Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PiotrX

SEIKO SLA 019

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy gratulować zegarka, czy fotek, czy komórki chyba wszystko magnifique

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy gratulować zegarka, czy fotek, czy komórki chyba wszystko magnifique

Został dzisiaj ostro skrytykowany:

 

"Oglądałem tego "Hulka" Seiko w Krakowie, serio za 3200 EUR można mieć bez szukania praktycznie nowego Moonwatcha który go zjada na śniadanie jakością polerki, wykonania tarczy i bransolety. Bransoleta w tym SLA to jest nieporozumienie, praca bezela też słaba. Ja rozumiem że ktoś to kupuje z jakiejś nostalgii, bo divery Seiko są w swoich kręgach kultowe, ale twierdzić że to jest jakaś wybitna jakość jak na tę cenę to może chyba tylko ktoś kto tego zegarka na żywo nie widział."

 

dla tego postanowiłem pokazać jak wygląda, chyba nieźle skoro podoba się, dziękuje  nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0380

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba się, podoba, i zegarek i fotki Inna sprawa, to czy ta cena jest tak do końca teges... Ale to już dłuższy temat

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, to czy ta cena jest tak do końca teges... Ale to już dłuższy temat

"Teges", to znaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synonim - W porządku


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eye_lip dobrze to ujął sorki za taki byle jaki slang...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie dostałem odpowiedzi, o co chodzi z tym "teges" :)

Co miałaś na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tłumaczę i objaśniam

Jeśli cena tego zegarka to circa 3200€, to się zastanawiam czy jest w porządku... Z góry zaznaczę, że nie wiem o nim zupełnie nic...

Ps. Możesz podrzucić link do tej dyskusji wspomnianej na początku?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale dalej nie dostałem odpowiedzi, o co chodzi z tym "teges" :)

Co miałaś na myśli?

zapewne chodziło koleżance Carrot o nie teges-czyli ,że podana cena jest nie w porządku znaczy ,że za wysoka nie adekwatna do jakości i wykonania zegarka..... :rolleyes:

Edytowane przez C3SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne chodziło koleżance Carrot o nie teges-czyli ,że podana cena jest nie w porządku znaczy ,że za wysoka nie adekwatna do jakości i wykonania zegarka..... :rolleyes:

Kolega mnie chyba stalkuje

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie chyba stalkuje

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

nic podobnego poprostu Koleżanka ubiegła mnie kiedy ja już byłem w trakcie wysyłania owej wiadomości,nic pozatym zwykły zbieg okoliczności :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarcik żarcik, nie stresuj się

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tłumaczę i objaśniam

Jeśli cena tego zegarka to circa 3200€, to się zastanawiam czy jest w porządku... Z góry zaznaczę, że nie wiem o nim zupełnie nic...

Ps. Możesz podrzucić link do tej dyskusji wspomnianej na początku?

Piszesz że nic nie wiesz na temat tego zegarka, jednocześnie pisząc że cena jest nie "teges" więc gdzie tu widzisz jakikolwiek sens?

W środku jest mechanizm 8L35 robiony i składany przez Grand Seiko, koperta monoblokowa, ceramiczny bezel, szlify zaratsu, szafirowe szkło, sunbrust tarczy, wersja limitowana do 1968 sztuk. W dalszym ciągu uważasz że cena jest nieadekwatna?

 

Edit: linku do poprzedniej dyskusji nie wkleiłem bo dotyczyła czego innego, a przy okazji został skrytykowany SLA, pewnie dla tego że został porównany do Hulka od Rolexa.

 

https://www.fratellowatches.com/rolex-submariner-hulk-versus-seiko-sla019/

 

Dwóch kolegów z forum (starzy wyjadacze :)), posiadają podobne (nie limitowane i w czarnym kolorze), doszli do podobnego wniosku że zegarek ten jest wart swoich pieniędzy. :) 

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oni nie doszli do wniosku, że ich czarne, owszem, ale zielony już raczej nie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dwóch kolegów z forum (starzy wyjadacze  :)), posiadają podobne (nie limitowane i w czarnym kolorze), doszli do podobnego wniosku że zegarek ten jest wart swoich pieniędzy.  :) 

 

Piotrze a teraz tak na poważnie,fotki tak samo jaki i zegarek pierwsza klasa i nie mówię tego, tylko po oglądnięciu paru fotek ,tylko miałem okazję mieć go na własnym przegubie :D stety niestety to bardzo dobrze wykonany jakościowo zegarek moim zdaniem wart każdej wydanej na niego złotówki a myślę ,że chyba wiem co mówię (choć przyznam,że ciężko było mi się przekonać do japońszczyzny no ale....)będąc posiadaczem Campanoli NZ0000....... ;) ,

ps.z zegarkami jest jak z zawodnikami boksu zawodowego,,są tyle warci ile jest ktoś w stanie za nich zapłacić.....,więc skoro starzy doświadczeni wyjadacze doszli do takiego a nie innego wniosku to być może ,że jest faktycznie wart takich pieniędzy lub co też bardzo możliwe? :D wszyscy trzej fanatycznie zaślepieni kultem wyznawanej marki poprostu przewartościowaliście realną jego wartość......?hmmm   wielu tu dziś poważnie go skrytykowało i poddało rozważaniom co do słuszności ceny.........zatem niechaj każdy dokona własnej oceny bo jak wszyscy dobrze wiemy ,,każda sroczka swój ogonek chwali..., :P 

Edytowane przez C3SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dwóch kolegów z forum (starzy wyjadacze  :)), posiadają podobne (nie limitowane i w czarnym kolorze), doszli do podobnego wniosku że zegarek ten jest wart swoich pieniędzy.  :) 

 

Piotrze a teraz tak na poważnie,fotki tak samo jaki i zegarek pierwsza klasa i nie mówię tego, tylko po oglądnięciu paru fotek ,tylko miałem okazję mieć go na własnym przegubie :D stety niestety to bardzo dobrze wykonany jakościowo zegarek moim zdaniem wart każdej wydanej na niego złotówki a myślę ,że chyba wiem co mówię (choć przyznam,że ciężko było mi się przekonać do japońszczyzny no ale....)będąc posiadaczem Campanoli NZ0000....... ;) ,

ps.z zegarkami jest jak z zawodnikami boksu zawodowego,,są tyle warci ile jest ktoś w stanie za nich zapłacić.....,więc skoro starzy doświadczeni wyjadacze doszli do takiego a nie innego wniosku to być może ,że jest faktycznie wart takich pieniędzy lub co też bardzo możliwe? :D wszyscy trzej fanatycznie zaślepieni kultem wyznawanej marki poprostu przewartościowaliście realną jego wartość......?hmmm bo jak wiemy wielu tu dziś poważnie go skrytykowało i poddało rozważaniom co do słuszności ceny.........zatem niechaj każdy dokona własnej oceny bo jak wszyscy dobrze wiemy ,,każda sroczka swój ogonek chwali..., :P 

Nie jestem fanatykiem Seiko, każdy wybiera co uważa. :)

 

Mogłem kupić zegarek za kilkadziesiąt tysięcy, bo jego poprzednia wersja była na księżycu, czy zegarek który kiedyś (jego pra-dziadek) był najlepszym diverem w najgorszej armii świata, albo nosić coś co według snobów podnosi wartość społeczną.

 

Wszystko to mam gdzieś, ale widzę że jak wyda się dużą kasę za reklamę + zegarek z mechanizmem kupionym od podwykonawców to jest OK, bo taki ma DJ LOLO  :P

 

Jestem na etapie że nic nie muszę, mam zielony zegarek i żółty samochód i bardzo dobrze mi z tym żyje się taniec-emotikon-ruchomy-obrazek-0024.gif

 

PS. Proszę Cię o poprawne zamieszczanie cytatów  :)

PSPS

Pochwal się swoim  Campanoli, chyba go nie pokazywałeś na forum :)

 

 
Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Nie jestem fanatykiem Seiko, każdy wybiera co uważa. :)

 

Mogłem kupić zegarek za kilkadziesiąt tysięcy, bo jego poprzednia wersja była na księżycu, czy zegarek który kiedyś (jego pra-dziadek) był najlepszym diverem w najgorszej armii świata, albo nosić coś co według snobów podnosi wartość społeczną.

 

Wszystko to mam gdzieś, ale widzę że jak wyda się dużą kasę za reklamę + zegarek z mechanizmem kupionym od podwykonawców to jest OK, bo taki ma DJ LOLO  :P

 

Jestem na etapie że nic nie muszę, mam zielony zegarek i żółty samochód i bardzo dobrze mi z tym żyje się taniec-emotikon-ruchomy-obrazek-0024.gif

 

PS. Proszę Cię o poprawne zamieszczanie cytatów  :)

PSPS

Pochwal się swoim  Campanoli, chyba go nie pokazywałeś na forum :)

 

 

 

tak to prawda nie pokazywałem go jeszcze na forum zresztą nie pokazałem jeszcze ani jednego :P .......bo tak samo jak Ty wyznaję zasadę ,że wszytko mogę nic nie muszę,...zresztą jestem już w takim wieku ,że nie muszę błyszczeć,ochwalać się i nikomu niczego udowadniać,ważne ,że dobrze się czuje sam w towarzystwie swoich ulubionych czasomierzy mając przy tym jako taką o nich wiedzę bez ingerenci w to osób trzecich,poprostu wiem czego chcę i czego oczekuję :rolleyes: ......pozatym mamy teraz takie czasy ,że zamieszczanie wszystkich swoich drogocennych czasomierzy na forum jest poważnym ryzykiem......równie poważnym jak zamieszczenie numerów telefonów,numerów rejestracyjnych swojego auta na fotografiach jak i foto twarzy pod opinią na forum Garxxxxera hehehehe  B)  chyba szanowni koledzy wiedzą o czym mówię?  :ph34r:

Edytowane przez C3SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To witam w klubie nic nie muszących skaczacy-emotikon-ruchomy-obrazek-0011.g

 

PS

Co to za forum Garxxxxera? Nie kojarzę  :unsure: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle przespałam najciekawszą część dyskusji

PiotrX, moje wątpliwości dot. ceny wynikały zapewne z tego, że gros modeli Seiko, na które wpadam, kosztuje dużo dużo mniej. Nie tak dawno temu trafiłam na jakiś model (oczywiście nie pamiętam jaki, bo skoro poza zasięgiem, to po co) kosztujący kilkadziesiąt tysięcy złotych. I nie powiem, było to dla mnie zaskoczenie, że Seiko może tyle kosztować.

Biorąc pod uwagę to, co napisałeś o tym modelu wyżej, to cena robi się jak najbardziej adekwatna

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś się przejmowałem, tym co ludzie pomyślą - powiedzą, teraz mam to raczej gdzieś.

Kiedyś jak zabierałem się za kupno zegarka, to robiłem niesamowity research, analizowałem ile mam w danej cenie - tłumaczyłem chyba w ten sposób przed sobą, że mój zakup jest rozsądny.

 

Teraz, jeżeli mam środki (lub nie mam ale wiem, że mogę naciągnąć budżet, bo niedługo coś wskoczy :P) to kupuję bardziej spontanicznie, biorę to co wpada mi w oko i niezbyt się przejmuję tym czy innym się podoba czy nie. To podejście może być dla kogoś lekkomyślne, ale mnie się z tym dobrze  żyje i mniej mam potem nieprzespanych nocy - polecam.

 

Tak oto ostatnimi czasy, kończę zakupy w obrębie jednej marki (Oris), jednego modelu (65), ale w różnych kolorkach. Zakupy oscylują w budżecie, w którym można kupić o wiele lepsze, lepiej wykonane, pewnie z ciekawszymi mechanizmami (niż zwykła sellita) zegarki - no ale patrz wyżej - mam to gdzieś, podoba się i już, nawet jeżeli tarcza przypomina oblizaną delicję, kanapę z PRL (takie komentarze - w sumie w punkt, miałem w klubie ORIS) czy też zwiędniętą marchewkę (tak mnie teraz naszło jak patrzę na avatar @Carrot :D).

 

Co do fotek, to nie ma tragedii, ale te powiększenia to są już bardzo duże cropy i wyprane są z jakichkolwiek detali - podeślij to coś pstryknę :P

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał pięknego zegara i tyle. Nosilbym z wielką przyjemnością ale poza zasięgiem jest, kupiłem sporo tańszą opcję :)

81f2e71265e92d55e79cf26ecfe11242.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jackm i co z tego ze sporo tańszy....?Green Sumo to kawał solidnego sikora a kolor tarczy naprawdę robi robotę w zależności od konta padania światła :) ,

ps. ja osobiście od jakiego czasu szukam do łyknięcia jakiego zdrowego Silver Sumo(limitka) ,ale wydaje mi się ,że obecnie będzie bardzo trudno mi go zdobyć..... :( co zrobić życie,jak wiemy o dobre rzeczy ciężko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się przejmowałem, tym co ludzie pomyślą - powiedzą, teraz mam to raczej gdzieś.

Kiedyś jak zabierałem się za kupno zegarka, to robiłem niesamowity research, analizowałem ile mam w danej cenie - tłumaczyłem chyba w ten sposób przed sobą, że mój zakup jest rozsądny.

 

Teraz, jeżeli mam środki (lub nie mam ale wiem, że mogę naciągnąć budżet, bo niedługo coś wskoczy :P) to kupuję bardziej spontanicznie, biorę to co wpada mi w oko i niezbyt się przejmuję tym czy innym się podoba czy nie. To podejście może być dla kogoś lekkomyślne, ale mnie się z tym dobrze żyje i mniej mam potem nieprzespanych nocy - polecam.

 

Tak oto ostatnimi czasy, kończę zakupy w obrębie jednej marki (Oris), jednego modelu (65), ale w różnych kolorkach. Zakupy oscylują w budżecie, w którym można kupić o wiele lepsze, lepiej wykonane, pewnie z ciekawszymi mechanizmami (niż zwykła sellita) zegarki - no ale patrz wyżej - mam to gdzieś, podoba się i już, nawet jeżeli tarcza przypomina oblizaną delicję, kanapę z PRL (takie komentarze - w sumie w punkt, miałem w klubie ORIS) czy też zwiędniętą marchewkę (tak mnie teraz naszło jak patrzę na avatar @Carrot :D).

 

Co do fotek, to nie ma tragedii, ale te powiększenia to są już bardzo duże cropy i wyprane są z jakichkolwiek detali - podeślij to coś pstryknę :P

Od czasu moda swojego sumo już się chyba nie przejmujesz opiniami innych

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.