Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy Szanowni, sprawdzeni po wielokroć, wierzę ze i tym razem pomożecie. Mam dość rzadki okrągły zegar FM Uhrenfabrik F. Muller z którego wypięto bęben bicia.bęben ze sprężyną i oską :

wymiar na zębach ok. 46,5, na walcu ok 41,7, szerokość, czy wysokość to 23,5 cm. dł osi 48,3 cm, oś wystaje na kwadracie 16,5 mm, i na walcu ok 7,20cm zębów ponad 80 . czekam na odpowiedź. Może ktoś zaradzi. Można na priv. : [email protected]
Dzięki i czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypięto, to pewnie znaczy, że nie ma. Zatem bęben z osią trzeba zrobić, a sprężynę kupić i już. Jeśli ktoś bardzo potrzebuje to jest jak najbardziej do zrobienia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kole

 

Wypięto, to pewnie znaczy, że nie ma. Zatem bęben z osią trzeba zrobić, a sprężynę kupić i już. Jeśli ktoś bardzo potrzebuje to jest jak najbardziej do zrobienia. Pozdrawiam

Dzięki Kolego Safinowski

Nie wiem, czy stac mnie aż na takie działania reaktywujace. Na razie rozpuszczam wici , a nuż się znajdzie zamiennik :)


Daję kilka fotek,może pomoże w temacie

post-101122-0-63770300-1561891695_thumb.jpg

post-101122-0-75951000-1561891708_thumb.jpg

post-101122-0-27463900-1561891720_thumb.jpg

post-101122-0-48861500-1561891731_thumb.jpg

post-101122-0-50105200-1561891754_thumb.jpg

post-101122-0-51673000-1561891763_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Inżynier Mechanik
      Witam
       
      Naoglądałem się w necie zdjęć zegarów robionych przez wszelkiej maści amatorów i profesjonalistów. Szczególnie interesują mnie zegary wieżowe ("grandfather clock") z mechanizmem wahadłowym oraz napędem odważnikowym. Zastanawia mnie jedna rzecz: czy w przypadku zegara posiadającego pięć wskazówek (sekundową S, minutową M, godzinową G, dobową D oraz tygodniową T) można zamocować bęben liny do osi wskazówki tygodniowej? 
       
      Wówczas na bęben wystarczyłoby nawinąć tylko jeden zwój liny i oczywiście dać masywny odważnik, aby to w ogóle miało "siłę" ruszyć. Załóżmy, że mówimy o zegarze z mechanizmem wychwytowym typu deadbeat (np. pinwheel) z profesjonalnie wykonanymi kołami stalowymi mocowanymi do wałów na łożyskach kulkowych. Jak sobie policzyłem poszczególne przełożenia, to wychodzą mi następujące wyniki
       
      1 obrót M = 1H = 60min = 60 obrotów S
      1 obrót G = 12H = 12 obrotów M =  720 obrotów S
      1 obrót D = 24H = 1440 obrotów S
      1 obrót T = 7 obrotów D = 10080 obrotów S (sic!)
       
      Mówimy o mechanizmie w następującej konfiguracji M+G osiowo, S osobno bezpośrednio na kole wychwytowym, D osobno (1 obrót = 24H) napędzana z G, T osobno (1 obrót = 7 dni) napędzana z D.
       
      Jak tak sobie myślę, to wygodniej by mi było dać wielki ciężarek i jeden zwój liny (z małym zapasem) na osi tygodniowej, niż dawać mniejszy ciężarek i więcej zwojów liny na osi wskazówki dobowej lub godzinowej. Zaznaczam, że tak sobie tylko teoretyzuję. Jak ktoś coś poda z praktyki (np zegar, który ma taką konfigurację napędu), to będę zobowiązany.
       
      Dziękuję i pozdrawiam.
       
      PS Podobno Adolf Hitler nie jadł mięsa. Nie bądź jak Hitler. Jedz mięso.
    • Przez Katarzyna K.
      Witam
       
      Proszę o pomoc, jaką sprężynę chodu muszę kupić do starego wiszącego Beckera. Oddałam go do zegarmistrza. Stwierdził, że pękła sprężyna i mam mu przynieść sprężynę o wymiarach 19 x 0,45. Nie podał długości. Wcześniej podawał inne wymiary. Obawiam się, że kupię  sprężynę a ona okaże się niewłaściwa. Innego zegarmistrza nie mam, sama nie naprawię więc pozostaje mi Państwa opinia. Niestety wcześniej nie spisałam innych danych z zegara. Wiem tylko, że powinien wybijać połówki i całe godziny. Jak go kupiłam i powiesiłam na ścianie niestety nie bił. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Mateusz.
      Dzień dobry, 
      Mam do Was pytanie. Czy wie ktoś może ile mniej - więcej wynosi całkowity koszt wymiany sprężyny w ETA 2834-2? 
      Zegarek zatrzymał mi się ot tak, zegarmistrz po rozkręceniu zdiagnozował problem - pęknięta sprężyna. 
       
      Pozdrawiam, 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.