Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Diesel, czyli nierozwiązywalny problem holenderskich zegarmistrzów

Jak w tytule Diesel otwarcie koperty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 903 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 14:55

Szwagier mieszkający w Holandii poskarżył mi się, że musiał zjechać pół Holandii nim znalazł magika, który otworzył mu diesla w celu wymiany czterech baterii. W sklepie chcieli za samą robotę 50 euro plus koszt baterii plus 5 tygodni wysyłki. Żaden zegarmistrz nie chciał z nim rozmawiać, bo zamknięty dekiel.
- Pokaż ty mnie to - powiedziałem
Minutę mi zajęło jak widać przy użyciu suwmiarki.

Teraz pytanie, czy oni z grzeczności odmówili wymiany baterii? W końcu to diesel... może sywierdzili, że to robota bezsensu.

Załączone miniatury

• 20190726_130512.jpg
  • IMG_20190726_125903.jpg

• 0

#2 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3203 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 16:32

Nie przeszli szkoleń z firmy Diesel i nie mieli uprawnień. A jakby coś popsuli mogłoby się okazać, że wzięli się za robotę bez odpowiednich kwalifikacji:)

Trochę ironizuję ale w tę stronę zmierza to wszystko.
  • 0

#3 Jerzu

Jerzu
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 20:48

Ha ha

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#4 Krzysiek82

Krzysiek82
  • Użytkownik
  • 512 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 20:51

Widziałem już na paru imprezach wielkiego złotego Diesla... :)  Taki trend. Klekot na 4 baterie? Cudowny zegarek

Użytkownik Krzysiek82 edytował ten post 26 lipiec 2019 - 21:19

• 1

#5 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 903 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 22:31

4 baterie to nawiazanie do 4 garów w 1,9 TDI.
  • 0

#6 Admof

Admof
  • Użytkownik
  • 1743 postów

Napisano 27 lipiec 2019 - 05:36

To pokazuje gdzie zmierza nasze hobby, skoro szwagier w Holandii nie może wymienić głupiej bateryjki to co by było gdyby przyszło mu szukać kogoś do serwisu mechanicznego werku? Odsyłka do producenta zapewne. Widocznie zegarmistrzowie to wymierający zawód na całym świecie (może poza swiss).

• 1

#7 renqien

renqien
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 27 lipiec 2019 - 08:33

Niestety, podobnie wygląda to u nas w PL. Koleżanka miała do wymiany baterię w jakimś Obaku, a że zegarek był jeszcze na gwarancji, oddała do serwisu autoryzowanego przez sprzedawcę. Zegarek pojechał do producenta, trwało to kilka tygodni. 

• 1

#8 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 903 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 22:21

Żaden tam ze mnie zegarmistrz, ale starego poljota naprawiłem i przeserwisowałem sam, tylko musiałem wykonać z miliard zdjęć, bo bym się pogubił. No i śmiga, najszybszy zegarek z mojej skromnej kolekcji :-)
  • 0

#9 Noodles

Noodles
  • Użytkownik
  • 440 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 12:23

Brrrr ależ passkudne gacie. 

• 0

#10 Balansujący Na Osi

Balansujący Na Osi
  • Użytkownik
  • 546 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 12:30

Okropne czasy mamy jeśli problemem jest prosta wymiana baterii w prostym zegarku...
  • 0

#11 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 903 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 15:20

Wydaje mi się, że problem był prozaiczny. Do tak wielkiego dekla zapewne standardowy klucz był za mały albo nawet jak sięgał to haczył o uszy idące mocno w dół. W zachodniej Europie nie potrafią jednak improwuzować, wszystkl robią zgidnie z instrukcją ci do przecinka nonj taki efekt.

Użytkownik albiNOS 01 edytował ten post 05 sierpień 2019 - 15:31

• 0

#12 Misiu7

Misiu7
  • Użytkownik
  • 624 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 08:18

Poza tym, odchodzą od diesla ... :(

• 0

#13 Buli71

Buli71
  • Nowy Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 10:55

Dobry diesel nie jest zły:D

Na frytkach można pojeżdzić:D

• 0

#14 oldman

oldman
  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 19:02

Boje sie zapytac jaki obwod nadgarstka ma szwagier, no chyba ze na lydce nosi...
  • 0

#15 Classified

Classified

Drill instructor

• Użytkownik
  • 1297 postów

Napisano 23 sierpień 2019 - 19:39

Boje sie zapytac jaki obwod nadgarstka ma szwagier,

Widuję takie patelnie (bez urazy dla Orienta heh) często na rękach drobnych młodzieńców. Wygląda to intrygująco ale jak ktoś chce mieć policyjny lizak zamiast ręki to fair enough.

Wydaje mi się, że problem był prozaiczny. Do tak wielkiego dekla zapewne standardowy klucz był za mały

Też mi się tak widzi - albo kolega był u zegarmistrzów co brzydzą się marek modowych i szczycą się tym, ze nie są bateryjkarzami :)

• 0

#16 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6156 postów

Napisano 23 sierpień 2019 - 20:02

Nie bierzecie pod uwagę innej mentalności Holendrów, podobnie zresztą jak całego "zachodniego" kiedyś "świata" - tam jak nie ma klucza oryginalnego to nic się nie da zrobić.

My Polacy musieliśmy kombinować, dorabiać, przerabiać, dopasowywać - jak Polak jechał do RFN czy nawet do NRD to zaraz kombinował czy polskie złotówki wchodzą do ich automatów i jaki jest przelicznik w kwestii wydawanej reszty... Dorabiało się części do malucha, piaty bieg do dużego fiata, czy nawet klucze serwisowe czy przerabiało ubrania i wymazywało zapiski z używanych podręczników, bo nowych rzeczy nie było - no i co niektórym z nas to pozostało..."Nowe" pokolenia są już inne, stety, albo niestety, bardziej roszczeniowe i ... kreatywność ich jest skierowana w innym kierunku - widać to na każdym kroku.

Tutaj mamy przykład właśnie porządnego podejścia do sprawy - nie ma klucza do takiego dekla wiec "się nie da" Holender nie użył do odkręcenia dekla suwmiarki bo ta służy do czego innego... - szwagier mógł iść do renomowanego serwisu Dissel'a to by mu od ręki wymienili - jakby taki serwis był :D

Dlatego kupowanie czegokolwiek co może wymagać serwisowania wypuszczonego na rynek przez byle jakie (żeby nie napisać inaczej) marki jest takie jakie jest...

Edit: a wszystkim wyśmiewającym się z Holendra proponuję wziąć Tisell'a Marine Diver'a i iść do polskiego zegarmistrza z prośbą o odkręcenie dekla ;) przerabiałem ten temat bo byłem ciekaw czy w środku naprawdę jest Miyota...  :D

Użytkownik Daito edytował ten post 23 sierpień 2019 - 20:23

• 2

#17 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3203 postów

Napisano 23 sierpień 2019 - 22:55

W toaselu dekiel jest odkręcamy czy na wcisk?
  • 0

#18 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 24 sierpień 2019 - 00:10

Edit: a wszystkim wyśmiewającym się z Holendra proponuję wziąć Tisell'a Marine Diver'a i iść do polskiego zegarmistrza z prośbą o odkręcenie dekla  ;) przerabiałem ten temat bo byłem ciekaw czy w środku naprawdę jest Miyota...   :D

Piotr, klucz do Rolexa był potrzebny? :rolleyes:

• 0

#19 Classified

Classified

Drill instructor

• Użytkownik
  • 1297 postów

Napisano 24 sierpień 2019 - 08:10

Tutaj mamy przykład właśnie porządnego podejścia do sprawy

Hmm. Autor tematu pisze "żaden zegarmistrz" oraz "zjechał pół Holandii". Powiedzmy, że było to +5 zegarmistrzów. Żaden nie miał tego?

$_35.JPG

Chinola 50mm za porażającą kwotę kilku euro?

• 0

#20 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6156 postów

Napisano 24 sierpień 2019 - 09:27

Piotr, klucz do Rolexa był potrzebny? :rolleyes:

Dokładnie - ale był jeden taki który sobie poradził bez klucza ;)

Chinola 50mm za porażającą kwotę kilku euro?

Może nie wystarczyć np Diesel DZ7315, jak można przeczytać w sieci ma 57mm, jak widać na zdjęciach w sieci "nacięcia"  na deklu w które ma wejść klucz są na samym jego "kraju"  wiec pewnie klucz musiałby mieć "rozwarcie" 56-57mm.  :D Poza tym obstawiam że wizyta u "majstra" w celu zmiany baterii z takim zegarkiem jest tak rzadka, że nikt o tym nie pomyślał żeby się przygotować na nią - z reguły te zegarki lądują w szufladach, albo w koszu dużo wcześniej niż wyczerpią się baterie...

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych