Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Vonziej

Dylematy - jakiego G wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, cześć.

Wiem, że milion już takich tematów było, no ale nie chciałem dalej spamować w innych, dlatego założyłem nowy. Mam budżet około 1000 zł na zakup zegarka. Nadgarstek to około 16,5 cm w zwykłych warunkach.

Do pracy mam SARB035, więc biurowy (i nie tylko) zegarek z krwi i kości. W mojej gromadce brakuje G z prawdziwego zdarzenia. Dotychczas miałem już GA-100, DW5600, GW-M5610, G9300, GX-56. Wszystkie zegarki (może poza GA-100) były świetne. Ogólnie sam zamysł i stylistyka G bardzo do mnie przemawia (z Piotrków tylko kilka modeli jest ciekawych). Jak widzicie moim problemem jest mała rączka i to mnie zawsze smuciło :( Nic z tym nie zrobię, ale pociesza mnie fakt, że przedramię mam jednak większe niż nadgarstek, więc to daje możliwości. Rozmiar zegarków ze stali jest dla mnie ważny (ostatnio odesłałem Casio Duro, bo był niewygodny), ale jeżeli chodzi o G, to może on być większy oczywiście, bo on wykonuje ROBOTĘ ;)

Chciałbym mieć na ręku zegarek, który czuć, że jest gotowy kompletnie na wszystko. Najpiękniejszy oczywiście dla mnie i wymarzony to GWG-1000 (mógłbym nawet dozbierać do niego), ale problemem są centymetry...

Z jednej strony wiem, że powinno być wygodne jak kostka, ale z drugiej strony chce produkt, który ma cechy premium.

Myślałem też nad GW9400, ponownie GW-M5610 lub DW5600 albo g9300.

Pomóżcie proszę, doradźcie coś...

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie absolutną podstawą na chwilę obecna jeśli chodzi o g-shock'i są dwa modele - GW-9400 oraz GW-5000, wszystkie pozostałem "G" to taki "wypełniacz" żeby "każdy znalazł coś dla siebie.

 

Jeśli miałeś GW-M5610 i DW-5600 to mniej więcej wiesz czego się spodziewać po GW-5000 - choć, uwierz mi odbiór, tego zegarka jest zdecydowanie inny od wymienionych wcześniej "plastików" jakbym miał mieć tylko jeden zegarek to byłby to właśnie GW-5000, niby jest jeszcze GMW-B5000 ale ta kostka jest w/g mnie mocno przerysowana - no i nie lubię urządzeń które są parowane z komórka, a to pewnie dlatego że cenię sobie "wolność" i bardzo często zapominam zabrać smartfon ze sobą, no i wolę używać "zwykłej komórki" takiej tylko do dzwonienia. No i zakładając branoslete do GW-5000 robisz z niego premium "jak nie wiem co"... 

 

Co do GW-9400 to jest to g-shock który ma większość funkcji jakie są dostępne w g-shock'ach niema chyba tylko alarmu wibracyjnego, interwałów w timerze i pewnie jeszcze jakichś drobnych funkcji które są w niszowych modelach - model ten występuje w 18 (chyba) wersjach kolorystycznych, łatwo go spersonalizować i zmieniając gacie odnowić, albo "przerobić"...

 

Te dwa modele zdecydowanie polecam


DSC00834.jpg


DSC00843.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź. Bardzo rzeczowa i ciekawa. Powiedz mi, czym różni się ten GW-5000 od GWM-5610? No i druga sprawa to gdzie i za ile można go dostać bo zakładam, że to JDM? Co tyczy się Romka, od zawsze miałem na niego chrapke, ale nigdy się nie odwazylem. Jak on będzie leżał na moim nadgarstku? Jeżeli miałem już Kinga to chyba mnie nie zaskoczy?

 

Jak się to wszystko co mówisz ma do GWG-1000?

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-5000 od GW-M5610 różni się głównie tym że ten pierwszy ma metalową, zakręcaną kopertę z deklem jakie znasz z diver'ów, ale przede wszystkim podobnym do tych jakie były w pierwowzorze czyli DW-5000C z 1983 roku.

Moduł w obu zegarkach jest dokładnie ten sam - czyli możliwości też dokładnie takie same. Sam zegarek jest wielkości DW-5600 czyli nieco większy od GW-5610 i wszystkie ciuchy z 5600 do niego pasują.

GW-5000 jest wyraźnie cięższy od GW-M5610 co czuć, jeśli dołożysz bransoletę masz całkiem przyjemny "ciężar" na ręce, sama kolorystyka GW-5000-1JF jest też, moim zdaniem, bardzo przyjemna - na szkle masz tylko trzy kolory, biały, szary i czarny co nadaje zegarkowi dość poważny wygląd. Kupić niestety można tylko w Japonii albo USA, polecam ebay.

 

 Co do wrażeń w odniesieniu do GWG-1000 vs GW-9400 (bo o kostce w odniesieniu do GWG to chyba nie ma co mówić) to mam sporo grubszy nadgarstek od Twojego i nie będę tutaj obiektywny.

Poza tym moim zdaniem GWG jest nawet dla mnie zbyt dużym zegarkiem, który ładnie wygląda ale jest niefunkcjonalny gdyż po pierwsze wskazówki zasłaniają wyświetlacz, który na dodatek jest negatywny - mnie to przeszkadzało, po drugie przez swoje wymiary przeszkadzał przy niektórych "działaniach" w których wykorzystanie g-shoc'ka jest wskazane - miałem go dość długo ale w efekcie ustąpił miejsca innemu zegarkowi, analogowemu, z linii "militarnych" ale już nie Casio i sobie tą zamianę chwalę niesamowicie. Za to bardzo dobrze wspominam Kinga - miałem ich kilka wersji, jest to świetny zegarek ale funkcjonalnością zdecydowanie ustępuje 9400 - jedyny model który może podjąć tutaj wyzwanie to GXW-56-1BJF, ale tylko ze względu na czytelność wyświetlacza.

 

Z tym że ja tutaj nie uważam się za jakiś autorytet - najlepiej poczytaj kilka tematów "G" i sam sobie wyrobisz zdanie.

 

Tutaj masz porównanie grubości GWG-1000 niżej King - GW-9400 - GW-9200:

 

DSC07314.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenne. Dziękuję Ci za te posty. Dużo wyniosły i uświadomiły mi, że Roman będzie najlepszym wyborem, w końcu patrząc na niego widać, że jest to produkt premium, czyż nie? ;) Do tego odbiorę dw5600 i będzie dobry zestaw!

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co dziękować - w końcu po to jest forum ;)

"Roman" to dobry wybór - ewidentnym plusem jest tutaj mnogość modeli i popularność tego zegarka, można go personalizować w zasadzie dowolnie - takie możliwości dają jeszcze tylko "kostki" - np w przypadku GWG masz tylko paski do zamian, bo bezele różnią się drobnymi detalami, we wszelkich stalowych modelach nic nie zmienisz, a GPW jest jak w GWG, GWF jest trochę bardziej bogaty w opcje kolorystyczne, od poprzedników, ale tutaj budżet na zakup musiałby być zdecydowanie większy, poza tym funkcji Frogmana nie wykorzystasz raczej a te z 9400 się przydają. 

 

Tutaj link do modeli GW-94XX  - https://www.g-central.com/casio-g-shock-gw-9400-rangeman-all-models/

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co dziękować - w końcu po to jest forum ;)

"Roman" to dobry wybór - ewidentnym plusem jest tutaj mnogość modeli i popularność tego zegarka, można go personalizować w zasadzie dowolnie - takie możliwości dają jeszcze tylko "kostki" - np w przypadku GWG masz tylko paski do zamian, bo bezele różnią się drobnymi detalami, we wszelkich stalowych modelach nic nie zmienisz, a GPW jest jak w GWG, GWF jest trochę bardziej bogaty w opcje kolorystyczne, od poprzedników, ale tutaj budżet na zakup musiałby być zdecydowanie większy, poza tym funkcji Frogmana nie wykorzystasz raczej a te z 9400 się przydają. 

 

Tutaj link do modeli GW-94XX  - https://www.g-central.com/casio-g-shock-gw-9400-rangeman-all-models/

 

Kliknąłem na Eglobal. Wyszło 830 zł z wysyłką. Cena dobra jak za nówkę? 

Zobaczymy jak to będzie :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za podstawową wersję?

Pochwal się, i podziel wrażeniami po otrzymaniu przesyłki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za podstawową wersję?

Pochwal się, i podziel wrażeniami po otrzymaniu przesyłki :)

Za podstawową, pozytywny wyświetlacz rzecz jasna ! Więc dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra - daj znać jak dotrze do Ciebie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to dobra cena.

 

Dziękuję! 

Cena dobra - daj znać jak dotrze do Ciebie.

 

Oczywiście dam, pewnie z 8 dni to zajmie.

 

Koledzy powiedzcie mi, jaki kolorek dokupić? Widziałem, że paski są droższe znacznie niż bezele, więc pewnie najtaniej aktualnie wyjdzie mi dobrać 1 bezel. Tylko wtedy w jakim kolorze, cokolwiek spasuje z czarnym paskiem? Taki wakacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek z wersji dcj - pasuje do czarnego najbardziej.

To droga sprawa ale masz pasek na carbonie   :)

Tak to wygląda:

 

https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_GW-9400DCJ-1ER.html

Ach sorki......

Tobie zależało na bezelu ;)

W takim razie - biały (zasada kontrastu) lub czerwony :)

 

Ten pasek jest cudowny i go na pewno dokupię, ale na razie tylko bezel, ze względów finansowych :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek z wersji dcj - pasuje do czarnego najbardziej.

 

Wszystko zależy od tego czy chcesz użytkować zegarek na co dzień czy tylko go mieć i od czasu do czasu zakładać na rękę bo z paskami "camo" jest ten problem ze one owszem do samego zegarka pasują świetnie, nadają mu "pazura", ale sam zegarek, a miałem zarówno DCJ jak i CMJ, na łapie wyglądają dobrze jak ubierasz się w stylu militarnym. Czarne gacie są najbardziej uniwersalne bo pasują w zasadzie do wszystkiego - jeśli ktoś zakłada g-shock'a sporadycznie, do określonego ubioru moro to komfort noszenia jest O.K. ale jeśłi wrzucisz "G" do dresu, jeansów albo jakiegoś luźnego stroju i założysz do tego sportową koszule to "camo" zaczyna się gryźć z resztą - moim zdaniem.

 

DSC06961.jpg

 

DSC08373.jpg

 

Świetną kombinacją jest "niesławna" ze względu na czytelność "oliwka" z wrzuconym pozytywnym wyświetlaczem - "gacie" w tym kolorze ładnie się starzeją i zegarek z czasem wygląda dużo lepiej niz wersja czarna "wybłyszczona":

 

1g.jpg

 

ale najlepszą w/g mnie kombinacją Rangeman'a jest wrzucenie żółtego 9430 w czarne ciuchy, choć to opcja finansowo "boląca" - to w/g mnie wyświetlacz w wersji GW-9430EJ-9 jest absolutnie najlepiej udanym wyświetlaczem spośród GW-94XX, jest niesamowicie czytelny w zasadzie pod każdym kątem:

 

DSC00100.jpg

 

DSC00659.jpg

 

można też pójść trochę na skróty i wymienić w "zwykłym" 9400 tylko wyświetlacz na ten od 9430 - wtedy wygląda to tak:

 

DSC01750.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystko zależy od tego czy chcesz użytkować zegarek na co dzień czy tylko go mieć i od czasu do czasu zakładać na rękę bo z paskami "camo" jest ten problem ze one owszem do samego zegarka pasują świetnie, nadają mu "pazura", ale sam zegarek, a miałem zarówno DCJ jak i CMJ, na łapie wyglądają dobrze jak ubierasz się w stylu militarnym. Czarne gacie są najbardziej uniwersalne bo pasują w zasadzie do wszystkiego - jeśli ktoś zakłada g-shock'a sporadycznie, do określonego ubioru moro to komfort noszenia jest O.K. ale jeśłi wrzucisz "G" do dresu, jeansów albo jakiegoś luźnego stroju i założysz do tego sportową koszule to "camo" zaczyna się gryźć z resztą - moim zdaniem.

 

 

 

 

 

Świetną kombinacją jest "niesławna" ze względu na czytelność "oliwka" z wrzuconym pozytywnym wyświetlaczem - "gacie" w tym kolorze ładnie się starzeją i zegarek z czasem wygląda dużo lepiej niz wersja czarna "wybłyszczona":

 

1g.jpg

 

ale najlepszą w/g mnie kombinacją Rangeman'a jest wrzucenie żółtego 9430 w czarne ciuchy, choć to opcja finansowo "boląca" - to w/g mnie wyświetlacz w wersji GW-9430EJ-9 jest absolutnie najlepiej udanym wyświetlaczem spośród GW-94XX, jest niesamowicie czytelny w zasadzie pod każdym kątem:

 

 

 

można też pójść trochę na skróty i wymienić w "zwykłym" 9400 tylko wyświetlacz na ten od 9430 - wtedy wygląda to tak:

 

 

Hmm są to ciekawe informacje i myślałem nad tym, ale nie od razu po zakupie. Chciałbym się spróbować nacieszyć tak jak jest, a potem ingerencja "pod maską" :)

 

Wracając do ciuchów: oliwka bardzo fajnie wygląda z pozytywnym, to na pewno. Zawsze podobał mi się cały biały i żółty, więc w te będę celowal na początek.

 

Czy zamawiać przez zibi? (co wiąże się z dłuższym czasem) czy np na allegro? Jak sądzisz? Jaka jest różnica w cenie pasków, kopert i wyświetlacza?

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zamawiać przez zibi? (co wiąże się z dłuższym czasem) czy np na allegro? Jak sądzisz? Jaka jest różnica w cenie pasków, kopert i wyświetlacza?

 

To już jak chcesz. Z tym że ostatnio Zibi "nieco" zmieniło ceny i teraz złożenie czegokolwiek jest "trochę" mniej opłacalne (np w/g maila z 28.06.2019, koperta do modelu GW-9430EJ-9 jest wyceniona na 944zł - co jest w/g mnie chore). Na allegro masz części od razu nie musisz czekać i jeśli są na chwile obecną dostępne to na 99% ich cena jest zdecydowanie lepsza od tej jaka "krzyknie" Ci Zibi.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jak chcesz. Z tym że ostatnio Zibi "nieco" zmieniło ceny i teraz złożenie czegokolwiek jest "trochę" mniej opłacalne (np w/g maila z 28.06.2019, koperta do modelu GW-9430EJ-9 jest wyceniona na 944zł - co jest w/g mnie chore). Na allegro masz części od razu nie musisz czekać i jeśli są na chwile obecną dostępne to na 99% ich cena jest zdecydowanie lepsza od tej jaka "krzyknie" Ci Zibi.

 

Wracając do wyświetlacza. https://allegro.pl/oferta/oryginalny-wyswietlacz-lcd-casio-gw-9400-gw-9430-g-8341159831

 

Czy to ten o którym mówisz? Cena jest dobra i adekwatna. Czy coś więcej potrzeba przy wymianie czy tylko wyświetlacz? Jest aż tak duża różnica, że warto doinwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wyświetlacza. https://allegro.pl/oferta/oryginalny-wyswietlacz-lcd-casio-gw-9400-gw-9430-g-8341159831

 

Czy to ten o którym mówisz? Cena jest dobra i adekwatna. Czy coś więcej potrzeba przy wymianie czy tylko wyświetlacz? Jest aż tak duża różnica, że warto doinwestować?

 

Tak to jest wyświetlacz od GW-9430EJ-9. Różnica jest kolosalna więc moim zdaniem warto. Odnośnie wymiany to jeśłi nie potrafisz zrobić tego sam to napisz do kolegi TomG80 pewnie pomoże ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest wyświetlacz od GW-9430EJ-9. Różnica jest kolosalna więc moim zdaniem warto. Odnośnie wymiany to jeśłi nie potrafisz zrobić tego sam to napisz do kolegi TomG80 pewnie pomoże ;)

Co do wymiany to widziałem film na yt i nie byłoby chyba problemu, aczkolwiek pytam że względu na drugi film, tutaj kolegi Mateja, który porównuje wyświetlacze i twierdzi on, że ten zwykły jest lepszy i ma lepsze kąty widzenia. A ten od 9430 jest tylko ładniejszy. Więc jak to jest?

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany to widziałem film na yt i nie byłoby chyba problemu, aczkolwiek pytam że względu na drugi film, tutaj kolegi Mateja, który porównuje wyświetlacze i twierdzi on, że ten zwykły jest lepszy i ma lepsze kąty widzenia. A ten od 9430 jest tylko ładniejszy. Więc jak to jest?

 

Dawaj link chętnie obejrzę  :D

 

W każdym razie jest pewne że jeden z nas ma rację ;):D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do tematu dotyczącego GW-9400 http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95642-gw-9400-rangeman/ jest tam masę użytkowników którzy mieli, albo mają bądź będą mieć ten zegarek, wejdź poczytaj, popytaj - nie bazuj tylko na filmiku (choć moim zdaniem Matej robi świetne recenzje, rzeczowe i obiektywne) i moich postach.

Wyświetlacze pozytywne w GW-9400 maja to do siebie że nie są identyczne nawet w ramach jednego modelu, możesz trafić na wyświetlacz świetny, z rewelacyjnym kontrastem i głębokim tłem (podobno takie się zdarzają), ale możesz też trafić gorzej - ja bazuje na tych zegarkach które miałem i widziałem, a ich czytelność z reguły "wychodzi" w czasie prowadzenia samochodu - co robię często - gdy trzymając lewą rękę na kierownicy "rzucam okiem" na tarczę i... jak dotąd tylko w GW-9430 i GW-5000 jest ona czytelna zawsze i w każdym położeniu.

 

A tak jako "smaczek" powiem że mój GW-9430 który jest na zdjęciu wyżej w czarnych ciuchach to właśnie ten sam zegarek który w żółtych ciuchach testuje Matej. 

 

Na Twoim miejscu nie kombinowałbym od razu z zakupem i planem wymiany wyświetlacza - poczekaj niech zegarek do Ciebie dotrze, zobaczysz, ponosisz, może jego wyświetlacz będzie Ci w pełni odpowiadał i nie będzie konieczności wymiany.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do tematu dotyczącego GW-9400 http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95642-gw-9400-rangeman/ jest tam masę użytkowników którzy mieli, albo mają bądź będą mieć ten zegarek, wejdź poczytaj, popytaj - nie bazuj tylko na filmiku (choć moim zdaniem Matej robi świetne recenzje, rzeczowe i obiektywne) i moich postach.

Wyświetlacze pozytywne w GW-9400 maja to do siebie że nie są identyczne nawet w ramach jednego modelu, możesz trafić na wyświetlacz świetny, z rewelacyjnym kontrastem i głębokim tłem (podobno takie się zdarzają), ale możesz też trafić gorzej - ja bazuje na tych zegarkach które miałem i widziałem, a ich czytelność z reguły "wychodzi" w czasie prowadzenia samochodu - co robię często - gdy trzymając lewą rękę na kierownicy "rzucam okiem" na tarczę i... jak dotąd tylko w GW-9430 i GW-5000 jest ona czytelna zawsze i w każdym położeniu.

 

A tak jako "smaczek" powiem że mój GW-9430 który jest na zdjęciu wyżej w czarnych ciuchach to właśnie ten sam zegarek który w żółtych ciuchach testuje Matej. 

 

Na Twoim miejscu nie kombinowałbym od razu z zakupem i planem wymiany wyświetlacza - poczekaj niech zegarek do Ciebie dotrze, zobaczysz, ponosisz, może jego wyświetlacz będzie Ci w pełni odpowiadał i nie będzie konieczności wymiany.

 

Tak wiem, wiem. Po prostu zastanawiam się nad tym, właśnie z powodu o którym piszesz - zerkania na zegarek w czasie np prowadzenia. To dla mnie bardzo ważna sprawa. Przecież na zegarek outdoor nie patrzy się zawsze jak na zegarki do koszuli czy temu podobne. 

 

Najpewniej i tak skuszę się na zmianę, ponieważ ten kolorek daje fajny pazur. Myślę, że z oliwkowym, czerwonym i oczywiście żółtym paskiem i bezelem będzie świetnie wyglądać :P Nie wydaje mi się niestety, żeby białe ciuchy tak dobrze wyglądały jak z gw9400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.