Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bubles

Pytanie o datę

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie dni tygodnia w oriencie,seiko,citizenie itp. Zauważyłem, że w starej serii crystal z orienta są dostępne dni tygodnia pisane po chińsku natomiast nie znalazłem żadnego po japońsku. I nasuwa się moje pytanie, czy ktoś zna model zegarka, który posiada dzień tygodnia wyświetlany po japońsku ? Szukam starocia używki do 150 zł i nie wiem zbytnio na jakie modele/mechanizmy patrzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Język alternatywny zależy od tego jaki Ring dnia jest zamontowany. Musisz więc szukać w konkretnych egzemplarzach, a nie modelach (chociaż na pewno jakieś były, niech wypowie się ktoś inny)

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o kanji?

Jak chcesz mieć pewność że będzie kanji to najlepiej szukać zegarków vintage King Seiko / Grand Seiko ale to nie ten budżet. Tam jest zawsze angielski/kanji chyba że jakaś wyjątkowa wersja, np. ja mam 6246-9000 który nie dość że przejściówka to jeszcze na eksport i zamiast kanji jest pusta biała kratka.

 

Jak wspomniano konkretne modele to nie bardzo chyba że wiesz że były tylko na rynek japoński bo tak to mogą mieć różne ringi dnia w zależności od tego gdzie były sprzedawane. Najlepiej poprosić sprzedawcę o zdjęcie jak znajdziesz jakiś interesujący day/date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez brzoza21
      Witam, jakiś czas temu dostałem od brata jego stary zegarek Casio DB-31. Od wielu lat był nieużywany, ja sam rozkręciłem go z ciekawości jakiś rok temu, żeby zobaczyć jaka tam jest bateria i w sumie tylko tyle, złożyłem go i ponownie włożyłem do szuflady. Dzisiaj jakoś mnie natchnęło, żeby zobaczyć czy działa, no i kupiłem nową baterię CR1616, uruchomił się skręciłem go i okazało się, że alarm jest bardzo cichy i jak zmieniam między opcjami to ten dźwięk też jest na tyle cichy, że słyszę go tylko jak przyłożę zegarek do ucha. 
       
      Zacząłem czytać w internecie co może być nie tak, okazało się, że nie zresetowałem zegarka. No to wyciągnąłem baterię, włożyłem ponownie i zrobiłem reset poprzez zwarcie baterii i pinu AC. Nie pomogło. Czytam dalej, polecano żeby sprawdzić sprężynę (nr 1), rozciągnąć ją i wygiąć blaszkę do góry (nr 2), tak też zrobiłem i dalej dźwięk jest bardzo cichy. Polecano także sprawdzić tylną blaszkę, czy jest dobrze założona. Jest, jak dałem ją do góry nogami to dźwięku w ogóle nie było.
       
      Co jest grane? W niektórych zegarkach widziałem, że są dwie sprężyny ale nie pamiętam. żebym zgubił jedną. Strzałka nr 3 na zdjęciu wskazuje otwór, tam pod spodem jest pin, czy możliwe żeby tam miała być druga sprężyna? W zasadzie jedyne co zrobiłem to oderwałem plombę wokół sprężyny, bo nachodziła na baterię (widać ta nigdy nie była wymieniana), następnie odgiąłem blaszkę trzymającą baterię, włożyłem nową, założyłem blaszkę i tyle.    



    • Przez Wookash
      Witajcie,
      Mam zegarek Citizen AT4008-51E i zrobiłem synchronizację zgodnie z przewodnikiem, zmodyfikowałem także położenie zero wskazówek z 12:00 na 1:00 i niby wszytko jest OK. Zegarek synchronizuje się, pokazuje właściwy czas - jedyny problem mam z datą, która zmienia się o 1:00 w nocy a nie o 12:00.
      Czy można temu jakoś zaradzić?
    • Przez bb_bernard
      Cześć!
      Od niedawna jestem posiadaczem Orienta Multi Year FEU0A003BH (caliber 46D). Instrukcja wyraźnie mówi, że nie należy zmieniać daty (dnia miesiąca) między godziną 21:00 a 2:00. Nie znalazłem natomiast żadnej informacji dotyczącej zasad zmiany roku/miesiąca kalendarza. Czy mogę bez obawy dokonywać zmiany miesiąca w godzinach nocnych? Czy może się to wiązać z ewentualnym uszkodzeniem mechanizmu?
      Pozdrawiam!
    • Przez kubaaa85
      Witam wszystkich, jestem tutaj nowy także bardzo mi miło dołączyć do klub pasjonatów czasomierzy.
       
      Niestety przygodę na forum muszę zacząć od problemu z moim niedawno zakupionym zegarkiem. Sprawa dotyczy zegarka Edox Chronorally Automatic : https://www.watches.ag/images/edox-uhren/01116-37npn-gin/01116-37npn-gin-4.jpg
      Zakupiłem 2 tygodnie temu zegarek używany. Sprawdziłem go na tyle na ile potrafiłem, posiadam certyfikat autentyczności dowód zakupu itp. Zegarek był używany przez 2 lata. Stan na pierwszy rzut oka naprawdę bardzo dobry. Zero rys, zero otarć itp.
      Natomiast od samego początku mam problem z datownikiem, po prostu nie działa on automatycznie. Zegarek posiada również wskaźnik dni tygodnia i z nim nie ma żadnego problemu. Zauważyłem, że w okolicach godziny 23 zaczyna się procedura zmiany dnia, kończy się to po północy. Natomiast data ani drgnie w związku z czym jestem zmuszony każdego ranka przestawiać datę samoczynnie (co bywa frustrujące, jak zapewne nie trudno się domyślić). Chciałbym nadmienić iż mimo faktu, że jestem bardzo zielony w temacie tak zaawansowanych zegarków i jest to mój pierwszy poważny czasomierz to zapoznałem się z instrukcją, pamiętam o tym kiedy nie należy manipulować koronką aby zmienić datę.
       
      Zatem prośba o radę - czy mogę coś zrobić aby datownik zaczął działać poprawnie czy pozostaje mi wizyta w serwisie. Z tego co wiem to Edox ma przedstawicielstwo oficjalne w Poznaniu, czy sugerujecie wysyłkę zegarka do serwisu Edox czy może polecacie jakiś inny sprawdzony serwis zegarków na Śląsku ?
       
      wielkie dzięki za odpowiedź
    • Przez Harley
      Cześć,
       
      Znalazłem taki zegarek Atlantic Worldmaster 1888 Limited Edition 52951.41.21R.
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-worldmaster-mechanical-52951-41-21r
       
      Zegarek ten BARDZO mi się podoba. Kosztuje jednak sporo. Co o nim myślicie, warto? A może to kiepski mechanizm.
      Wiem, że tutaj generalnie jesteście na NIE dla Atlantica. Nie wiem w sumie dlaczego. Bo jak czytam kolejne wpisy to jedynie informacje że nie atlantic, że to byle co, że ta firma znaczy coś tylko dla tych co daleko sięgają pamięcią i utrwaliła im się ta marka. Ale co do argumentów na NIE to już brak.
       
      Więc może jednak podpowiecie co myślicie w tym konkretnym przypadku.
       
      Ps. Bardzo podoba mi się Open Heart i szukam zegarka z tym rozwiązaniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.