Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Schioedtei

Zelos ZX-3 Chronograf - recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Zelos po raz trzeci

A w zasadzie po raz czwarty, gdyż oprócz 2 wersji modelu Mako, przez pewien czas miałem też Zelosa Hammerheada, którego nie opisywałem w recenzji.  O przedmiocie dzisiejszej recenzji częściowo wspominałem tutaj https://2gwatchblog.com/pl/zelos-mako-bronze-meteorite-recenzja/, chociaż jest to dosyć naciągane stwierdzenie bo wtedy opisywałem 2 inne wersje tego modelu.
Cała seria modeli ZX jest hołdem dla niezwykłych samolotów U. S. Air Force jakimi były North American X-15 i SR-71 Blackbird .

North American X-15 był najszybszym samolotem załogowym w historii (osiągnął prędkość  7274 km/h) oraz ustanowił rekord wysokości wynoszący 108 km,  który został pobity dopiero po 40 latach.

1-1.jpg

Oficjalnie miano najszybszego samolotu nosi jednak SR-71 Blackbird osiągający prędkość 3 540 km/h. Wynika to z faktu, że X-15 był samolotem doświadczalnym który wykonał tylko 199 lotów i nigdy nie został wprowadzony do czynnej służby a SR-71 służył w siłach powietrznych USA i CIA przez kilka lat.

2-1.jpg

Choć liczby robią wrażenie to żeby jeszcze bardziej uzmysłowić sobie o jakich prędkościach mówimy dodam, że lecąc ze swoją rekordową prędkością X-15 okrążyłby całą kulę ziemną w 5,5 h a odcinek od wschodniej do zachodniej granicy Polski zająłby mu nieco ponad 5 minut. Są to oczywiście tylko gdybania, ponieważ ilość zabieranego paliwa na X-15 pozwalała mu na pokonanie odległości jedynie 450km.

Piszę o tym ze względu na fakt, że design zegarka posiada wiele akcentów nawiązujących do  X-15 (jedna wersja posiada tarczę wykonaną z tytanowych piór dysz silników SR-71), o czym przekonacie się w dalszej części recenzji.

 

--->Całość recenzji można przeczytać tutaj<--

 

33-1.jpg

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki za kolejną, świetnie napisaną recenzję  :) Zegarek to nie do końca moja bajka (za duży), ale już Zelos, jako firma, zawsze wywołuje u mnie uśmiech. Doceniam to, że udaje im się nie być wtórnymi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja i ciekawy zegarek. Fajnie, że ktoś jeszcze chce nawiązywać do takich kamieni milowych w dziedzinie lotnictwa jakim były X-15 i SR-71. Jedna uwaga do zastosowania chronografu - ten zegarek nie ma skali pozawlającej odczytać odległość przebytą przez dźwięk, jak w przypadku TC-9, a jedynie prędkość w km/h z jaką porusza się obiekt na odcinku jednego kilometra ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.