Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Stowa vs Stowa - prośba o pomoc

zakup nowego zegarka stowa flieger

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Greguar

Greguar
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 18:33

Witam Serdecznie,

Chciałbym się podpytać o opinię, jakości i dowiedzieć ogólnie waszych opinii o modelach Stowy jak niżej, zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami, czym one się dokładnie różnią ? wymarzyłem sobie kopertę 40mm z datą.

Czy Ktoś z Was zna, posiada te modele ?

1. https://www.stowa.de/Flieger+Verus.htm
  2. https://www.stowa.de...sic whte 40.htm

Pozdrawiam

Greguar

• 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18198 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 18:39

Nie miałem i nie widziałem żadnego z tych modeli więc ...się wypowiem  ;) Co dotyczy samej Stowy, to moje osobiste doświadczenia wskazują na to, że są to świetnie wykonane zegarki, o bardzo dobrym stosunku jakość/cena. Gdybym ja sam zastanawiał się nad pilotem od Stowy, to poszedłbym jednak w klasykę, czyli 40 mm, w wersji "no logo" i "no date". W wersji Verus nie podoba mi się okrągły datownik, a co dotyczy wersji "white", to jakoś nie do końca przemawia do mnie biała tarcza  :) W dużej mierze to jednak kwestia gustu, a czego byś od Stowy nie wybrał, to będzie to co do zasady dobry wybór  :D

• 0

#3 Greguar

Greguar
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 09:08

Nie miałem i nie widziałem żadnego z tych modeli więc ...się wypowiem  ;) Co dotyczy samej Stowy, to moje osobiste doświadczenia wskazują na to, że są to świetnie wykonane zegarki, o bardzo dobrym stosunku jakość/cena. Gdybym ja sam zastanawiał się nad pilotem od Stowy, to poszedłbym jednak w klasykę, czyli 40 mm, w wersji "no logo" i "no date". W wersji Verus nie podoba mi się okrągły datownik, a co dotyczy wersji "white", to jakoś nie do końca przemawia do mnie biała tarcza  :) W dużej mierze to jednak kwestia gustu, a czego byś od Stowy nie wybrał, to będzie to co do zasady dobry wybór  :D

Dzięki :)

• 0

#4 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 22:36

Jakość zegarków stowy jest bardzo dobra. Mam klasycznego fligera już od 10 lat i nadal cieszy oko. Kup co Ci się podoba, będziesz zadowolony.
  • 0

#5 Greguar

Greguar
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 08:11

Jakość zegarków stowy jest bardzo dobra. Mam klasycznego fligera już od 10 lat i nadal cieszy oko. Kup co Ci się podoba, będziesz zadowolony.

Dzięki za potwierdzenie, a możesz powiedzieć czy faktycznie koperta/case 36mm Flieger Classic 36 różni sie mocno od 40mm ? wyglądają na zdjęciu zupełnie inaczej ? jakby ramka szkła zachodziła bardziej na kopertę a sama obwódka/korpus ze stali był cieńszy w wersji 36mm, obecnie mam 40mm i wydaje mi się zegarkiem w sam raz, sam już nie wiem który wybrać a żadnego nie widziałem na żywo :)

jeszcze jedno, a możesz powiedzieć czy faktycznie koperta/case 36mm Flieger Classic 36 różni sie mocno od 40mm ? wyglądają na zdjęciu zupełnie inaczej ? jakby ramka szkła zachodziła bardziej na kopertę a sama obwódka/korpus ze stali był cieńszy w wersji 36mm, obecnie mam 40mm i wydaje mi się zegarkiem w sam raz, sam już nie wiem który wybrać a żadnego nie widziałem na żywo :)

• 0

#6 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18198 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 08:16

Wedle mojej najlepszej wiedzy koperty w wersjach 36/40 mm są identyczne. Różni je tylko wielkość, przy czym moim zdaniem, koperta 40 mm ma lepsze proporcje. Jak dla mnie, skoro 40 mm jest dla Ciebie ok (przy okazji patrz także na wymiar L2L), to nie ma co się zastanawiać. Flieger w rozmiarze 36 mm wygląda IMO trochę ...zabawnie  ;) Jeśli natomiast możesz delikatnie zwiększyć budżet, to bardzo ciekawą alternatywą dla Stowy jest Damasko, dla przykładu z modelami DA36 czy DA38  ;)

• 0

#7 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 08:27

Ja bym rozmiar 36mm zostawił w spokoju, lotnik lubi jednak większe koperty, 40mm to dobry kompromis.

Poszedł bym w tym kierunku, konfiguracja do wyboru:

https://www.stowa.de... Classic 40.htm

Użytkownik Thorsten edytował ten post 25 lipiec 2019 - 08:30

• 0

#8 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18198 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 08:30

Zdecydowanie "no logo" i "no date", po Bożemu  :D

• 0

#9 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 09:05

Zdecydowanie "no logo" i "no date", po Bożemu  :D

Amen! :)

• 0

#10 Duchuvip

Duchuvip
  • Nowy Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 20:05

Mimo, że choruje ostatnio na białego pilota/military... ta czarna stowa wygląda kozacko. 1 głos na murzynka

• 0

#11 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 3043 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 23:17

Stowa Flieger No Logo z COSC jest najdokładniejszym zegarkiem jaki mam.
  • 0

#12 Greguar

Greguar
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 10:37

Odpisali mi ze Stowy w sprawie szerokości szkiełka :)

Please note the diameter of the Glass is:
Flieger 36: approx. 32,5 mm
Flieger 40: approx. 35,5 mm

Pozostanę przy wersji 36mm, jako kompakt na co dzień, dla mnie to idealny kompromis, obecnie mam automatika i chronograf w kopercie 40mm ale szkiełka mają u nich 31mm szerokość i do codziennego użytku wygląda to dobrze, zegarek idealnie leży na nadgarstku, dla mnie ważne jest aby koperta nie wychodziła poza nadgarstek, wówczas to przytłacza i ciężko nosi się z koszulami czy kurtkami.

Może to też kwestia szerokości nadgarstka, mój mierzy dokładnie 5,6 cm, wydaje mi się że 40mm stowa będzie mocno wychodziła po za jego obszar, bo do szerokiej koperty trzeba jeszcze doliczyć mocno wystające uszy :)
A co do lotników nie każdy miał wielką "łapę"

Zobaczymy, zamówiłem swoją pierwszą Stowę bez daty, bez loga w wersji 36mm wersja Flieger klasssik.

• 0

#13 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 10510 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 10:41

Pochwal się jak przyjdzie.
  • 0

#14 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18198 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 10:42

Odpisali mi ze Stowy w sprawie szerokości szkiełka :)

Please note the diameter of the Glass is:
Flieger 36: approx. 32,5 mm
Flieger 40: approx. 35,5 mm

Pozostanę przy wersji 36mm, jako kompakt na co dzień, dla mnie to idealny kompromis, obecnie mam automatika i chronograf w kopercie 40mm ale szkiełka mają u nich 31mm szerokość i do codziennego użytku wygląda to dobrze, zegarek idealnie leży na nadgarstku, dla mnie ważne jest aby koperta nie wychodziła poza nadgarstek, wówczas to przytłacza i ciężko nosi się z koszulami czy kurtkami.

Może to też kwestia szerokości nadgarstka, mój mierzy dokładnie 5,6 cm, wydaje mi się że 40mm stowa będzie mocno wychodziła po za jego obszar, bo do szerokiej koperty trzeba jeszcze doliczyć mocno wystające uszy :)
A co do lotników nie każdy miał wielką "łapę"

Zobaczymy, zamówiłem swoją pierwszą Stowę bez daty, bez loga w wersji 36mm wersja Flieger klasssik.

Te 5,6 cm to chyba nie cały obwód nadgarstka?  ;) Jeśli tyle ma jego fragment, na którym spoczywa zegarek, to Stowa 40 mm nie mogłaby raczej wystawać, skoro ma ok. 48 mm z uszami  :) Co nie zmienia faktu, że stosunkowo wąskie lunety w wersjach 36 mm powodują, że te zegarki optycznie wyglądają na nieco większe. 

Tak czy inaczej, dobry wybór  :)

• 0

#15 Greguar

Greguar
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 10:57

Te 5,6 cm to chyba nie cały obwód nadgarstka?  ;) Jeśli tyle ma jego fragment, na którym spoczywa zegarek, to Stowa 40 mm nie mogłaby raczej wystawać, skoro ma ok. 48 mm z uszami  :) Co nie zmienia faktu, że stosunkowo wąskie lunety w wersjach 36 mm powodują, że te zegarki optycznie wyglądają na nieco większe. 

Tak czy inaczej, dobry wybór  :)

Tak dokładnie 5,6 cm średnica z góry, oglądałem filmy na YT gdzie ludzie zakładali wersję 40mm i to wydawało mi się za dużo vs 36mm gdzie to wyglądało lepiej ale wiadomo każdy nadgarstek jest inny a ciężko podjąć wybór nie widząc zegarka w rzeczywistości :)

Obecny zegarek zakrywa mi 4,5cm z uszami i to jest ok.

Użytkownik Greguar edytował ten post 26 lipiec 2019 - 12:11

• 0

#16 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18198 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 11:02

każdy nadgarstek jest inny a ciężko podjąć wybór nie widzą zegarka w rzeczywistości :)

No tak, a Stowy nie uświadczysz w stacjonarnym sklepie, więc przymiarka tylko u kogoś, kto już ją ma  :)

No to teraz czekamy już tylko na zdjęcia  :)

• 0

#17 Osgiliath

Osgiliath
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 27 lipiec 2019 - 15:12

Co do przymiarki to ofc wysyłają zapytanie o rozmiar nadgarstka, nie mniej i tak będzie trzeba ufać "na oko".

Co do meritum - biję się z myślami co do fliegera i powiem tak - przeglądałem wiele w zakresie budżetu ~1000 € i jednak klasyczny flieger 40 mm od Stowy (a jak już iść w klasykę to no date i logo - choć ja co do tej dwójki nie mam nic przeciwko ;) ) bije wszystkie inne. Verus,czy Ikar tez wyglądają ładnie, ale połączenie czarnej tarczy i niebieskich wskazówek imo wygrywa. U mnie chyba jednak odpadałby 36, bo z nadgarstkiem 18,5 40 jest akurat, co przerobiłem przy swojej marince. 

Anyway, zegarki stowy w zakresie price/value nie mają sobie równych :)

• 0

#18 Greguar

Greguar
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 17:18

Czołem,

Panowie, poniżej na szybko foty z rozpakowanej paczki, wygląd oceniam na 10/10 sztos, zegarek dla mnie nie ordynarny rozmiarowo, wykonanie perfekt, pracuje tak że miło popatrzeć i posłuchać :)

Załączone miniatury

• 20190819_174332.jpg
  • 20190819_174317.jpg
  • 20190819_172932.jpg
  • 20190819_110417.jpg

• 1

#19 Osgiliath

Osgiliath
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 20:05

Cudo! Jednak jeśli flieger od Stowy to tylko klasyka.

• 0

#20 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 09:51

Czołem,

Panowie, poniżej na szybko foty z rozpakowanej paczki, wygląd oceniam na 10/10 sztos, zegarek dla mnie nie ordynarny rozmiarowo, wykonanie perfekt, pracuje tak że miło popatrzeć i posłuchać :)

Gratulacje! Chyba jutro założę swoją na łapę. ;-)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stowa, flieger

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych