Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Luki2604

Zegarek złoty z apartu

Rekomendowane odpowiedzi

Może dobrym pomysłem są zegarki łączące stal i złoto. Są bardziej dyskretne i tańsze więc w zakładanym budżecie można mieć na przykład Omegę ( pokazywana tu już Constellation ) lub Cartier ( w przypadku damskiego Tanka Solo nawet złotego https://www.apart.pl/zegarki/cartier/tank/6221 ). Co prawda przypadku Cartier z dodatkiem złota w tym budżecie raczej mechanizm kwarcowy ( https://www.apart.pl/zegarki/cartier/santos_de_cartier/6705 ) ale to zegarki które mogą cieszyć dłużej niż „złote wynalazki”.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Constellation i Cartier to, oczywiście, świetne propozycje. W Twoim budżecie można także poszperać w takich okolicach (a nawet taniej wyjdzie z powodu aktualnych promocji w niektórych polskich salonach):

 

https://www.chrono24.com/longines/record-steel--18ct-rose-gold-cap-ladies-l23205897--id10271001.htm

 

https://www.chrono24.com/longines/saint-imier-ladies--id6459841.htm

 

https://www.chrono24.com/longines/saint-imier-ladies--id6459868.htm


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zastanawiamy się nad:

Dla niej : Tissot bellflower T73.3.321.21

Dla niego : Longines Elegant Automatic L4.778.6.32.0.

Już wam mówię czemu caly złoty. Otóż sam mam pewną historię- miałem zegarek po ojcu, on po swoim a on po swoim. Złoty. Jako że z mechanizmu już nic sie nie dalo wykszesic w opłacalnej cenię, a i koperta i bransoleta byly w oplakanym stanie , przetopilem go na sygnet rodzinny i noszę z zadowoleniem.

Myślicie pewnie, że to naciągane itp. Ale cieszę się że wciąż mam cos czego używam i jestem z tym związany sentymentalnie. Młodzi zrobią ze swoimi co chcą ale jednak złoto to zloto- wartość sama w sobie i uniwersalność użytku jako materiału.

 

Co do wyboru samego modelu i firmy chciałbym także aby coś tam sobą prezentował i nie męczył duszy innego obeznanego w temacie członka rodziny na spotkaniu rodzinnym ;) Fajnie jednak na ręku mieć dobry zegarek niz tandete w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki2604 i to jest zdrowe podejście do tematu.

 

Wykazałes się przytomnością zaglądając tutaj ze swoim "problemem" i dzięki temu masz szanse dobrze zainwestować pieniądze, zamiast wyrzucac je w błoto.

 

A młodzi będa na pewno zadowoleni z prezentów, także w świetle "otoczki" motywacyjnej jaką zaprezentowałes powyżej i jeszcze będa mogli cieszyć się porządnymi wyrobami zegarmistrzowskimi uznanych marek, a nie tylko tandetną pseudobransoletka ze złota i to prawdopodobnie - jak mi powiedział kiedys znajomy jubiler - włoskiej produkcji kupowanego "na metry" z dołaczonym pseudozegarkiem z "chińskim kalkulatorkiem" w srodku.

 

Udanych wyborów życzę.

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam przetopienia zegarka, ktory był w rodzinie od kilku pokoleń, bo tak bywa.

Jeśli chcesz złoto, to kup kilka krugerandów (choć teraz ceny są wysokie), a jak zegarek, to rozważ powyższe propozycje. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim bardzo za rady i komentarze. Nie ukrywam, że były pomocne w podjęciu decyzji. Zegarki kupione :)

Cenowo wyszlo bardzo fajnie bo dostaliśmy 20% rabatu w Jubitomie, więc myślę, że jest ok. W sumie tissot za 14500zl A Longines 9600zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję przemyślanego wyboru!

A tak z ciekawości, ta pamiątka rodzinna to jaki to był zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno zakup przemyślany.Tissot dobra marka żeby nie było.Ale 14500.Domyślam sie że dużo złota tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary zegarek to był taki komunistyczny z wypukłym szkłem i bransoletą złotą rozciągliwą na gumkach. Gumki zparcialy i bransoleta się rozsypała a zegarkiem ktoś kiedyś uderzył i rozbił szkiełko oraz uszkodził mechanizm. Tak na prawdę z całego zegarka została złota koperta z ubytkami oraz bransoleta w częściach.nikt nie chciał podjąć się opłacalnej odbudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary zegarek to był taki komunistyczny z wypukłym szkłem i bransoletą złotą rozciągliwą na gumkach. Gumki zparcialy i bransoleta się rozsypała a zegarkiem ktoś kiedyś uderzył i rozbił szkiełko oraz uszkodził mechanizm. Tak na prawdę z całego zegarka została złota koperta z ubytkami oraz bransoleta w częściach.nikt nie chciał podjąć się opłacalnej odbudowy.

To teraz jest duża szansa, że te zakupione przec Ciebie przetrwają więcej pokoleń :-)

 

Szczęściarze z naszych dzieci, że ojcowie akurat mają takie właśnie hobby :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.