Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AdamG

Problem z nowym zegarkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy zegarek Diesel dz4323 i widzę, że wskazówka sekundowa zacina się, co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega to zacinanie? Bo jeśli skacze co 3 sekundy to może oznaczać słabą baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Kupiłeś niestety rozpropagowanego marketingowo gniota, o których raczej tutaj nie rozmawiamy.

2) Jest szansa, że mimo beznadziejnego mechnizmu ma on tak zwane "End of life". Jeśli sekundnik przeskakuje o 3 sekundy co 3 sekundy, czyli tak naprawdę trzyma czas tylko sekundnik ma większe skoki to pewnie po prostu kończy Ci się bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Kupiłeś niestety rozpropagowanego marketingowo gniota, o których raczej tutaj nie rozmawiamy.

 

 

Bardzo niemiła postawa wobec nowego usera :( Kupił, podobał mu się i niech się nim cieszy. Jeśli możemy mu pomóc, to czemu nie? Bo nie rozmawiamy o "gniotach"? Gdzie jest to napisane? Z tego co widzę, ludzie rozmawiają na tym forum o chińskich czy indyjskich zegarkach za kilkanaście dolarów, o starych paździerzach ze strychu wartych po kilkanaście złotych, mają z takich zegarków radochę i dzielą się nią z innymi... Ale skoro tylko Rolexy i LeCoultry, to ja nie wiedziałem, to ja przepraszam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka się zatrzymuje,niekiedy wraca o 1 sekundę wstecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to wina bateri

Edytowane przez AdamG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Bateria może powodować skok o kilka sekund co kilka sekund (EoL, jak wspomniano powyżej). Cofanie się to problem z mechanizmem. Reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niemiła postawa wobec nowego usera :( Kupił, podobał mu się i niech się nim cieszy. Jeśli możemy mu pomóc, to czemu nie? Bo nie rozmawiamy o "gniotach"? Gdzie jest to napisane? Z tego co widzę, ludzie rozmawiają na tym forum o chińskich czy indyjskich zegarkach za kilkanaście dolarów, o starych paździerzach ze strychu wartych po kilkanaście złotych, mają z takich zegarków radochę i dzielą się nią z innymi... Ale skoro tylko Rolexy i LeCoultry, to ja nie wiedziałem, to ja przepraszam :(

 

Rozumiem poprawność polityczną itd. ale mam wrażenie, że ostatnio na forum nie można wyrazić negatywnego zdania bo od razu jest się tym złym.

 

Nie napisałem, że kolega jest (tutaj wstawić dowolny epitet) i sam jest sobie winny, tylko, że niestety kupił gniota, za jaki szeroko uważany jest Diesel. Stety/Niestety dość szybko zderzył się z ich jakością. 

 

Faktem jest, że raczej nie prowadzi się tutaj na forum dyskusji o zegarkach pokroju Diesel, Hilfiger, Armani itd. Budżet nie ma tutaj absolutnie nic do rzeczy. Za taką kwotę można kupić fajne Casio/Lorusy/Seiko, firmy można mnożyć i na pewno zaoferują one więcej niż rzeczony zegarek.

 

Jeśli zegarek był nowy i pójdzie na gwarancję, ja na Twoim miejscu Adamie celowałbym w inną markę jak tylko dostałbym taką możliwość, za tego Diesla zwyczajnie przepłacasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widać, że silnik walczy z jakąś przeszkodą w kołach zębatych. Jeśli możesz to oddaj, naprawa będzie prawdopodobnie polegała na wymianie całego taniego werku ale jak widzisz nie są to rzeczy solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile taki werk może kosztować?

Ile taki werk może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Znawcy będą teraz cisnąć bo Dieslu, zachwalając Citizeny, podczas gdy wada dotyczy mechanizmu produkowanego przez Citizena i stosowanego w Citizenach :)
Ot, zdarzają się wady fabryczne i akurat padło na tego modowca.

Sam werk będzie tani (kilka dolców) ale dojdzie jeszcze robocizna związana z wymianą.

Edit: Tak jak wszyscy piszą - jeżeli jeszcze możesz, zdecydowanie reklamacja, a nie próbowanie na własną/cudzą rękę.

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka się zatrzymuje,niekiedy wraca o 1 sekundę wstecz

 

Może być to wina słabej baterii, miałem tak w jednym kwarcu. Reklamuj, wymienią baterię, naprawią, wymienią zegarek. Sam nic nie rób, bo stracisz podstawę do reklamacji. 

 

EDIT:

Obejrzałem filmik, raczej jednak mechanizm. Tak czy tak, reklamacja.

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka czy nawet kilkadziesiąt, na pewno sprzedawany jest z zegarkiem za znacznie więcej niż jest wart, co nie znaczy, że dotyczy to tylko marek modowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Mechanizm, to bardziej kilkadziesiąt dolców niż kilka.

Kwarcowa miyota? +-50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamować na podstawie przepisów o rekojmi. To znaczy zwrot kasy, wymiana na egz. wolny od wad ew. naprawa. O sposobie załatwienia sprawy DECYDUJE KLIENT !!!

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.