Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Nieznana Funkcja

Na Cyferblacie - brak identyfikacji funkcji Stary zegar Stary cyferblat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomasz Krakus

Tomasz Krakus
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 14:58

Po Moim Ojcu mam kolekcję kilkunastu starych zegarów wiszących. Jeden z nich na cyferblacie między  godzinami V a VI ma coś, czego funkcja jest dla mnie tajemnicą. Nie znam się na tym, dopiero mam zamiar zabrać się do nauki (teraz nareszcie mam na to czas), więc bardzo Was proszę o pomoc. Co to takiego? Załączam zdjęcia pd strony frontowej i od tyłu cyferblatu. Tarcza jest z grubego, nielakierowanego kartonu z nadrukiem. Nie wiem czy oryginalna, czy ktoś dorobił i przykleił. Na pewno stara i nie na drukarce drukowana, może ręcznie malowana z użyciem grafionów na tusz. Tego nie umiem stwierdzić. Chcę wydrukować nową tarczę i nie wiem, czy ten wskazany element dalej umieścić, nie wiem jaka jest jego funkcja, czy usunięcie nie "zuboży" całego zegara. Będę wdzięczny za pomoc.

IMG_20190801_142303_BURST004.jpg

IMG_20190801_142158.jpg

• 0

#2 szalony amator

szalony amator
  • Użytkownik
  • 347 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 15:11

Pierwsze wrażenie.... to nie ma sensu.
Drugie, a może wskazówka godzinowa dotykając tego wynalazku miała zamknąć obwód elektryczny i coś włączyć. Taki własnej konstrukcji budzik z jedną stałą nastawą.
Może?

P.S. Pytaj w dziale zegary.

Użytkownik szalony amator edytował ten post 02 sierpień 2019 - 09:19

• 1

#3 Wagro56

Wagro56
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 07:26

Po Moim Ojcu mam kolekcję kilkunastu starych zegarów wiszących. Jeden z nich na cyferblacie między  godzinami V a VI ma coś, czego funkcja jest dla mnie tajemnicą.

Czy mógłbyś zrobić zdjęcie mechanizmu? Pod indeksem godziny V coś widać. Główka wkręta mocującego mechanizm do sanek?

Gdyby się udało zrobić zdjęcie mechanizmu po zdjęciu tarczy, to może coś by to pomogło. Na razie to rzeczywiście zagadka.

Pozdrawiam.

• 0

#4 Tomasz Krakus

Tomasz Krakus
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 10:33

załączam zdjęcia mechanizmu od strony cyferblatu i cyferblatu od tyłu po zdjęciu samej tarczy. Może to w czymś pomoże?

Załączone miniatury

• IMG_20190805_112433.jpg
  • IMG_20190805_112924.jpg

• 0

#5 Wagro56

Wagro56
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 09:17

Pierwsze wrażenie.... to nie ma sensu.
Drugie, a może wskazówka godzinowa dotykając tego wynalazku miała zamknąć obwód elektryczny i coś włączyć. Taki własnej konstrukcji budzik z jedną stałą nastawą.
Może?

To chyba sensowne wytłumaczenie. To coś, co widać na pierwszym zdjęciu, jest podobne do mocowania przewodu elektrycznego. Jednak - moim zdaniem - przewód powinien być odizolowany od reszty metalowego przecież mechanizmu. Wtedy drugi kabel mógłby być podłączony w dowolnym miejscu mechanizmu, a wskazówka godzinowa o wpół do szóstej zamykałaby obwód i włączała jakiś dzwonek. Dla mnie dodatkową zagadką jest bardzo ładnie wykonany (wytłoczony?) otwór widoczny na trzecim zdjęciu. Pozdrawiam. WG

• 0

#6 bajmar

bajmar
  • Użytkownik
  • 442 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 21:36

W każdym razie należy to zdemontować, ponieważ "konstruktora" ewidentnie poniosła wyobraźnia. Zegar powinien działać bez problemu chyba, że posiada jakieś inne usterki.
  • 0

#7 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 901 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 22:25

Może to miało zadziałać tylko raz. Zamknąć obwód elektrycznego zapalnika...
  • 2

#8 LESKOS

LESKOS
  • Użytkownik
  • 2119 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 10:34

No nie za bardzo, całość ma niezależnie położenia wskazówki i tak połączenie elektryczne cały czas ... to nie to.e jakieś gumowe przekładki były.

:rolleyes:

Użytkownik LESKOS edytował ten post 08 sierpień 2019 - 10:35

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Stary zegar, Stary cyferblat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych