Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Doxa Nobel Gent, co to jest?

Brak informacji gdziekolwiek o danym zegarku Doxa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 BEHIKE

BEHIKE
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 21:32

Witam szanownych kolegów forumowiczów, jest to mój pierwszy post, prawdopodobnie umieściłem go w złym dziale za co od razu przepraszam. Mój problem polega na tym, że wyhaczyłem całkiem fajnie dla mnie wyglądającą Doxę o nazwie Nobel Gent (tutaj link do sklepu W.Kruk, gdzie owy zegarek znalazłem https://wkruk.pl/zeg...-nobel-gent-4).Niestety nigdzie nie znalazłem żadnych opinii na temat, ani informacji, nawet na stronie producenta niczego takiego nie ma. I tu pojawia się moje zapytanie do forumowiczów- czy ktokolwiek z Was miał do czynienia z tą doxą? Bardzo proszę was o pomoc, chciałbym zakupić ją jako swój pierwszy zegarek szwajcarski, jednak wygląda to jak jakiś model widmo. Dodam od razu, że rozważam również Certinę ds caimano na stalowej bransolecie.
  • 0

#2 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 629 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 05:21

A możesz podać o którą referencję dokładnie chodzi?

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6068 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:24

A to nie jest aby damski zegarek? Tak przynajmniej myślę patrząc na ten model: https://dolinski.pl/...CABEgIjHfD_BwE te kryształki w miejscu indeksów raczej nie wyglądają męsko, średnica co prawda 40mm ale kolorystyka innych modeli, no i budowa koperty sugeruje ze zegarek będzie wyglądał na mniejszy niż jest w rzeczywistości... w opisie co prawda jest napisane że zegarek jest męski, ale musiałbym mieć zdecydowanie dużo "żeńskiego pierwiastka" aby taki zegar na ręce nosić... choć wiadomo że o gustach się nie dyskutuje :)

Co zaś się tyczy samego zegarka to Doxa to znana marka - mechanizm ETA w środku, wiec jeśłi wszystko dobrze poskładane to nie powinieneś mieć problemu...

No i "gdzieś już bardzo podobny zegarek widziałem"... ;)  :D  :D   https://www.google.p...img.EDk0xctkfkE

Użytkownik Daito edytował ten post 02 sierpień 2019 - 07:25

• 0

#4 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 629 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:47

Właśnie dlatego dopytywałam o konkretną referencję, bo to co znalazłam było z błyszczącym kamyczkami. Ale co kto lubi
Znalazłam modele z Etą i Sellitą w środku, może były stosowane zamiennie...
Co do porównania Certiny i Doxy, to ja wybrałabym jednak Certinę. Bardziej stonowana i DS Powermatic 80 jest bardzo obiecujące ( zakładam, że to jest alternatywą).

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 BEHIKE

BEHIKE
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 12:00

Dzięki panowie za pomoc, tak chodziło o ten z kamyczkami ref: D175SWH. Jeśli o Certinę chodzi, to tak miałem na myśli tę z powermatic 80.
Właśnie to, że zegarek ma 40mm i napisali w sklepie ,że męski sprawiło, że go rozważałem. W sumie całość jakoś „babsko” (chyba) nie wygląda, a że ma kamienie na tarczy, ot ciekawa alternatywa (przynajmniej dla mnie).
  • 0

#6 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 16010 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 13:41

Kwestia gustu, niemniej:

• 0

#7 BEHIKE

BEHIKE
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 15:03

Ok, powiedzcie mi jeszcze co myślicie, żeby dozbierać i kupić jakiś jeden nowy porządny zegarek na stałe (nie żeby ponosić i sprzedać), dajmy na to rolka, omegę, iwc itp.? Warto coś tak zrobić czy taki zegarek szybko się nie zużyje i nie trzeba będzie sprzedać nerki żeby go serwisować? I co myślicie o starych rolexach z lat 70, 80? Łatwo się władować na minę?
  • 0

#8 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6068 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 15:42

Ok, powiedzcie mi jeszcze co myślicie, żeby dozbierać i kupić jakiś jeden nowy porządny zegarek na stałe (nie żeby ponosić i sprzedać), dajmy na to rolka, omegę, iwc itp.? Warto coś tak zrobić czy taki zegarek szybko się nie zużyje i nie trzeba będzie sprzedać nerki żeby go serwisować? I co myślicie o starych rolexach z lat 70, 80? Łatwo się władować na minę?

To trudne pytanie - dla jednych warto dla innych nie... Jeśli miałbym radzić w tej kwestii to bym napisał żebyś kupił jakiś budżetowy solidny zegarek, nie koniecznie "swiss made", a potem szedł "wyżej" w kwestii ceny... jest spora szansa że zatrzymasz się na 2 - 3 tys i bo dojdziesz do wniosku że za żaden zegarek nie ma sensu więcej płacić. No chyba że nie ;) :D :D :D

• 0

#9 BEHIKE

BEHIKE
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 16:23

Ok, dzięki za rady. Zapewne tak właśnie zrobię :)
  • 0

#10 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 755 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 17:21

Dzięki panowie za pomoc, tak chodziło o ten z kamyczkami ref: D175SWH. Jeśli o Certinę chodzi, to tak miałem na myśli tę z powermatic 80.
Właśnie to, że zegarek ma 40mm i napisali w sklepie ,że męski sprawiło, że go rozważałem. W sumie całość jakoś „babsko” (chyba) nie wygląda, a że ma kamienie na tarczy, ot ciekawa alternatywa (przynajmniej dla mnie).

To jest męski zegarek.

Ma męski rozmiar, męski design, a dla tych, co wątpią - nawet podpowiedź w nazwie: Gent.

Tutaj chyba w ładniejszej - i tańszej wersji:

https://wkruk.pl/zeg...xa-nobel-gent-2

Ale zrób, tak jak Koledzy i Koleżanki radzą: zapomnij o oryginalności, nie kupuj zegarków z diamentami, tylko spraw sobie Tissota, Certinę albo Seiko: miliony ich użytkowników nie mogą się mylić!

:wacko:  

• 0

#11 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6068 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 20:44

To jest męski zegarek. [...] miliony ich użytkowników nie mogą się mylić!

Moja Szanowna twierdzi że to jest damski zegarek - ja tam nie będę z nią dyskutował bo Ona wie lepiej...  :rolleyes: :D

Choć z drugiej strony, teraz są takie czasy że testosteron łatwiej znaleźć w damskiej niż męskiej próbce krwi, faceci noszą rajstopy, pierścionki, bransoletki i kolczyki wiec... niech sobie nawet będzie męski... ja bym nie założył nawet jakby mi za noszenie mieli płacić bądź jakby miliony użytkowników twierdziło że powinienem założyć :D  :D  :D  :D

Reasumując - dobrze że jest wybór...

Użytkownik Daito edytował ten post 02 sierpień 2019 - 20:49

• 0

#12 Vergangenheit

Vergangenheit
  • Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 07:36

20190807_082938.jpg
Właśnie nabyłem taką.
  • 1

#13 maniucha_maniek

maniucha_maniek
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 11:03

Ładna, a męskich nie było ?? :)  ;)  :P

• 0

#14 Vergangenheit

Vergangenheit
  • Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 12:10

Ładna, a męskich nie było ?? :)  ;)  :P

Hi hi to męska...40mm a robi wrażenie ciut większej. Automat ale sa też damski ok 34 mm w kwarcu.
  • 0

#15 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 755 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 20:11

Są mężczyźni, którzy cokolwiek na siebie założą, czynią to męskim; ale są i tacy, którzy nie wiedzą jakiej są płci, dopóki im ktoś tego nie powie.

Dobrze, że należysz do tych pierwszych  :)

A jeszcze lepiej, że kupiłeś sobie tak fantazyjny zegarek. Gratulacje! :D

• 0

#16 Vergangenheit

Vergangenheit
  • Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 22:37

Są mężczyźni, którzy cokolwiek na siebie założą, czynią to męskim; ale są i tacy, którzy nie wiedzą jakiej są płci, dopóki im ktoś tego nie powie.

Dobrze, że należysz do tych pierwszych  :)

Dziękuję. To ma być sposob ma to by zegarek mi się nie znudził...ale boję się ze to się nie uda bo mam bardzo zaawansowane ADHD zegarkowe.
  • 0

#17 maniucha_maniek

maniucha_maniek
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 14:18

Dobrze, że należysz do tych pierwszych :)

Zeno ubierz sukienkę i czyń ją męską :) specyficzne podejście do tematu, zwłaszcza że nikomu nic nie będziesz musiał udowadniać :) fajnie że nadinterpretacja ma moc, niech będzie z Tobą.

Użytkownik maniucha_maniek edytował ten post 10 sierpień 2019 - 14:19

• 0

#18 lejdipik

lejdipik
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 15:33

Jest wzorowana na Day date 36 i pomijając tarcze rolkow w kolorze różu inne nie nazwałbym typowo damskimi. Kwestia gustu kupującego.
  • 0

#19 Vergangenheit

Vergangenheit
  • Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 16:09

https://www.doxa-in-...llection/noble/

Polecam te stronę jak kogoś ten model interesuje. Tam jest bardzo duży wybór.Ja swojego kupiłem właśnie dlatego że interesowała mnie koperta podobna do Rolexa Day Date ale nie chciałem żeby to była kopia rolka tylko jakaś doza indywidualności. W gre wchodził jeszcze tańszy model Orient President też z szafirem i wr100 lecz niestety one nie są produkowane i ciężko dostać stalowy lub bicolor. Wr100 i zakręcana koronka też były warunkiem.
  • 0

#20 Vergangenheit

Vergangenheit
  • Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 12 sierpień 2019 - 09:02

Dupcia...
20190812_095846.jpg
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Doxa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych