Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Amator420

Podczas spaceru z wykrywaczem znalazłem taki o to zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule znalazłem zegarek j chciałbym się dowiedzieć o nim coś więcej. Z internetów wiem ze to chyba Sputnik ale tarcza do końca się nie zgadza z tymi co znalazłem na internecie proszę o jakieś info ps. Jestem blady w tych tematach wiec proszę o wyrozumiałość. I nie wiem jak tu wrzucić zdjęcie tego zegarka...

https://share.icloud.com/photos/0bttMotiLs5aokl5BncM7KbKg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziecki sputnik, w tym stanie wart może tyle co puszka piwa.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie tego typu urządzeń przez osoby prywatne jest w Polsce nielegalne, a wszystko co jest w ziemi należy do państwa.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Marku, masz rację. To chory zapis i mam nadzieję, że ktoś wreszcie wpadnie na pomysł, żeby go zmienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... To chory zapis i mam nadzieję, że ktoś wreszcie wpadnie na pomysł, żeby go zmienić. 

Dlatego pod żadnym względem nie należy się swoimi znaleziskami chwalić :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie należy tak robić.

Z chwaleniem się to nic wspólnego nie ma.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zegarek z ZSRR nadal jest mieniem państwowym.

 

Tyle lat minęło, a duch Lenina wiecznie żywy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie tego typu urządzeń przez osoby prywatne jest w Polsce nielegalne, a wszystko co jest w ziemi należy do państwa.

Piszesz nieprawdę. Posiadanie wykrywacza metali jest legalne,szukanie za jego pomocą też np. na plażach. Jeżeli posiadasz stosowne zezwolenie od WKZ oraz zgodę właściciela terenu, też możesz szukać. Pod warunkiem, że nie są to stanowiska archeologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Piszesz nieprawdę. Posiadanie wykrywacza metali jest legalne,szukanie za jego pomocą też np. na plażach. Jeżeli posiadasz stosowne zezwolenie od WKZ oraz zgodę właściciela terenu, też możesz szukać. Pod warunkiem, że nie są to stanowiska archeologiczne.

Nie wymadrzaj się, posiadanie broni też jest legalne jak się posiada stosowne zezwolenie.

Napisałem jak stanowi prawo w przypadku prywatnych poszukiwań z wykrywaczem.

Wlasiciel terenu może sobie pogwizdac, wszystko co znajdziesz mając zezwolenie należy do państwa.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj raz jeszcze proszę,tym razem że zrozumieniem. I to nie jest wymądrzanie tylko aktualny status prawny.Zgodze się z Tobą,że rzeczy znalezione należą do Państwa. A co do broni,na czarnoprochową nie musisz posiadać pozwolenia ( nie wiem jak jest z obowiązkiem jej rejestracji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, jak coś znajdziesz, musisz oddać, inaczej to kradzież.

Przeczytaj raz jeszcze proszę,tym razem że zrozumieniem. I to nie jest wymądrzanie tylko aktualny status prawny.Zgodze się z Tobą,że rzeczy znalezione należą do Państwa. A co do broni,na czarnoprochową nie musisz posiadać pozwolenia ( nie wiem jak jest z obowiązkiem jej rejestracji)

Najpierw zaprzeczasz moim słowom, teraz potwierdzasz..

Nie chce mi się wdawac w dyskusję.

Temat jest kontrowersyjny, a każdy przypadek rozpatrywany indywidualnie.

Niech wystarczy że temat znam dogłębnie.

I sam przeczytaj że zrozumieniem.

Używanie tego typu urządzeń przez osoby prywatne jest w Polsce nielegalne, a wszystko co jest w ziemi należy do państwa.

Hipoteczna sytuacja.

Posiadasz wykrywacz metali i kolekcje zegarków vintage..

Masz na wszystkie rachunki.?

Nie?

To istnieje przesłanką że wszedles w ich posiadanie przy użyciu wykrywacza..

Dalej chcesz taki mieć w domu?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoki sądzie, to i za gwałt mnie zamknijcie, bo mam narzędzie ;) Niestety, taką mamy rzeczywistość i zarówno poszukiwacze jak i detektorowcy nad tym ubolewają. 

Najgorsze jest to, że nawet jeśli ktoś znajdzie coś wartościowego historycznie, to boi się zgłosić bo go tak przemaglują, że woli wyrzucić, zniszczyć, zakopać... Były fajne inicjatywy w tym zakresie, ludzie starali się wpłynąć na ustawodawcę a wyszło tak, że z wykroczenia zrobiło się przestępstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie tego typu urządzeń przez osoby prywatne jest w Polsce nielegalne, a wszystko co jest w ziemi należy do państwa.

 

chyba, że znajdą na Twojej działce narkotyki - wtedy należą do Ciebie. jak znajdą ropę to jest ona Państwowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poczytać można, mnie link działa.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą nie działał. Może wyszli za kaucją ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zauważcie szanowni dyskutanci, że wystarczyłoby aby @Amator420 zamienił jedno słowo w tytule swojego postu (w ewentualnym zeznaniu) "wykrywaczem" na słowo "psem" i już pozyskanie złomka stałoby się zupełnie legalne :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie szanowni dyskutanci, że wystarczyłoby aby @Amator420 zamienił jedno słowo w tytule swojego postu (w ewentualnym zeznaniu) "wykrywaczem" na słowo "psem" i już pozyskanie złomka stałoby się zupełnie legalne :)

Gdyby kamień węgielny zamienić na węgiel kamienny też by było co innego..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie szanowni dyskutanci, że wystarczyłoby aby @Amator420 zamienił jedno słowo w tytule swojego postu (w ewentualnym zeznaniu) "wykrywaczem" na słowo "psem" i już pozyskanie złomka stałoby się zupełnie legalne :)

 

Bzdura! Proponuję zapoznać się z KC a w szczególności z ustawą o rzeczach znalezionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak... można jeszcze dorzucić -> Ustawę z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Jak mawiał towarzysz Feliks Dzierżyński (czy też Andriej Wyszyński?) -> dajcie mi człowieka, a my już dla niego paragraf znajdziemy


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Temat wyczerpany, zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.