Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Konkurs fotograficzny numer 1-nowa edycja

Podróże, małe i duże

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 673 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:04

Koleżanki i koledzy,

Startujemy z nową edycją konkursów fotograficznych. Mam zaszczyt zaprosić Was do pierwszej zabawy w nowej odsłonie. Temat iście wakacyjny, a mianowicie:

"Podróże, małe i duże"

Oczywiście, pierwsze skrzypce grają zegarki  :)

Na początek, zapoznajcie się proszę z nowym regulaminem, który znajdziecie tu:

http://zegarkiclub.p...ki-nowa-edycja/

Termin nadsyłania prac to 14.08.2019, zdjęcia wysyłamy na adres [email protected]

Przypominam o zachowaniu wielkości zdjęcia, oraz o podaniu tytułu konkursu oraz nicku z forum w temacie e-maila.

Gdyby pojawiły się jakieś pytania lub wątpliwości, proszę o PW do mnie lub kolegi @TigerBear (nasz współorganizator @Masu chwilowo się urlopuje :) )

Mam nadzieję, że zabawa będzie równie dobra jak przy poprzednich edycjach.

Zapraszam serdecznie do nadsyłania prac :)

Użytkownik Carrot edytował ten post 01 sierpień 2019 - 18:25

• 6

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18440 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:15

Super, brakowało mi kontynuacji tego, co jakiś czas temu Marek zapoczątkował. I nawet nie chodzi o to, że jakoś często w tych konkursach brałem udział, ale o to, że przy tej okazji można pooglądać fajne zdjęcia. I tylko żałuję, że konkurs nie został ogłoszony w czasie, kiedy byłem na urlopie w Tunezji. Bo fotek mam sporo, ale w większości niezegarkowych  ;)

• 0

#3 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 1312 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:20

Przypominam, Rafał, że technika robienia zdjęć jest dowolna ;)

• 0

#4 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18440 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:21

Przypominam, Rafał, że technika robienia zdjęć jest dowolna ;)

Tylko jeszcze na tej technice to trzeba się znać  :D

• 0

#5 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 1312 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:23

Oj Rafał.  Nie mam na myśli fotomontaży. Jak masz foty z wakacji, to już masz prawie gotową fotkę konkursową. 

• 0

#6 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 673 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:24

Tylko jeszcze na tej technice to trzeba się znać :D

Oj tam aj tam
Będzie mniej lub bardziej profesjonalnie, ale na pewno fajnie

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18440 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:25

Oj Rafał.  Nie mam na myśli fotomontaży. Jak masz foty z wakacji, to już masz prawie gotową fotkę konkursową. 

Mam ich całkiem sporo, jednak prawie żadnych zegarkowych. 

Ale może coś wymyślę  :)

• 0

#8 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 1312 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:25

Mam ich całkiem sporo, jednak prawie żadnych zegarkowych. 

Ale może coś wymyślę  :)

• 0

#9 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 673 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 08:13

Mam nadzieję, że ta cisza, to cisza przed burzą i jesteście skupieni na tworzeniu zdjęć

• 0

#10 TigerBear

TigerBear
  • Użytkownik
  • 1312 postów

Napisano 11 sierpień 2019 - 13:54

Zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału :)
  • 0

#11 Masu

Masu
  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 15:14

Wakacje w pełni, na pewno na waszych aparatach i telefonach znajdą się odpowiednie zdjęcia - zapraszamy do nadsyłania prac do jutra! :)

• 0

#12 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 673 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 16:12

Wakacje w pełni, na pewno na waszych aparatach i telefonach znajdą się odpowiednie zdjęcia - zapraszamy do nadsyłania prac do jutra! :)

Ty coś na pewno ciekawego przywiozłeś

• 0

#13 rk7000

rk7000
  • Moderator
  • 10166 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 17:41

Ciężko coś wybrać sensownego ale coś tam wysłałem żeby było weselej :)

Pozdrawiam organizatorów :)
  • 0

#14 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 673 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 18:32

Cieszymy się bardzo
Mam nadzieję że inni też coś wygrzebią albo stworzą

• 0

#15 Masu

Masu
  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 14 sierpień 2019 - 20:40

Ważne informacje!

Na mailu mamy coraz więcej gotowych prac, lecz kilka osób poprosiło nas o wydłużenie terminu aby mogły zdążyć przygotować swoje prace. Wiadomo wakacje, urlopy, wyjazdy... :)

Zależy nam na tym aby prac było jak najwięcej dlatego wyjątkowo wydłużamy czas nadsyłania prac o tydzień czyli do środy 21 sierpnia do godziny 23:59.

Ponadto usuwamy na stałe zapis o rozmiarze zdjęcia i jego rozdzielczości, które skutkowały niską jakością końcową prac. Od teraz zdjęcie może być dowolnego rozmiaru i dowolnej rozdzielczości. 

Osoby które już wysłały swoje prace, mogą wysłać je jeszcze raz w lepszej rozdzielczości :)

Zdjęcia wysyłamy standardowo na adres [email protected]

• 0

#16 rk7000

rk7000
  • Moderator
  • 10166 postów

Napisano 14 sierpień 2019 - 23:18

To ja jedną sprawę poruszę, jeśli mogę oczywiście.
Forum bardzo mocno kompresuje zdjęcia więc tu Marek wyznaczył dobry kompromis.
Zdjęcie zmniejszone do rozdzielczości 1200x900 oczywiście programem typu PS będzie lepszej jakości niż to co dostaniesz i opublikujesz w pełnej rozdzielczości. Pomijam fakt że zdjęcia powyżej 5Mb i tak nie wstawisz na forum :)
  • 1

#17 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 673 postów

Napisano 15 sierpień 2019 - 05:26

Zdjęcie zmniejszone do rozdzielczości 1200x900 oczywiście programem typu PS będzie lepszej jakości niż to co dostaniesz i opublikujesz w pełnej rozdzielczości. Pomijam fakt że zdjęcia powyżej 5Mb i tak nie wstawisz na forum :)

Pewnie, wszelkie uwagi mile widziane To nasze początki i będziemy się uczyć. Może uda się coś poprawić, oby nie zepsuć
@Masu przetestował temat wrzucając ofertę na bazarek i wyszło nieźle. Jak wyjdzie w praniu, że jest gorzej, to zapewne wrócimy do starych zasad. Obiecujemy uczyć się na błędach
A tak poza tym, to lepiej niech się moi Współpracownicy wypowiedzą, są bardziej oblatani w kwestiach technicznych

• 0

#18 clusca

clusca
  • Użytkownik
  • 1331 postów

Napisano 15 sierpień 2019 - 18:02

Do konkursów zawsze wrzucałem zdjęcia pomniejszone i odpowiednio wyostrzone, a i tak zdarzało się, ze moja fotka wyglądała zupełnie inaczej na forum niż w rzeczywistości. Pewnie mimo małego rozmiaru również była przez forumowy engine przemielona. Dlatego tez nie jestem pewien, czy pomniejszone zdjęcia są zamieszczane 1:1, czy jednak są mimo wszystko jakoś kompresowane.
MZ najlepiej jakby fotki były przysyłane w np. 1200x900 i linkowane z czegoś w stylu Flickr. Wrzucając w ten sposób moje zdjęcia na forum zawsze wyglądają ok.
  • 0

#19 Masu

Masu
  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 15 sierpień 2019 - 18:21

Od tego jest forum dyskusyjne, żeby dyskutować :)

Zmiana w regulaminie wynika z tego, że postanowiliśmy wrzucać zdjęcia korzystając z zewnętrznego hostingu typu imgur.com lub kiedyś niezwykle popularny imageshack. Wtedy wklejając link w postaci BBCode takie zdjęcia wyświetla się dopasowane do rozdzielczości danego monitora (czyli jak ktoś korzysta na małym laptopie to zobaczy zdjęcie dopasowane do ekranu tak samo jak ktoś korzystający z komputera stacjonarnego z ekranem 27"). Jego pełna rozdzielczość jest widoczna tylko jeżeli kliknie się na to zdjęcie dodatkowo. Wtedy można dopiero zobaczyć kolosa, który nie mieści się cały na ekranie, ale tak jak napisałem - trzeba uprzednio to zdjęcie kliknąć dodatkowo. W trybie normalnym nie będzie problemu z zobaczeniem idealnie dopasowanego obrazka. A że obraz mówi więcej niż tysiąc słów, zaraz podrzucę roboczo moje zdjęcie z dawnego pojedynku jako przykład.

LsB4MyH.jpg

Do konkursów zawsze wrzucałem zdjęcia pomniejszone i odpowiednio wyostrzone, a i tak zdarzało się, ze moja fotka wyglądała zupełnie inaczej na forum niż w rzeczywistości. Pewnie mimo małego rozmiaru również była przez forumowy engine przemielona. Dlatego tez nie jestem pewien, czy pomniejszone zdjęcia są zamieszczane 1:1, czy jednak są mimo wszystko jakoś kompresowane.
MZ najlepiej jakby fotki były przysyłane w np. 1200x900 i linkowane z czegoś w stylu Flickr. Wrzucając w ten sposób moje zdjęcia na forum zawsze wyglądają ok.

Masz rację, forum kompresuje każde zdjęcie, nawet jeśli spełniało wymóg rozmiaru i rozdzielczości. Dlatego zdjęcia będziemy wrzucać na hosting i dopiero wtedy linkować na forum gotowy obrazek. Możliwe, że narzucimy jednak jakąś rozdzielczość ale na pewno nie aż taką małą - w końcu większość z nas wyświetla treści w fhd (1980x1080) już nawet na komórkach, nie mówiąc o coraz bardziej popularnych monitorach 2k czy 4k, w których obrazek 1200x900 musi wyglądać jak ponury żart :)

Użytkownik Masu edytował ten post 15 sierpień 2019 - 18:21

• 1

#20 maritimeeng

maritimeeng
  • Użytkownik
  • 781 postów

Napisano 15 sierpień 2019 - 20:17

Od tego jest forum dyskusyjne, żeby dyskutować :)

Zmiana w regulaminie wynika z tego, że postanowiliśmy wrzucać zdjęcia korzystając z zewnętrznego hostingu typu imgur.com lub kiedyś niezwykle popularny imageshack. Wtedy wklejając link w postaci BBCode takie zdjęcia wyświetla się dopasowane do rozdzielczości danego monitora (czyli jak ktoś korzysta na małym laptopie to zobaczy zdjęcie dopasowane do ekranu tak samo jak ktoś korzystający z komputera stacjonarnego z ekranem 27"). Jego pełna rozdzielczość jest widoczna tylko jeżeli kliknie się na to zdjęcie dodatkowo. Wtedy można dopiero zobaczyć kolosa, który nie mieści się cały na ekranie, ale tak jak napisałem - trzeba uprzednio to zdjęcie kliknąć dodatkowo. W trybie normalnym nie będzie problemu z zobaczeniem idealnie dopasowanego obrazka. A że obraz mówi więcej niż tysiąc słów, zaraz podrzucę roboczo moje zdjęcie z dawnego pojedynku jako przykład.

Masz rację, forum kompresuje każde zdjęcie, nawet jeśli spełniało wymóg rozmiaru i rozdzielczości. Dlatego zdjęcia będziemy wrzucać na hosting i dopiero wtedy linkować na forum gotowy obrazek. Możliwe, że narzucimy jednak jakąś rozdzielczość ale na pewno nie aż taką małą - w końcu większość z nas wyświetla treści w fhd (1980x1080) już nawet na komórkach, nie mówiąc o coraz bardziej popularnych monitorach 2k czy 4k, w których obrazek 1200x900 musi wyglądać jak ponury żart :)

Właśnie wrzuciłem foto w pełnej rozdziałce mojego fotoaparatu  :)  proszę o podmianę poprzedniego w 1200x900

Idea słuszna  ^_^

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych