedną, dwie lub trzy minuty, to jakbyś nie ustawiał i tak nic z tego nie będzie. Ale jeżeli na dobę robi + - jedną, dwie lub trzy sekundy można się pokusić o ustawienie w punkt, żeby wiedzieć jakie konkretnie zegar ma odchyłki :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podczepię tutaj jedno pytanie, czy w przypadku zegarka z dokrecaną koronką (wodoszczelność) zawsze trzeba ją dokrecic nawet jeśli nie zamierzamy moczyć zegarka ? Pytam gdyż przy konieczności czestszego operowania koronką konieczność kazdorazowego dokrecenia jest trochę kłopotliwe (niesie ryzyko "wyrobienia")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Niedokręcona koronka to wrota dla wilgoci. Para wodna, kropelki wody... Ew rozwaz zakrecanie koronki ale z wyczuciem. nie tak na chama do konca :)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego punktu widzenia, niedokręcenie koronki nie wpływa na pracę mechanizmu. Z praktycznego i użytkowego punktu widzenia stwarza sytuację podobną do chodzenia w butach z niezawiązanymi sznurówkami. :o

Jeżeli masz automat, to zapisano już na forum kilometry bajtów o szkodliwości tzw. dokręcania zegarka*, traktując tę czynność jako awaryjną i mającą uzasadnienie w szczególnych przypadkach. Tak że staraj się nakręcać zegarek w sposób naturalny, przewidziany dla tego typu rozwiązań technicznych :P

Jeżeli masz zegarek o naciągu manualnym, to producent raczej przewidział opcję odkręcania i dokręcania koronki i przy zachowaniu zwykłej ostrożności nic nie powinno się dziać z tym węzłem połączeń B)

 

*http://zegarkiclub.pl/forum/topic/175574-czy-automat-mo%C5%BCe-stawa%C4%87/

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dokrecanania mechanizmu koronką w automatach należy unikać, miałem na myśli jej dokrecenie celem uszczelnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dokrecanania mechanizmu koronką w automatach należy unikać, miałem na myśli jej dokrecenie celem uszczelnienia.

Dobrze że wspomniałeś o uszczelce. Oczywiście podczas dokręcania ulega ona odkształceniom i stopniowemu zużyciu. Dlatego należy dokręcać z czuciem, nic na siłę, jak był uprzejmy zauważyć kolega Noodles B)

Z tym że w założeniach technicznych uszczelka jest elementem "eksploatacyjnym" i podlega wymianie podczas okresowego przeglądu zegarka. :P


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.