Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Konkurs fotograficzny numer 1-nowa edycja

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy,

Startujemy z nową edycją konkursów fotograficznych. Mam zaszczyt zaprosić Was do pierwszej zabawy w nowej odsłonie. Temat iście wakacyjny, a mianowicie:

 

"Podróże, małe i duże"

Oczywiście, pierwsze skrzypce grają zegarki  :)

 

Na początek, zapoznajcie się proszę z nowym regulaminem, który znajdziecie tu:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/177631-regulamin-i-wyniki-nowa-edycja/

 

Termin nadsyłania prac to 14.08.2019, zdjęcia wysyłamy na adres [email protected]

Przypominam o zachowaniu wielkości zdjęcia, oraz o podaniu tytułu konkursu oraz nicku z forum w temacie e-maila.

 

Gdyby pojawiły się jakieś pytania lub wątpliwości, proszę o PW do mnie lub kolegi @TigerBear (nasz współorganizator @Masu chwilowo się urlopuje :) )

 

Mam nadzieję, że zabawa będzie równie dobra jak przy poprzednich edycjach.

Zapraszam serdecznie do nadsyłania prac :)

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Super, brakowało mi kontynuacji tego, co jakiś czas temu Marek zapoczątkował. I nawet nie chodzi o to, że jakoś często w tych konkursach brałem udział, ale o to, że przy tej okazji można pooglądać fajne zdjęcia. I tylko żałuję, że konkurs nie został ogłoszony w czasie, kiedy byłem na urlopie w Tunezji. Bo fotek mam sporo, ale w większości niezegarkowych  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Przypominam, Rafał, że technika robienia zdjęć jest dowolna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przypominam, Rafał, że technika robienia zdjęć jest dowolna ;)

 

Tylko jeszcze na tej technice to trzeba się znać  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Oj Rafał.  Nie mam na myśli fotomontaży. Jak masz foty z wakacji, to już masz prawie gotową fotkę konkursową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze na tej technice to trzeba się znać :D

Oj tam aj tam

Będzie mniej lub bardziej profesjonalnie, ale na pewno fajnie

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oj Rafał.  Nie mam na myśli fotomontaży. Jak masz foty z wakacji, to już masz prawie gotową fotkę konkursową. 

 

Mam ich całkiem sporo, jednak prawie żadnych zegarkowych. 

Ale może coś wymyślę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Mam ich całkiem sporo, jednak prawie żadnych zegarkowych. 

Ale może coś wymyślę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ta cisza, to cisza przed burzą i jesteście skupieni na tworzeniu zdjęć

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje w pełni, na pewno na waszych aparatach i telefonach znajdą się odpowiednie zdjęcia - zapraszamy do nadsyłania prac do jutra! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje w pełni, na pewno na waszych aparatach i telefonach znajdą się odpowiednie zdjęcia - zapraszamy do nadsyłania prac do jutra! :)

Ty coś na pewno ciekawego przywiozłeś

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się bardzo

Mam nadzieję że inni też coś wygrzebią albo stworzą

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne informacje!

 

Na mailu mamy coraz więcej gotowych prac, lecz kilka osób poprosiło nas o wydłużenie terminu aby mogły zdążyć przygotować swoje prace. Wiadomo wakacje, urlopy, wyjazdy... :)

Zależy nam na tym aby prac było jak najwięcej dlatego wyjątkowo wydłużamy czas nadsyłania prac o tydzień czyli do środy 21 sierpnia do godziny 23:59.

 

Ponadto usuwamy na stałe zapis o rozmiarze zdjęcia i jego rozdzielczości, które skutkowały niską jakością końcową prac. Od teraz zdjęcie może być dowolnego rozmiaru i dowolnej rozdzielczości. 

 

Osoby które już wysłały swoje prace, mogą wysłać je jeszcze raz w lepszej rozdzielczości :)

 

Zdjęcia wysyłamy standardowo na adres [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jedną sprawę poruszę, jeśli mogę oczywiście.

Forum bardzo mocno kompresuje zdjęcia więc tu Marek wyznaczył dobry kompromis.

Zdjęcie zmniejszone do rozdzielczości 1200x900 oczywiście programem typu PS będzie lepszej jakości niż to co dostaniesz i opublikujesz w pełnej rozdzielczości. Pomijam fakt że zdjęcia powyżej 5Mb i tak nie wstawisz na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jedną sprawę poruszę, jeśli mogę oczywiście.

Forum bardzo mocno kompresuje zdjęcia więc tu Marek wyznaczył dobry kompromis.

Zdjęcie zmniejszone do rozdzielczości 1200x900 oczywiście programem typu PS będzie lepszej jakości niż to co dostaniesz i opublikujesz w pełnej rozdzielczości. Pomijam fakt że zdjęcia powyżej 5Mb i tak nie wstawisz na forum :)

Pewnie, wszelkie uwagi mile widziane To nasze początki i będziemy się uczyć. Może uda się coś poprawić, oby nie zepsuć

@Masu przetestował temat wrzucając ofertę na bazarek i wyszło nieźle. Jak wyjdzie w praniu, że jest gorzej, to zapewne wrócimy do starych zasad. Obiecujemy uczyć się na błędach

A tak poza tym, to lepiej niech się moi Współpracownicy wypowiedzą, są bardziej oblatani w kwestiach technicznych

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konkursów zawsze wrzucałem zdjęcia pomniejszone i odpowiednio wyostrzone, a i tak zdarzało się, ze moja fotka wyglądała zupełnie inaczej na forum niż w rzeczywistości. Pewnie mimo małego rozmiaru również była przez forumowy engine przemielona. Dlatego tez nie jestem pewien, czy pomniejszone zdjęcia są zamieszczane 1:1, czy jednak są mimo wszystko jakoś kompresowane.

MZ najlepiej jakby fotki były przysyłane w np. 1200x900 i linkowane z czegoś w stylu Flickr. Wrzucając w ten sposób moje zdjęcia na forum zawsze wyglądają ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jedną sprawę poruszę, jeśli mogę oczywiście.

Forum bardzo mocno kompresuje zdjęcia więc tu Marek wyznaczył dobry kompromis.

Zdjęcie zmniejszone do rozdzielczości 1200x900 oczywiście programem typu PS będzie lepszej jakości niż to co dostaniesz i opublikujesz w pełnej rozdzielczości. Pomijam fakt że zdjęcia powyżej 5Mb i tak nie wstawisz na forum :)

 

Od tego jest forum dyskusyjne, żeby dyskutować :)

Zmiana w regulaminie wynika z tego, że postanowiliśmy wrzucać zdjęcia korzystając z zewnętrznego hostingu typu imgur.com lub kiedyś niezwykle popularny imageshack. Wtedy wklejając link w postaci BBCode takie zdjęcia wyświetla się dopasowane do rozdzielczości danego monitora (czyli jak ktoś korzysta na małym laptopie to zobaczy zdjęcie dopasowane do ekranu tak samo jak ktoś korzystający z komputera stacjonarnego z ekranem 27"). Jego pełna rozdzielczość jest widoczna tylko jeżeli kliknie się na to zdjęcie dodatkowo. Wtedy można dopiero zobaczyć kolosa, który nie mieści się cały na ekranie, ale tak jak napisałem - trzeba uprzednio to zdjęcie kliknąć dodatkowo. W trybie normalnym nie będzie problemu z zobaczeniem idealnie dopasowanego obrazka. A że obraz mówi więcej niż tysiąc słów, zaraz podrzucę roboczo moje zdjęcie z dawnego pojedynku jako przykład.

 

LsB4MyH.jpg

Do konkursów zawsze wrzucałem zdjęcia pomniejszone i odpowiednio wyostrzone, a i tak zdarzało się, ze moja fotka wyglądała zupełnie inaczej na forum niż w rzeczywistości. Pewnie mimo małego rozmiaru również była przez forumowy engine przemielona. Dlatego tez nie jestem pewien, czy pomniejszone zdjęcia są zamieszczane 1:1, czy jednak są mimo wszystko jakoś kompresowane.

MZ najlepiej jakby fotki były przysyłane w np. 1200x900 i linkowane z czegoś w stylu Flickr. Wrzucając w ten sposób moje zdjęcia na forum zawsze wyglądają ok.

 

Masz rację, forum kompresuje każde zdjęcie, nawet jeśli spełniało wymóg rozmiaru i rozdzielczości. Dlatego zdjęcia będziemy wrzucać na hosting i dopiero wtedy linkować na forum gotowy obrazek. Możliwe, że narzucimy jednak jakąś rozdzielczość ale na pewno nie aż taką małą - w końcu większość z nas wyświetla treści w fhd (1980x1080) już nawet na komórkach, nie mówiąc o coraz bardziej popularnych monitorach 2k czy 4k, w których obrazek 1200x900 musi wyglądać jak ponury żart :)

Edytowane przez Masu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Od tego jest forum dyskusyjne, żeby dyskutować :)

Zmiana w regulaminie wynika z tego, że postanowiliśmy wrzucać zdjęcia korzystając z zewnętrznego hostingu typu imgur.com lub kiedyś niezwykle popularny imageshack. Wtedy wklejając link w postaci BBCode takie zdjęcia wyświetla się dopasowane do rozdzielczości danego monitora (czyli jak ktoś korzysta na małym laptopie to zobaczy zdjęcie dopasowane do ekranu tak samo jak ktoś korzystający z komputera stacjonarnego z ekranem 27"). Jego pełna rozdzielczość jest widoczna tylko jeżeli kliknie się na to zdjęcie dodatkowo. Wtedy można dopiero zobaczyć kolosa, który nie mieści się cały na ekranie, ale tak jak napisałem - trzeba uprzednio to zdjęcie kliknąć dodatkowo. W trybie normalnym nie będzie problemu z zobaczeniem idealnie dopasowanego obrazka. A że obraz mówi więcej niż tysiąc słów, zaraz podrzucę roboczo moje zdjęcie z dawnego pojedynku jako przykład.

 

 

Masz rację, forum kompresuje każde zdjęcie, nawet jeśli spełniało wymóg rozmiaru i rozdzielczości. Dlatego zdjęcia będziemy wrzucać na hosting i dopiero wtedy linkować na forum gotowy obrazek. Możliwe, że narzucimy jednak jakąś rozdzielczość ale na pewno nie aż taką małą - w końcu większość z nas wyświetla treści w fhd (1980x1080) już nawet na komórkach, nie mówiąc o coraz bardziej popularnych monitorach 2k czy 4k, w których obrazek 1200x900 musi wyglądać jak ponury żart :)

 

Właśnie wrzuciłem foto w pełnej rozdziałce mojego fotoaparatu  :)  proszę o podmianę poprzedniego w 1200x900

Idea słuszna  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrzuciłem foto w pełnej rozdziałce mojego fotoaparatu  :)  proszę o podmianę poprzedniego w 1200x900

Idea słuszna  ^_^

Ale "bez sensu".

 

- ograniczenia forum

- ilość zdjęć w jednym poście 10-15?)  i tak forum " skompresuje"

 

-zewnętrzny hosting, zdjęcia będą znikać, jak nie w trakcie konkursu, to w niedługim czasie....

 

-wartość którą ja zaproponowałem była optymalna, prosiłem by klikać w zdjęcia, by pokazywały się w pełnej "krasie"

 

Oczywiście to tylko informacja, nic nie sugeruję, nie mój cyrk, nie moje małpki ;)  ^_^

 

Poniżej zdjęcie konkursowe -1200*831

kliknąć

post-109557-0-10790100-1565901725_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- ograniczenia forum

- ilość zdjęć w jednym poście 10-15?)  i tak forum " skompresuje"

-zewnętrzny hosting, zdjęcia będą znikać, jak nie w trakcie konkursu, to w niedługim czasie....

 

 

- forum nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o zewnętrzny hosting. W przeciwieństwie do wrzucania zdjęć jako załącznik czyli tak jak było poprzednio

- jak wyżej, ilość zdjęć wrzuconych z zewnętrznego hosta w jeden post nic nie "skompresuje". Dalej będzie pełna jakość. Wystarczy spojrzeć na posty bazarkowe gdzie sprzedawcy wrzucają nieraz po kilkanaście zdjęć sprzedawanego zegarka z zewnętrznego hostingu i wszystko jest w pełnej jakości

- jak ktoś wrzuca na jakiś serwis-krzak to pewnie może się obawiać, ale imgur istnieje od 10 lat i jest liderem w tym obszarze, tak więc jest niemal pewne (w 100% pewne w internecie nie jest nic, łącznie z faktem istnienia tego forum :)), że zdjęcia nie zaczną znikać za rok czy dwa.

 

 

Ale "bez sensu".

 

Oczywiście to tylko informacja, nic nie sugeruję, nie mój cyrk, nie moje małpki ;)  ^_^

 

Pisanie, że idea jest "bez sensu" to jednak jakaś tam jednak sugestia, hm? :) 

 

Tak czy inaczej, to nasz pierwszy konkurs i jak mawiał Napoleon "tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi". Już wiemy, że jakąś rozdzielczość zdjęcia narzucimy ale na pewno nie aż tak małą jak była. Natomiast nie ma sensu zmieniać tej zasady po raz kolejny przed puszczeniem pierwszej ankiety bo ludzie się pogubią w tych zmianach.

 

Faktem jest, że mamy bardzo pozytywny odbiór tego, że zdjęcia mogą być w wyższej rozdzielczości. Sam pamiętam jak w poprzednich konkursach robiłem zdjęcie aparatem, spędzałem nawet do godziny na poprawianiu go w Lightroomie, a potem dużą część efektu niweczyło zapisanie pliku w rozmiarze 1200x900. Zależy nam na podnoszeniu poziomu konkursu poprzez coraz lepsze prace, technicznie również :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobicie jak zechcecie, ale "no limit" nie podniesie jakości konkursu, a tylko podniesie szansę tych posiadających lepszy sprzęt, do zdjęć, i do ich oglądania.

Wszystkie konkursy foto maja narzucona rozdzielczości by szansę były równe dla wszystkich.

Ale jak pisałem wcześniej to tylko moje uwagi, bez większego znaczenia.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobicie jak zechcecie, ale "no limit" nie podniesie jakości konkursu, a tylko podniesie szansę tych posiadających lepszy sprzęt, do zdjęć, i do ich oglądania.

Wszystkie konkursy foto maja narzucona rozdzielczości by szansę były równe dla wszystkich.

Ale jak pisałem wcześniej to tylko moje uwagi, bez większego znaczenia.

I przy tym pozostańmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobicie jak zechcecie, ale "no limit" nie podniesie jakości konkursu, a tylko podniesie szansę tych posiadających lepszy sprzęt, do zdjęć, i do ich oglądania.

Wszystkie konkursy foto maja narzucona rozdzielczości by szansę były równe dla wszystkich.

Ale jak pisałem wcześniej to tylko moje uwagi, bez większego znaczenia.

 

Wolę żeby podniosło szanse tym, którzy mają aspirację i starają się, niż ograniczyło wszystkich, bez wyjątku :)

Powtórzę to co napisałem wcześniej, maksymalna rozdzielczość będzie narzucona, ale od następnej edycji bo teraz już trochę za dużo byśmy namieszali.

 

Na pewno nie narzucimy proporcji 4:3 jako jedynych słusznych bo wiele osób strzela też w 16:9. Określimy za to maksymalną rozdzielczość ale pewnie w granicach 2000px szerokości. Przecież nawet telefonem z aparatem 3.2mpx (kto takich jeszcze używa i robi nimi zdjęcia?) można zrobić zdjęcie o rozdzielczości 2064 x 1552. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.