Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Maurice Lacroix Masterpiece Roue Carree Seconde - zapytanie o autentyczność

Prośba o ocenę autentyczności Kwadratuea koła Maurice Lacroix masterpiece

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Siamorek

Siamorek
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 17:47

Witam,

mam pytanie o autentyczność zegarków Maurice Lacroix Masterpiece Roue Carree Seconde z załączonego zdjęcia. 

IMG_3643.JPG

IMG_3644.JPG

• 0

#2 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 12240 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 18:01

Wyglądają ok.
  • 0

#3 Siamorek

Siamorek
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 19:41

Wyglądają ok.

Dzięki.

Moje wątpliwości pojawiły się po lekturze strony

http://www.ytime.co/...lska-Chiny-c249

• 0

#4 eye_lip

eye_lip

JFS

• 12240 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 20:09

Rozumiem, ale tutaj nie ma moim zdaniem obaw.
  • 0

#5 MasterMind

MasterMind

Instagram: vanguard.watches

• Użytkownik
  • 3346 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 20:12

Osobiście bałbym się kupować te modele z niesprawdzonego źródła :D

Chińczycy naprawdę dobrze je teraz podrabiają, a ja nie jestem w stanie wytknąć choćby jednego widocznego szczegółu, który odróżnia podróbkę od oryginału.

No może jeden - paski. Te na Twoich zdjęciach wyglądają na oryginalne ML.

Ale już mechanizm? Ja nie widzę różnicy.

rBVaR1rhUN2AZAz9AA7Va8l97pA960.jpg

EDIT

Teraz się dopatrzyłem detalu - wkręty na kole balansowym w oryginale. Chinole zdaje się nie mają.

Użytkownik MasterMind edytował ten post 08 lipiec 2019 - 20:20

• 0

#6 eye_lip

eye_lip

JFS

• 12240 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 20:30

Dobre oko Wadim, oryginalne aligatory ML są nie do pomylenia.
  • 0

#7 Siamorek

Siamorek
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 05:48

Pełna profeska. Dzięki.

Rozumiem, że mogę rozważyć zakup jako oryginalnego zegarka.

Zauważyłem jeszcze jakąś różnicę w mechanizmach tych zegarków.

Przy dużym kole zębatym wycięcia są w różnych miejscach!

IMG_3644(2).jpg

• 0

#8 eye_lip

eye_lip

JFS

• 12240 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 06:11

W ml156 było to i tu i tu, zależy od ewolucji werku.
  • 0

#9 Siamorek

Siamorek
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 19:50

Problem polega na tym, że fotki z http://www.ytime.co/...lska-Chiny-c249

są identyczne. Nawet pasek, "aligatory ML" na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią. 
Czy to możliwe, że Chińczycy mogli tak dobrze podrobić oryginał? 

• 0

#10 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1849 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 20:58

No przecież widać, że mechanizmy się różnią - odważniki na kole balansowym, o których pisal Mastermind, "przesuwki" do regulacji włosa balansu, wykończenie mechanizmu - to tak na pierwszy rzut oka.
  • 0

#11 maniucha_maniek

maniucha_maniek
  • Użytkownik
  • 154 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 09:40

Niestety ale podróbki są coraz lepsze, obawiam się że za kilka lat będą niemal identyczne na pierwszy rzut oka, kwestia jeszcze tylko kilku szczegółów, nawet zmienili materiał koła balansowego w niektórych omegach  :wacko: dzisiaj kupno zegara bez papierów i rachunku to mina, strach kupować na rynku wtórnym bez dobrego wsparcia albo dużej wiedzy, idą ciężkie czasy dla branży.

• 0

#12 Siamorek

Siamorek
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 09:50

Mam zgodę na zweryfikowanie autentyczności w dowolnym miejscu w Poznaniu, ale nie wiem do kogo mogę się zwrócić. Wydaje mi się, że zwykły zegarmistrz ni tego nie zweryfikuje. Macie jakieś pomysły? 

• 0

#13 maniucha_maniek

maniucha_maniek
  • Użytkownik
  • 154 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 10:13

Nie napisałeś czy są jakieś kwity do zegarków ?

• 0

#14 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1849 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 10:30

Niestety ale podróbki są coraz lepsze, obawiam się że za kilka lat będą niemal identyczne na pierwszy rzut oka, kwestia jeszcze tylko kilku szczegółów, nawet zmienili materiał koła balansowego w niektórych omegach :wacko: dzisiaj kupno zegara bez papierów i rachunku to mina, strach kupować na rynku wtórnym bez dobrego wsparcia albo dużej wiedzy, idą ciężkie czasy dla branży.

Sklonowac się da wszystko, pytanie jest o opłacalność.

Zależy ona od stopnia skomplikowania oryginału i "zabezpieczeń". Pokaż zdjęcia najlepszego klonu omegi 85xx jaki znasz? Z tego co wiem kolor koła balansu przypomina to z krzemu, ale to tylko malowanka.

Stworzenie klona 1:1 dałoby obraz kosztów produkcji plus minimalnej marży. np dla breitlinga na ETA mogłoby to być np. 1000 usd, ale już dla patka Nautilusa 5711, myślę że kilka tys usd.

Użytkownik StaryWilk edytował ten post 10 lipiec 2019 - 10:33

• 0

#15 maniucha_maniek

maniucha_maniek
  • Użytkownik
  • 154 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 10:55

Tego nie wiem że to malowanka, bazuję na zdjęciach, poza tym fakturę farby (wypiekanej w piecu) można tak dobrać że będzie właściwie nie do odróżnienia od krzemowej, jest cała gama szarości, baza takiej farby to szkło wodne i materiały krzemowe, teraz powiedz mi jak wielu ludzi jest w stanie to odróżnić ?? poza tym skanowanie materiału zrobi resztę, nie wiem co na to wspomniany przez Ciebie nautilus ale inni polegną, natomiast o kwotach mogliby się wypowiedzieć "producenci" z fabryk gdzie się tym zajmują, ale moim zdaniem kwoty znacznie zawyżyłeś.

• 0

#16 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1849 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 11:39

Tego nie wiem że to malowanka, bazuję na zdjęciach, poza tym fakturę farby (wypiekanej w piecu) można tak dobrać że będzie właściwie nie do odróżnienia od krzemowej, jest cała gama szarości, baza takiej farby to szkło wodne i materiały krzemowe, teraz powiedz mi jak wielu ludzi jest w stanie to odróżnić ?? poza tym skanowanie materiału zrobi resztę, nie wiem co na to wspomniany przez Ciebie nautilus ale inni polegną, natomiast o kwotach mogliby się wypowiedzieć "producenci" z fabryk gdzie się tym zajmują, ale moim zdaniem kwoty znacznie zawyżyłeś.

Dopóki będą widoczne różnice wizualne, każdy rozróżni, kto jest dobry w ćwiczeniu polegającym na wyłapywaniu różnic pomiędzy dwoma obrazkami / obiektami.

Pokaż proszę zdjęcia tej Omegi, co jest niby nie do odróżnienia wizualnie od oryginału.

Kwoty są orientacyjne, ale moim zdaniem mogą mieć jakiś cień prawdy, bo:

1. Na rynku są już do kupinia podróbki prostszych breitlingów za ok 700 USD, które są niemal nie do odróżnienia od oryginału. Podałem kwotę ~ 1000 usd, jako przypuszczalnie tą, która pozwoli na wyprodukowanie klona doklanie tej samej jakości, nawet z użyciem oryginalnej ETY (nie klona).

2. Patek Nautilus, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zegarków dla miłośników branży, estymuję kwotę kilku tyś usd, na wykonanie klona 1:1, bo do produkcji używane są metle szlachetne (złoty wahnik), poziom wykończenia zegarka i mechanizmu jest światowej klasy, uwzględniający ręczne wykańczanie detali. Są oczywiście lepiej wykonane zegarki na rynku.

Najlepsze podróbki jakie są na rynku - za kilkaset usd, wyraźnie odbiegają jakością  rozwiązaniami konstrukcyjnymi od pierwozoru, nie mówiąc o materiałach - wizualnie, na tzw. "pierwszy rzut oka" to prawie to samo.

oryginał:

https://www.watchclu...a-010-year-2016

najlepsze na rynku podróbki:

http://www.menwatchesreview.com/2019/03/06/pf-v2-edition-replica-patek-philippe-nautilus-5711-with-asia-clone-324-movement-blue-dial/

Użytkownik StaryWilk edytował ten post 10 lipiec 2019 - 11:40

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Kwadratuea koła, Maurice Lacroix, masterpiece

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych