Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
old time

Jesli szukasz dobrego zegarmistrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jesli szukasz dobrego zegarmistrza to jest tu na forum-Bartek / Longcase1

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/165710-zegar-astronomiczny-made-in-poland/?hl=%2Bzegar+%2Bastronomiczny

 

Wiele razy korzystalem z uslug roznych zegarmistrzow ale pierwszy raz bylem tak pozytywnie i milo zaskoczony.

Znalazlem na aukcji rzadko spotykany zegar roczny z dosc duzymi brakami i pomyslalem ze moze warto zapytac  czy mozna takie czesci dorobic i jaka bedzie cena-pomyslalem o Bartku i byl to strzal w 10

O Bartku przeczytalem na forum kilka miesiecy wczesniej wiec postanowilem do niego napisac.

Pokazalem zdjecia zegara z aukcji,napisalem co chce zeby zrobil ,ze mam taki zegar i beda brakujace czesci na wzor i  zapytalem o cene (po ostatniej nauczce gdy cene za usluge uslyszalem po naprawie i przekroczyla ona wartosc zegara to musze znac cene przed rozpoczecien naprawy,oczywiscie prosilem o podanie ceny przed).

Otrzymalem bardzo szybka odpowiedz i spotkalo mnie pierwsze mile zaskoczenie-super cena za usluge(jak dla mnie).

Oczywiscie ustalilismy ze cene koncowa otrzymam jak Bartek zobaczy mechanizm poniwaz moga byc inne uszkodzenia.

Aukcje wygralem i po otrzymaniu zegara niemila niespodzianka -brakuje o jedno kolo zebate wiecej niz bylo widac na zdjeciu.

Napisalem do Bartka ze bedzie wiecej pracy i jaka bedzie cena i-nastepne mile zaskoczenie,cena bez zniany.

Oczywiscie problemow bylo wiecej np. potrzebny byl nowy wieniec zebaty .

O wszystkim bylem informowany i po ustaleniu dodatkowego kosztu prace ruszaly ponownie.

Zegar wyslalem kurierem i kurierem otrzymalem z powrotem-zegar pracuje i jestem bardzo zadowolony.

Z uslug Bartka korzystalem ponownie i ponownie bylem zadowolony.

 

Wiem ze koledzy i kolezanki korzystali z uslug Bartka wiec zachecam do wyrazenia swojej opini i pokazania (jesli to mozliwe) co bylo robione.

Dodam na koniec ze pomimo duzej wiedzy Bartek jest bardzo skromnym i zyczliwym czlowiekiem :).

 

Ponizej dorobione czesci(zeby je pokazac rozlozylem zegar wczoraj ponownie),bylo jeszcze kilka  innych drobiazgow ktore sa malo istotne

 

Kola dorobione razem z oska.

post-70514-0-61644700-1564938095_thumb.jpg

post-70514-0-32932200-1564938108_thumb.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etapy remontu mechanizmu mojego Rescha przez longcase1 już pokazywaliśmy wiec zostaje mi podpisać się pod tym co przedmówca old time napisał, a skromność i wyrozumiałość kolegi Bartka jest szczegolnie ujmująca. Oprócz tego ile razy głupio by się nie zapytać - zawsze odpowie i doradzi. I CIERPLIWY bardzo dla "matołów" :D

Ma większą wiarę w powodzenie w pokonywaniu problemów na odległość niźli sam właściciel (właścicielka) zegara ☺ ;)

 

Zegar pracuje perfekcyjnie od pierwszego bujnięcia wahadła pomimo,że mechanizm póki co musi pracować na masakrycznym wieszaku i pogiętej sprężynce nieoryginalnego na dodatek wahadła (kupiłam już nową na wymianę ;) )

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko krótko.

Polecam i jeszcze raz dziękuję za wyrozumiałość i życzliwość.

To co było dorabianie przez Kol. Bartka zapewne wszyscy widzieli w temacie Naprawcy-oprawcy i Mam taki zegar.

Chciałbym też przypomnieć o Zegarze astronomicznym, myślę że jest dziełem Jego życia.

Pozdrawiam serdecznie Jacek

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko krótko ; polecam i jeszcze raz dziękuję za wyrozumiałość i życzliwość.

To co było dorabianie przez Kol. Bartka zapewne wszyscy widzieli w temacie Naprawcy-oprawcy i Mam taki zegar.

Chciałbym też przypomnieć o Zegarze astronomicznym, myślę że jest dzieło Jego życia.

Pozdrawiam serdecznie Jacek

Prawda - longase1 konstruuje też niesamowite, przepiękne zegary pracujace z niepojętą dokładnością :D :D

 

My tu o Mistrzu, a on się gdzieś zaszył ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem jak Państwo... ale ja uważam, że Bartek jest świetnym fachowcem...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiem co napisać:-)

Jest mi bardzo miło usłyszeć o sobie pozytywne opinie:-) Zawsze staram się wykonywać swoją robotę maksymalnie dobrze czasem nawet chorobliwie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie znam longase1 ale mam nadzieję że kiedyś poznam.

Myślę że należy on do kasty (wymierających już dzisiaj) MISTRZÓW.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

Ja znam Bartłomieja  ;)  i myślę, że będziesz miał okazję poznać :D .

Mogę powiedzieć jeszcze jedną rzecz, to zegarmistrz-pasjonat tego zawodu. 

Ludzie wykonując określony i wyuczony zawód rzemieślniczy, w dzisiejszych czasach rzadko są jednak jego pasjonatami.

I to jest jedna dodatkowa cecha która wiele tłumaczy. 

Myślę, oczywiście to moje zdanie jako fascynata zegarmistrzowskiego zawodu, że dobrych zegarmistrzów w naszym gronie jest więcej ...  ;)  :ph34r:

Pozdrawiam wszystkich  :D

z wyrazami szacunku dla wiedzy i umiejętności!


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.