Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PiotrX

SEIKO SLA 019

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu moda swojego sumo już się chyba nie przejmujesz opiniami innych

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Haha, chodzi o pryszcz na bezelu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, chodzi o pryszcz na bezelu? :D

O całokształt, mimo że ten mod chyba ogólnie tu na forum był ciepło przyjęty

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O całokształt, mimo że ten mod chyba ogólnie tu na forum był ciepło przyjęty

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

ciekawe czy się tak ciepło będzie sprzedawał:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy się tak ciepło będzie sprzedawał :P

Ciepło sprzedają się tylko Tiselle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedyś się przejmowałem, tym co ludzie pomyślą - powiedzą, teraz mam to raczej gdzieś.

Kiedyś jak zabierałem się za kupno zegarka, to robiłem niesamowity research, analizowałem ile mam w danej cenie - tłumaczyłem chyba w ten sposób przed sobą, że mój zakup jest rozsądny.

 

(...) (takie komentarze - w sumie w punkt, czy też zwiędniętą marchewkę (tak mnie teraz naszło jak patrzę na avatar @Carrot :D).

Dzięki @Denver47 za tę zwiędniętą marchewkę wiesz

 

Wczoraj już to pisałam, to napiszę i dziś, że nie tylko samymi parametrami człowiek żyje

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Denver47 za tę zwiędniętą marchewkę wiesz

 

Wczoraj już to pisałam, to napiszę i dziś, że nie tylko samymi parametrami człowiek żyje

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

No popatrzałem na avatar, potem na mój nadgarstek i skojarzyło mi się, że jak za długo do lodówki nie zaglądam to mam ów warzywko w podobnym kolorze co tarcza Orisa D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorry że odpisuje tak późno, ale człowiek nic nie muszący dopiero obudził się, dla mnie to świt :)

 

 

Jak zwykle przespałam najciekawszą część dyskusji
PiotrX, moje wątpliwości dot. ceny wynikały zapewne z tego, że gros modeli Seiko, na które wpadam, kosztuje dużo dużo mniej. Nie tak dawno temu trafiłam na jakiś model (oczywiście nie pamiętam jaki, bo skoro poza zasięgiem, to po co) kosztujący kilkadziesiąt tysięcy złotych. I nie powiem, było to dla mnie zaskoczenie, że Seiko może tyle kosztować.
Biorąc pod uwagę to, co napisałeś o tym modelu wyżej, to cena robi się jak najbardziej adekwatna

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy obserwowałaś ostatnie targi Baselworld, krótko; tanio już było :(

Zauważ że ceny Seiko wszystkich modeli znacząco poszybowały w górę, jeszcze linia "5" jako tako nie zabija, a i tak idzie cenowo systematycznie w górę.

Jest to in house, począwszy od huty wytapiającej stal na koperty, hodujący własny kwarc na fabryce uszczelek skończywszy.

Nie znam bardziej in house'owej firmy, po prostu kupujemy porządny produkt wykonany w całości przez Seiko.

O innowacjach nie wspominając.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176918-seiko-sla-019/page-2

 

PS

Jaki masz mechanizm w swoim TH?

TH kupił od Seiko mechanizm TC78, dodał zdobienia i chwali się że to ich pierwszy in house' owy mechanizm pod tytułem 1887, świat zegarków leje ze śmiechu, a to pewnie bardziej prestiżowa firma od Seiko według "znawców"  :P  :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś się przejmowałem, tym co ludzie pomyślą - powiedzą, teraz mam to raczej gdzieś.

Kiedyś jak zabierałem się za kupno zegarka, to robiłem niesamowity research, analizowałem ile mam w danej cenie - tłumaczyłem chyba w ten sposób przed sobą, że mój zakup jest rozsądny.

 

Teraz, jeżeli mam środki (lub nie mam ale wiem, że mogę naciągnąć budżet, bo niedługo coś wskoczy :P) to kupuję bardziej spontanicznie, biorę to co wpada mi w oko i niezbyt się przejmuję tym czy innym się podoba czy nie. To podejście może być dla kogoś lekkomyślne, ale mnie się z tym dobrze  żyje i mniej mam potem nieprzespanych nocy - polecam.

 

Tak oto ostatnimi czasy, kończę zakupy w obrębie jednej marki (Oris), jednego modelu (65), ale w różnych kolorkach. Zakupy oscylują w budżecie, w którym można kupić o wiele lepsze, lepiej wykonane, pewnie z ciekawszymi mechanizmami (niż zwykła sellita) zegarki - no ale patrz wyżej - mam to gdzieś, podoba się i już, nawet jeżeli tarcza przypomina oblizaną delicję, kanapę z PRL (takie komentarze - w sumie w punkt, miałem w klubie ORIS) czy też zwiędniętą marchewkę (tak mnie teraz naszło jak patrzę na avatar @Carrot :D).

 

Co do fotek, to nie ma tragedii, ale te powiększenia to są już bardzo duże cropy i wyprane są z jakichkolwiek detali - podeślij to coś pstryknę :P

 

nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0232bawiacy-sie-emotikon-ruchomy-obrazek-001

 

Jeszcze do tego dodałbym "owczy pęd" i "sezonowe" zegarki, koniecznie na pomarańczowej gumie nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0129

Czy mój wybór jest słuszny? Dla mnie tak, inni by kupili (jak pewien Kolega proponował) Speedmastera, czy inne ustrojstwo, chciałem taki (bez MM na tarczy) i mam to co lubię :)

 

Wady swoje ma, jak każdy, największa według mnie to budowa monoblock (wada i zaleta w jednym), co powoduje że jakakolwiek ingerencja w mechanizm wiąże się z wysłaniem zegarka do Japonii :(

 

Co do zdjęć to lepiej nie będzie. Szkoda że mieszkasz w Smogolańdzie :) i trochę to daleko aby wybrać się do Fachowca na sesję fotograficzną :P:D

 

 

Edit: literówka

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oni nie doszli do wniosku, że ich czarne, owszem, ale zielony już raczej nie?

Trzeba by było Ich zapytać :)

Dla czego ludzie kupują zielone Monstry czy Sumo, pewnie takie podobają im się. :)

Czarnego bliźniaka możesz obejrzeć tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176218-seiko-sla021/

 

I napisz proszę co Ty byś wybrał :)

Kawał pięknego zegara i tyle. Nosilbym z wielką przyjemnością ale poza zasięgiem jest, kupiłem sporo tańszą opcję :)

Jacek, Twój Sumo jest ekstra, niczym nie ustępuje MM, może trochę :P:D

Mam czarnego Sumiaka i już przyzwyczaiłem się do wąskiej bransolety, ten typ tak ma i nic na to nie poradzimy :rolleyes: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było Ich zapytać :)

Dla czego ludzie kupują zielone Monstry czy Sumo, pewnie takie podobają im się. :)

Czarnego bliźniaka możesz obejrzeć tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176218-seiko-sla021/

 

I napisz proszę co Ty byś wybrał :)

Ja się odnosiłem do takiej dyskusji, w której był hejt i pogarda, że zielony to szmelc, bo nie ma MM więc Kolegów nie ma co pytać

 

A ja to bym brał sumiaka, bo zawsze mi się podobał ewentualnie, gdybym był bogaty, to SLA017, ewentualnie, gdybym był bardzo bogaty, to 62MAS

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja się odnosiłem do takiej dyskusji, w której był hejt i pogarda, że zielony to szmelc, bo nie ma MM więc Kolegów nie ma co pytać

 

A ja to bym brał sumiaka, bo zawsze mi się podobał ewentualnie, gdybym był bogaty, to SLA017, ewentualnie, gdybym był bardzo bogaty, to 62MAS

 

Nie rozumiem ludzi których ten napis Marinemaster na tarczy tak łechcze, co to jakiś prestiż? Jakaś nobilitacja społeczna?

Miałem propozycje kupić o wiele taniej MM (SBDX017) właśnie z napisem na tarczy i doszedłem do wniosku że byłby to szczyt snobizmu z mojej strony jak bym w robocie pokazał się w takiej konfiguracji :(

 

Wystarczy że jak byłem młody (piękny oczywiście) i głupi to kupiłem Seamastera, potem wstydziłem się i chowałem go pod mankiet :(

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie rozumiem ludzi których ten napis Marinemaster na tarczy tak łechcze, co to jakiś prestiż? Jakaś nobilitacja społeczna?

Miałem propozycje kupić o wiele taniej MM (SLA017) właśnie z napisem na tarczy i doszedłem do wniosku że byłby to szczyt snobizmu z mojej strony jak bym w robocie pokazał się w takiej konfiguracji :(

 

Wystarczy że jak byłem młody (piękny oczywiście) i głupi to kupiłem Seamastera, potem wstydziłem się i chowałem go pod mankiet :(

SLA017 nie ma MM ;)

https://www.fratellowatches.com/seiko-sla017-diver/

 

Różne rzeczy dla różnych osób ważne, a to brak X, a to MM, a to professional :)

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLA017 nie ma MM

 

Różne rzeczy dla różnych osób ważne, a to brak X, a to MM, a to professional :)

Ups, pomyliłem z SBDX017 :)

 

Tak, Hydraulik, Tokarz, Murarz, ciekawe jak by schodziły :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorry że odpisuje tak późno, ale człowiek nic nie muszący dopiero obudził się, dla mnie to świt :)

 

 

Nie wiem czy obserwowałaś ostatnie targi Baselworld, krótko; tanio już było :(

Zauważ że ceny Seiko wszystkich modeli znacząco poszybowały w górę, jeszcze linia "5" jako tako nie zabija, a i tak idzie cenowo systematycznie w górę.

Jest to in house, począwszy od huty wytapiającej stal na koperty, hodujący własny kwarc na fabryce uszczelek skończywszy.

Nie znam bardziej in house'owej firmy, po prostu kupujemy porządny produkt wykonany w całości przez Seiko.

O innowacjach nie wspominając.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176918-seiko-sla-019/page-2

 

PS

Jaki masz mechanizm w swoim TH?

TH kupił od Seiko mechanizm TC78, dodał zdobienia i chwali się że to ich pierwszy in house' owy mechanizm pod tytułem 1887, świat zegarków leje ze śmiechu, a to pewnie bardziej prestiżowa firma od Seiko według "znawców"  :P  :lol:

 

 

Za krótko jestem w świecie zegarków, żeby zaobserwować trendy cenowe. Dziś się znów czegoś nauczyłam:-)

A moim TH nie ma co się zajmować, on ma infekcję bateryjną:-D

 

No popatrzałem na avatar, potem na mój nadgarstek i skojarzyło mi się, że jak za długo do lodówki nie zaglądam to mam ów warzywko w podobnym kolorze co tarcza Orisa D:

Proponuję częściej do lodówki zaglądać, bo ta marchewka kiedyś sama do kosza zawędruje;-)

Aż musiałam zerknąć na tego Twego Orisa, oblizana delicja całkiem nieźle mu pasuje :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż musiałam zerknąć na tego Twego Orisa, oblizana delicja całkiem nieźle mu pasuje :-D

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za krótko jestem w świecie zegarków, żeby zaobserwować trendy cenowe. Dziś się znów czegoś nauczyłam:-)

 

Mechanizm 8L35, według nazewnictwa Gran Seiko to 9S55. Mechanizm ten jest montowany w całej linii MM, nowsze modele mechanizmu wytwarzane są w technologi MEMS (Micro-Electro-Mechanical Systems).

 

Zdjęcie oczywiście z netu :)

post-105425-0-45481300-1562328497_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę dobrze

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę dobrze

A jak zasuwa, zawsze kilka sekund przed właściwym czasem nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0090

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Fajne fotki, Piotruś :)

Zegar również :)

 

 

Nie oglądałem na żywca Twojego cukiereczka, ale wczoraj oglądałem SPB083J i muszę stwierdzić, że Seiko nie przykłada już wagi do wykonania, niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki, Piotruś :)

Zegar również :)

A dziękuje Robercie, komórka przynajmniej ja chyba więcej nie wyciągnę  :rolleyes:

Zegarek też dziękuje że go pochwaliłeś  :P

 

Nie oglądałem na żywca Twojego cukiereczka, ale wczoraj oglądałem SPB083J i muszę stwierdzić, że Seiko nie przykłada już wagi do wykonania, niestety :(

 

To jednak różne zegarki, nie tylko cenowo i wykonanie może różnić się. Nawet nick name dla SPB83J wiele mówi :(

Deep Forest ładnie brzmi: https://www.seikowatches.com/global-en/products/prospex/special/1968commemorativeedition/

 

post-105425-0-92381500-1562408551_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear
Napisano (edytowane)

No tak...

 

Powiem Ci Piotr, że Citizen Signature Flyback ma sporo lepiej wykonaną np. kopertę. 

A to podobna półka cenowa, jak Citek nie tańszy.

Edytowane przez TigerBear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...

 

Powiem Ci Piotr, że Citizen Signature Flyback ma sporo lepiej wykonaną np. kopertę. 

A to podobna półka cenowa, jak Citek nie tańszy.

Rozumiem że porównujesz Citizena Signature Flyback do Siko SPB083J skoro mówisz o podobnej półce cenowej :)

Widziałem je tylko na zdjęciach, więc nie będę zabierał głosu w tym porównaniu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.