Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
apodyktyczny

Zegarek tonneau/square/rectangular budżetowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest na rynku obecnie coś porównywalnego do tego pięknego wymarłego już stworzenia, w segmencie "affordable". Mogą być też kwarce. Byle z szafirem i 50WR. Jasne czyste tarcze.

Temu do  ideału brakujetylko szafirowego szkła. Jest cudowny.

W ogóle wertując zegary ostatnimi czasy natknałem się na te już nieprodukowane. Zarówno JAP jak i SWISS porzucili przepiękne linie jakie jeszcze pare lat temu produkowali. Szkoda.

 

WZ0051EJ(1).jpg

WZ0051EJ.jpg

0002.jpg

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten to bardziej tonneau. Wpisz w Google. Mnóstwo tego jest, pytanie tylko czy ma być tonneau, czy prostokąt/ kwadrat i jaki budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten to bardziej tonneau. Wpisz w Google. Mnóstwo tego jest, pytanie tylko czy ma być tonneau, czy prostokąt/ kwadrat i jaki budżet?

 

Szukam zegarków dostępnych w sprzedaży a niewycofanych. Budżetowo. Może do tysiąca, może do 500. Mogą być i używane w dobrym stanie. Byle tylko design był klasyczny, żadnych chronografów czy innych małych sekund. Mogą być kwarcoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle

 

Znalazłem jeszcze coś takiego, choć brak szafiru na minus.

https://allegro.pl/oferta/zegarek-orient-cfdac004w0-promocja-7184180822

 

I takiego cudaka out of stock :/

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-worldtime-power-reserve-cfaaa003w-3925.html

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś fajne tonneau robił Kemmner.post-69167-1565171327,7552_thumb.jpgpost-69167-1565171423,3129_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , Kemmner robił świetne budżetowe kostki i nie tylko.

Niestety jest już na emeryturze a jak widać nie znalazł następców.

Wielka szkoda. Pozostaje szukać jego produktów na ebayu lub innych portalach.

Edytowane przez pawelb29

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebie pomalutku i kompletnie nic na horyzoncie nie ma

 

Znalazłem takie Seiko, poza budżetem niestety. Zastanawiam się czym się różnią gdyż ja różnic nie dostrzegam.

SPB049 vs SARX051

czy SRPD05 z gliszem

 

Co ciekawe niespodziewanie na pozycje Lidera wyskakuje Seagull  ref. 849.402

https://www.longislandwatch.com/Sea_Gull_Automatic_Dress_Watch_p/849.402.htm

Jest wersja 549,402 z arabskimi cyframi ale niestety koperta rose gold.

 

Czemu lidera? Wymiary bardziej sprzyjające tj 33x39 gdzie seiko mają 36x46 co już pasuje tylko do dużych nadgarstków.. Do tego ma 11 mm grubości vs 12,5mm od seiko.... choć na tym mechaniźmie spokojnie mogli zejść do 9-10mm ( jak np w  ref. 819.12.1003) Jest na ST1812 czyli chińskim klonie Eta 2892.

Jednak 500 USD ( + Vat ?) za chińską marke to przegięcie.

 

W tym pułapie cenowym mamy chociażby Hamiltona H36415555

 

Nie mogę znaleźć nic < 1 tyś PLN. Orient kompletnie abdykował ze swoją aktualną ofertą.

 

 

  Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O seagullu już wcześniej widziałem, ale chciałeś coś za kilka stowek, więc po co bylo proponować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega zauważył, zle w tym wątku padło już kilka naprawdę ładnych zegarków, problem w tym, że już nieprodukowanych i niedostępnych. Szukam tylko czegoś, co jest w obiegu łątwodostępne, jak zresztą wspomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Citizena BH1370, czarny cyferblat, nosiłem kilka lat (szkiełko mineralne, ale nie było rys nawet po kilku latach noszenia, bransoleta też dała radę). Ładnie się prezentuje, czytelny, jeszcze można pewnie go znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega zauważył, zle w tym wątku padło już kilka naprawdę ładnych zegarków, problem w tym, że już nieprodukowanych i niedostępnych. Szukam tylko czegoś, co jest w obiegu łątwodostępne, jak zresztą wspomniałem.

 

ale założenia są dalej z pierwszego postu? Czyli do 1000 zł, a najlepiej do 500 zł, szafir, WR50, obojętne czy kwarc, czy mechaniczny, raczej klasyczny (bez komplikacji typu chrono) - i takie chciałbyś, zebyśmy podrzucali? Nie dowolne o innym ksztalcie niż okrągły, w dowolnym budżecie? Bo sam podesłałeś perreleta za kilka tyś, seagulla za 500 usd + opłaty, seiko grubo przekraczające budżet (SPB049 / SARX051) Nie analizowałem tego przypadku, ale Seiko daje na niektóre modele podwójne oznaczenia JDM / reszta (tak masz np SJE073J1 / SARA015)

 

Zegarków w takim kształcie jest całkiem sporo, jeśli budżet jest dowolny. Mi się podoba np. ten:

Patek_Philippe_Ref_5200_front-back_LG.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale założenia są dalej z pierwszego postu? Czyli do 1000 zł, a najlepiej do 500 zł, szafir, WR50, obojętne czy kwarc, czy mechaniczny, raczej klasyczny (bez komplikacji typu chrono) - i takie chciałbyś, zebyśmy podrzucali? Nie dowolne o innym ksztalcie niż okrągły, w dowolnym budżecie? Bo sam podesłałeś perreleta za kilka tyś, seagulla za 500 usd + opłaty, seiko grubo przekraczające budżet (SPB049 / SARX051) Nie analizowałem tego przypadku, ale Seiko daje na niektóre modele podwójne oznaczenia JDM / reszta (tak masz np SJE073J1 / SARA015)

To ja poproszę  Francka Mullera  albo Cartiera tonneau. Seiko i Seagull wleciały tylko by ponarzekać, że znajduje średnio dobrze mi pasujące estetycznie zegary ( rzymskie indeksy) + znacznie poza budżetem. Oris w sumie by zarchiwizować go, liczyłem, że może w dropie kiedyś się pojawi za 500 USD, ale jednak się okazało, że 1500USD na dropie było. ;)

Brałbym bez zastanawiania się głębszego:

 

https://www.zegarkionline.pl/outlet-zegarek-tissot-lord-automatic-t0595071103100-p-1259.html?osCsid=520mapk7dfroe6dl1922n8kfo3

 

już nie produkowany, właściwie nie do dostania, to też jakiś plus.

Sam go wygrzebałem z czeluści internetów i polecałem w sąsiednich wątkach. Jest ładny, ale akurat szukam czegoś typowo rect/tonneau a tu mamy hybrid square/oval + poza budżetem :mellow:. Square może, o ile by trafiło się coś ciekawego ale raczej celuje w tonneau/rect ala cartier tonneau/franck muller czy tissot banana :wub:

Mogę polecić Citizena BH1370, czarny cyferblat, nosiłem kilka lat (szkiełko mineralne, ale nie było rys nawet po kilku latach noszenia, bransoleta też dała radę). Ładnie się prezentuje, czytelny, jeszcze można pewnie go znaleźć.

400 zł za kwarc bez szafiru i bez 50 WR, do tego branso na zwijanych blaszkach, to jednak taki sobie deal tym bardziej, że zegar jest niedostępny do kupienia.

 

Znalazłem jeszcze takiego Titan Edge ale nic nie wiem o tej marce opinii brak. Na + ultra cienki. Out of stock oczywiście.

https://www.longislandwatch.com/Titan_Quartz_Watch_p/1596sl01.htm

 

Póki co konstatacja jest taka by polować na jakieś ostatki tego co już nieprodukowane bo obecnie kompletnie nic ciekawego w ofercie nie ma.

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.