Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
modrih

Timex t21752 późni się przy noszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

 

Posiadam zegarek Timex T21752. Jestem z niego bardzo zadowolony. Był szalenie precyzyjny. Dokładny, NIGDY mnie nie zawiódł i mogłem na nim polegać. Został zakupiony wiele lat temu (>5) i nigdy nie była w nim zmieniana bateria. Z czasem przestało działać podświetlenie (wyczerpana bateria), ale to nic nadal dobrze działał i precyzyjnie. Potem gdy już zaczął późnić się podjąłem decyzję o wymianie baterii. Wymieniłem ją samodzielnie na nową, chińską nie markową ale fabrycznie nową i o dobrym napięciu (zmierzyłem). Pomimo problemów z zamknięciem wieczka - używając imadła bez problemu deczko się zamknęło a zegarek przetrwał. Podświetlenie pięknie działa. Niestety przy noszeniu potrafi się opóźnić jednego dnia nawet o blisko dwie godziny. Gdy nie jest noszony, leży sobie w szufladzie działa zdecydowanie lepiej i nie traci aż tak precyzyj. Udało mi się go przyłapać dwa razy kiedy wskazówka dosłownie.. stanęła. Jednym razem stanęła a ja wcisnąłem podświetlenie by upewnić się że zasilanie dochodzi do elektroniki. Podświetlenie światłem ciągłym działało wobec tego elektronika zegarka na pewno jest zasilana. To nie problem z baterią. Podświetlanie świeciło a wskazówka stała, było słychać tylko ciche cyk, cyk cyk.. po poruszaniu zegarkiem ruszył. 

 

Mam obawy że winna jest śruba od ustawiania daty i godziny, kalendarza. Dlaczego tak uważam? raz na 2 miesiące trzeba było przestawiać dzień na tarczy, wyciągać ją lekko. Myślę że po prostu się obtarła coś się w niej tam zużyło. Ale to tylko moja hipoteza. 

 

Co o tym myślicie? 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Co o tym myślicie? 

pozdrawiam

Ja myślę, że włóż go do wzmiankowanego imadła i ściśnij na amen. :unsure:

Czas już kupić NOWY ZEGAREK B)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam kupić nowy zegarek? skoro ten mi się podoba. Nie podałeś powodu. 

 

Chcesz bym zniszczył rzecz pamiątkową? Dobrze się czujesz?

 

Po zaciśnięciu imadłem denka nic mu się nie stało. Ogarnij się. 

Edytowane przez modrih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki tego typu również wymagają co jakiś czas przeglądu zegarmistrzowskiego części mechanicznej. Czy się to opłaca, czy też taniej będzie wymienić cały mechanizm, to już rzecz do sprawdzenia.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Niestety podświetlenie i moduł zegarka to dwa niezależne układy. Bywa tak, że użytkownicy całymi latami noszą działający zegarek nie wiedząc, że nie działa podświetlenie. Albo też wiedząc, że ono nie działa nadal z premedytacją go noszą w formie klasycznego czasopokazywacza :) .

Problem jest z modułem elektroniki zegarka. Wątpliwe by zegarmistrz chciał się w tym babrać i dlatego maksymalne ustępstwo z jego strony to wymiana mechanizmu na nowy. Pojęcia nie mam czy to będzie w cenie nowego zegarka, nie wykluczone?

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewałem że winna może być koronka - że podczas co dwumiesięcznego wyciągania i wkładania po prostu w pewnych miejscach które są kluczowe została ona starta. Ciekawe spostrzeżenia - hm... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz bym zniszczył rzecz pamiątkową? Dobrze się czujesz? ...  Ogarnij się. 

Jestem tzn. byłem  w szoku po przeczytaniu że zaciskasz swój pamiątkowy zegarek w imadle. Ale ogarnąłem się i sprawdziłem w necie, że takie zegarki NOWE kosztują circa 150 zł. I wyszło mi, że chyba najrozsądniejsze wyjście to jednak zakup czegoś nowego. B)

No i gwoli ścisłości nie zaznaczyłeś że to pamiątka, więc podeszłem do tematu bez należytej estymy, za co serdecznie przepraszam :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Wymień baterię na pewną - to, że podświetlenie działa nie znaczy że bateria jest OK.

Najtańszy i najszybszy sposób na wyeliminowanie jednego z możliwych problemów.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

 

Po kilku tygodniach zabrałem się do tematu jeszcze raz (tuż przed zakupem Tissota wybranego) i.. zauważyłem że sekundnik na szkiełku zrobił równe kółko (ślad delikatny). Był to dla mnie punkt zaczepienia. Rozebrałem go i przyjrzałem się wskazówce sekundnika która była lekko wygięta do góry (zaczepiała o szkiełko delikatnie samym końcem). Podgiąłem ją w przeciwną stronę (pincetą) i po ponad półtora tygodnia od tego momentu nie zgubił nawet kilku sekund! Chodzi super. Jestem zadowolony z niego. Wcześniej gubił dziennie nawet do półtorej godziny. Wniosek? sekundnik zaczepiał o szkiełko, tarł o nie.

 

Pytanie jakie pozostało bez rozwiązania to jak ta wskazówka podgięła się do góry. Nie przypominam sobie bym wyciągał cały mechanizm z koperty / obudowy podczas zmiany baterii. Moja metoda z imadłem i odpowiednią podkładką dla dekielka i od strony szkiełka przy zamykaniu Timexa sprawdziła się ponownie bez szwanku. 

 

Dziękuję za posty w temacie. Pozdrawiam.

Edytowane przez modrih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.