Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
uszatek

Złoty Zenith

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Użytkownicy,
Pozwoliłem sobię ząłożyć temat, gdyż próbuję dowiedzieć się czegoś więcej na temat zegarka należącego niegdyś do mojego pradziadka. Zamieściłem co prawda post w temacie Zenithów, lecz pozostaje on od dłuższego czasu bez odpowiedzi. Być może ze względu na błędną 'kategorię' postu, wszak to tutaj zadajemy pytania.
 
Zegarek, o którym mowa, na zdjęciach wygląda gorzej niż w rzeczywistości (aparat uwidacznia mocno wszelkie niedoskonałości), ale mam nadzieję, że to nie zrazi miłośników Zenithów. Na pewno jest to jednak stan oryginalny i w tarczę nigdy nikt nie ingerował. 
Co wiemy o zegarku?
- raczej jest to autentyczny Zenith, wykonany z 18k złota, z mechanizmem cal. 106 (tak interpretuję napis pod balansem)
- bazując na dostępnych tabelach roczników, domniemuję rok produkcji 1944 - 7-cyfrowy numer mechanizmu rozpoczynający się od cyfr 345. Czytałem jednak, że na tych tabelach średnio można polegać.
 
Na tym jednak moja wiedza się kończy. Jest jakaś szansa na określenie np. modelu, lub nawet na jakieś materiały archiwalne? Ostatnie kilka dni poświęciłem na dosyć intensywne przeczesywanie internetu w poszukiwaniu identycznego zegarka, lub choćby znacząco podobnego i niestety nie znalazłem. Być może nie wiem gdzie szukać   :unsure:
WIele ze starych modeli znajdywałem parokrotnie w kilku miejsach - czyli były to modele dość popularne lub powszechnie zachowane. Takiego jak mój nie udało mi się nigdzie znaleźć. Może rzadki okaz? 
 
To czego nie uchwyciłem na zdjęciach, to dosyć połyskliwa tarcza, która bardzo ładnie odbija światło, na przemian z tą 'obwódką' na wysokość indeksów - jak wnętrze jest jasne, to obwódka ciemna (jak na zdjęciach), ale też pod światło obwódka jest jasna, a wnętrze ciemniejsze.

 

Z góry dziękuję za pomoc  ;)

post-109972-0-40157000-1564000415_thumb.jpg

post-109972-0-94284100-1564000422_thumb.jpg

post-109972-0-58833700-1564000434_thumb.jpg

post-109972-0-77198500-1564000441_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.