Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jan M. Krawczyk

Zegarki znanych Polaków. Dziennikarze i prezenterzy.

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiamy kolejną cześć cyklu z serii Polish Watch Spotter – ZEGARKI ZNANYCH POLAKÓW.Jeśli jeszcze nie czytaliście polecamy zapoznać się poprzednim tekstem pod tym adresem:https://kmziz.pl/artykul/zegarki-znanych-polakowDla przypomnienia, w tych niewielkich publikacjach przyglądamy się zegarkowym upodobaniom osób znanych, polityków, aktorów, piosenkarzy bądź sportowców.Tym razem na …

 

Wyświetl pełny artykuł


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tym razem na tapetę trafiają dziennikarze i prezenterzy telewizyjni."

jako ciekawostka - to jest ten tapet, stół z nakryciem z zielonego płótna, stojący np na sali rozpraw w sądzie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprawione - dzięki za czujność!

Przy okazji - warto przeczytać wyjaśnienie Mirosława Bańko z UW...najbardziej podoba mi się fragment "Ludzie jednak starają się być racjonalni i dopatrują się sensu tam, gdzie go nie ma..." :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pan Piotr znany głównie jako dziennikarz, niegdyś Telewizji Polskiej, a w ostatnich latach gospodarz między innymi Dzień Dobry TVN oraz prowadzący poranek w radiu Tok Fm.

Pan Piotr Kraśko jest przede wszystkim gospodarzem serwisów informacyjnych na TVN24 BiS.

 

Niegdyś Pan Tomasz przywdziewał Submarinera, jednak w ostatnim czasie można go ujrzeć z nietuzinkowym Rolexem Cosmograph Daytona numer referencyjny 116500.

Zegarek o kopercie w uniwersalnym rozmiarze 40 milimetrów wyposażona jest w ceramiczny bezel, a w swoim wnętrzu kryje manufakturowy kaliber 4130 z deklarowaną rezerwą 72 godzin. Mechanizmy te charakteryzują się wysoką precyzją chodu na poziomie -2/+2 sekundy na dzień.

Zegarek w tej konfiguracji to jednak niebagatelne okolice 100 tysięcy złotych do wydania.

Mam wątpliwości czy bazowanie na cenach z Chrono24 to szczęśliwy pomysł. Stalowa Daytona obecnie wyceniona jest na kwotę 11600 Euro, co daje około 52000 zł. Oczywiście piszę o cenie katalogowej, a takimi należałoby posługiwać się w artykułach jeżeli zegarek pochodzi z aktualnej kolekcji.

 

Co do artykułu, to temat ciekawy, ale niestety potraktowany bardzo sztampowo. Można było podejść ambitnie i opisać zegarki polskiej arystokracji albo zegarki słynnych noblistów. Mam pomysł na temat, który można by wypełnić ciekawą treścią dającą autorowi duże pole do popisu - Zegarki sławnych ludzi, którzy zmienili świat. Takiego podejścia oczekiwałbym po portalu KMZiZ.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki sławnych ludzi, którzy zmienili świat. Takiego podejścia oczekiwałbym po portalu KMZiZ.

No ciekawie byłoby poczytać, co mieli na nadgarstku tow. Soso, Churchill, Adi czy FD Roosevelt. O ile zachowały się takie informacje B)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No ciekawie byłoby poczytać, co mieli na nadgarstku tow. Soso, Churchill, Adi czy FD Roosevelt. O ile zachowały się takie informacje B)

Oczywiście, że się zachowały. Adi bez cienia wątpliwości, choć nie na nadgarstku, nosił kieszonkowy zegarek A. Lange & Söhne. Zresztą miał w swojej kolekcji kilka modeli Lange. Zegarki rzeczonej niemieckiej firmy, podobnie jak sześciokołowe Mercedesy, wręczał swoim ważnym przyjaciołom. Warto zaznaczyć, że A. Lange & Söhne odcina się od tej części historii, a rozmowa o Hitlerze przychodzi im z trudem, nawet w żartach. :) Winston Churchill nosił kieszonkowego Breguet oraz naręcznego Roleksa Datejust. Miał też Lemanię ze stoperem. Franklin Delano Roosevelt nosił z kolei zegarek sygnowany logiem Tiffany & Co. wykonany przez firmę Movado i tu wątpliwość. Nie mam pewności czy firma Movado dostarczyła sam mechanizm czy też wykonała cały zegarek. Jednakże w temacie o ludziach którzy zmienili świat można by też sięgnąć do nauki, nowoczesnych technologii, bo to dość pojemny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Piotr Kraśko jest przede wszystkim gospodarzem serwisów informacyjnych na TVN24 BiS.

...

Chyba jednak większa liczba widzów kojarzy go z "Dzień dobry TVN"...ale mniejsza o większą, autor artykułu kojarzył go z TVP  ;) 

 

...

Co do artykułu, to temat ciekawy, ale niestety potraktowany bardzo sztampowo. Można było podejść ambitnie i opisać zegarki polskiej arystokracji albo zegarki słynnych noblistów. Mam pomysł na temat, który można by wypełnić ciekawą treścią dającą autorowi duże pole do popisu - Zegarki sławnych ludzi, którzy zmienili świat. Takiego podejścia oczekiwałbym po portalu KMZiZ. :)

Nie wiem, czy zauważyłeś drogi Kolego, ale to już drugi mini-artykuł z tej serii, której tytuł brzmi: "Zegarki znanych Polaków". "Zegarki sławnych ludzi, którzy zmienili świat" to również ciekawe zagadnienie, ale na kolejną serię...

Kto wie, czym jeszcze zaskoczy nas autor?

 

...

Takiego podejścia oczekiwałbym po portalu KMZiZ. :)

Portal KMZiZ cały czas się stara siłami swoich Czytelników (oraz oczywiście forumowiczów) i jednocześnie zaprasza do współpracy -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176725-strona-internetowa-klubu-kmziz/  :rolleyes:

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższy wpis niczego poza wiedzą zegarkową nie propaguje, napisany został w celu edukacyjnym , celem poszerzenia wiedzy wśród kolekcjonerów i pasjonatów zegarkowych.

 

A więc jaki zegarek nosił Adolf Hitler?

Materiały w tej kwestii są dość ubogie....

Traudl Junge w swojej książce "Until the final Hour" pisze że Hitler posiadał zegarek kieszonkowy, na ręku nie nosił ( może obawiał się że podczas ekspresyjnych przemówień balans nie wytrzyma? ;) )

Na stronie 43 pisze "...zawsze miał kogoś , kto mu mówił która godzina, choć w kieszeni spodni nosił złoty zegarek..."

Myślę że to prawda, jak zwrócicie uwagę na fragment filmu który udało mi się odnależć, w około 10 sekundzie Hitler wyciąga z kieszeni bluzy zegarek i zerka na niego, radzę zobaczyć ten fragment raz jeszcze, na chwilę przed, dwóch rozmawiających z nim mężczyzn zadziera ręce do góry i zerka na nadgarstki by podać mu czas....

 

 

http://www.criticalpast.com/video/65675060657_Adolf-Hitler_terrace-of-Berghof_Nazi-officials_Hitler-talks-with-officers

 .

Trochę czasu i energii mnie kosztowało by odnaleźć film na którym Hitler ma zegarek, ale udało się.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Franklin Delano Roosevelt nosił z kolei zegarek sygnowany logiem Tiffany & Co. wykonany przez firmę Movado i tu wątpliwość. Nie mam pewności czy firma Movado dostarczyła sam mechanizm czy też wykonała cały zegarek. Jednakże w temacie o ludziach którzy zmienili świat można by też sięgnąć do nauki, nowoczesnych technologii, bo to dość pojemny temat.

Faktycznie, trudno ustalić jak to z tym zegarkiem Roosvelta było. Ja jednak skłaniałabym się ku wersji, że zegarek zrobiony był przez Movado, a tylko sygnowany przez Tiffany & Co, chociażby z tego względu:

https://www.collectorsquare.com/en/luxprice-index-watches/movado-other-model-44776-prices.html

Tiffany przez lata był głównie sprzedawcą zegarków, pierwszym dystrybutorem marki Patek Philippe w USA, dopiero później zajął się produkcją własnych czasomierzy. Przeznaczeniem fabryki Tiffaniego w Genewie była produkcja zegarków kieszonkowych. Fabryka została później przejęta przez Patek Philippe, który to kontynuował tam wyrób mechanizmów do zegarków Tiffaniego.

Ciekawostką jest to, że w/w zegarek był obecny razem z Rooseveltem na konferencji w Jałcie.

Btw, temat zegarków w ważnych wydarzeniach historycznych byłby również bardzo ciekawy

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wszyscy trzej, to jest , Winston Churchill, F.D Roosevelt i J. Stalin skazali Polskę na ponad 40 lat sowieckiej okupacji, a bezczelny Roosevelt poprosił o utajnienie ustaleń w  Teheranie (1943 r)  do czasu kolejnych wyborów prezydenckich (1944r), bo liczył na głosy Polonii w USA....( wybory wygrał, 53,4%)

 

Sprawa wypłynęła po konferencji w Jałcie, nazywana dziś "Zdradą Jałtańską", tam już poszli "na całość"......

........................................................................................

 

"Słynny fizyk Albert Einstein otrzymał w prezencie od gminy żydowskiej z Los Angeles klasyczny, złoty zegarek tej marki Longines z wygrawerowanym na deklu napisem: "Prof. Albert Einstein Los Angeles Feb. 16, 1931". Po wielu latach, w październiku 2008 r., czasomierz ten trafił na aukcję w Nowym Jorku i poszedł pod młotek za 596 tysięcy dolarów."

history_longines_6.png

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada podziękować Koleżance i Kolegom, którzy zainteresowali się tematem i wynaleźli cenne informacje. Pozostaje pytanie, co na nadgarstku nosił towarzysz Stalin, ostatni z rozgrywających II WŚ ? Znając jego brak zamiłowania do dóbr doczesnych (jemu wystarczało że się jego bali) może miał na nadgarstku Poljota ? :)

Chociaż znalazłem śladowe informacje, że posiadał Patka B)

Co naprędce znalazłem w necie:

 


Nie ma u nas rynku na zegarki z proweniencją. Trudno byłoby u nas drogo sprzedać zegarek studenta Roskolnikowa, bohatera „Zbrodni i kary" Fiodora Dostojewskiego. Tak samo trudno byłoby sprzedać legendarny zegarek firmy Moser, który premier Edward Osóbka Morawski dostał od Józefa Stalina w drodze wymiany za swój zegarek. Może dlatego ten zabytek dotychczas nie wyszedł na rynek?
Jeszcze trudniej byłoby sprzedać zegarki naszych niektórych współczesnych polityków, ponieważ nierzadko są to podróby.

https://www.rp.pl/artykul/941835-Kto-kupi-zegarek-Stalina.html

 

I jeszcze:

 

 

Z prezentem od Stalina
Pozycja i ilość obecnych na rynku dawnej carskiej Rosji zegarków spowodowała, że właśnie zegarek tej marki stał się prezentem dla premiera Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej, Edwarda Osóbki-Morawskiego, od przywódcy Związku Radzieckiego Józefa Stalina. Fakt przekazania tego podarunku opisuje Edward Osóbka-Morawski w biografii "Krawędź ciemności”: – W czasie jednego z obiadów Stalin przekazał nam zegarek otrzymany od amerykańskiego jubilera, który chciał tylko pokwitowania jego odbioru. Stalin nie dał mu tego pokwitowania, słusznie podejrzewając, że sprytny jubiler chce zrobić sobie reklamę jako dostawca samego Stalina. Rzeczony zegarek Stalin podarował Bolesławowi Bierutowi, a sam wyciągnął stary, kieszonkowy "Moser” ze złotą dewizką ...Ja widząc, że Stalin posługuje się staromodnym zegarkiem, wyciągnąłem mojego kieszonkowego "Tissot” i zaproponowałem generalissimusowi wymianę. Stalin zgodził się...

http://pb.info.pl/archiwum/artykul-1359-historiafirmyhmosercie.htm

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ciekawa ta notka na czerwono. Już takich porąbanych czasów dożyliśmy, że ze wszystkiego trzeba się tłumaczyć i każdemu wykładać jak krowie na rowie, bo jeszcze nie zrozumie i posądzi o faszyzm czy inne ustrojstwa. Ale że Marek uległ politycznej poprawności, to bym się nie spodziewał :)

 

Odnoszę wrażenie, że poprawność polityczna odnosi się przede wszystkim do symboli. Na przykład sierp i młot palą w oczy, ale komunizm, może bardziej socjalizm, w Polsce ma się dobrze. Gdybyśmy mieli w Polsce rządy prawdziwej prawicy, to zamiast 500+, 300+, obniżono podatki. Prawdziwa prawica zlikwidowałaby ulgi na rzecz uproszczenia systemu podatkowego, wprowadziła podatek liniowy, premiowała pracę i budowała silną klasę średnią. Prawdziwa prawica inwestowałaby w rozwój nauki i edukacji, delegowała uprawnienia centralne do samorządów w stopniu możliwym do zrealizowania. To, z czym mamy obecnie do czynienia w sferze gospodarczej nie ma nic wspólnego z rządami autentycznej prawicy.

 

Wracając do Adiego, to można w Google wpisać "a. lange & söhne adolf hitler", a bez trudu znajdziemy zegarki dyktatora. Stalin natomiast miał w swojej kolekcji między innymi zegarki Patek Philippe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tematu "Zegarki znanych Polaków" zrobił nam się "Zegarki znanych zdrajców i zabójców Polaków" - nie wiem, czy w dobrym kierunku to poszło... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tematu "Zegarki znanych Polaków" zrobił nam się "Zegarki znanych zdrajców i zabójców Polaków" - nie wiem, czy w dobrym kierunku to poszło... :unsure:

Po prostu historia. Czy chcemy czy nie chcemy, ona jest cały czas z nami i odciska piętno na naszym życiu.  B)

Ale przecież możesz napisać o zegarku Józefa Piłsudskiego, JP II czy niejakiego Wałęsy ? :P

 

W czym problem ? :huh:

 

http://muzea.malopolska.pl/documents/26816/1978452/obraz_00.png/77cd988a-abfb-438c-9b45-fada01ae7e8c

 

http://muzea.malopolska.pl/obiekty/-/a/26816/1122672

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeczywiście poszedł w inną stronę. Zegarki współczesnych znanych postaci są interesujące i z chęcią przeczytałam ten i poprzedni artykuł, i przeczytam kolejne Jednak moją wyobraźnię poruszą chyba bardziej tematy dotyczące zegarków postaci mniej lub bardziej historycznych. Wiele z nich (zegarków) uważa się za zaginione, co dodaje pikanterii tym historiom.

 

Co do zegarków zdrajców itp., to niestety taką mamy historię i tego już nie zmienimy. Tak jak napisał @Jędrula.wawa, można równie dobrze pisać o zegarkach ludzi zasłużonych dla Polski. Wracając na moment do Stalina, to pewne źródła pozwalają przypuszczać, że Stalin jednak posiadał kolekcję czasomierzy.

 

Mi, przy okazji tej dyskusji, przyszedł do głowy inny temat, a mianowicie, zegarki znanych kobiecych postaci historycznych. Wiecie, że pierwszy naręczny zegarek na świecie był stworzony dla kobiety?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy:), pisaliśmy o tym już wielokrotnie na forum.

Królowa Neapolu podziwiała czasomierze wykonane przez  Bregueta, jego mechaniczne dzieła sztuki i zamówiła u niego wiele zegarków, między innymi pierwszy zegarek naręczny. Tajemnicą  jest, gdzie dzisiaj może się znajdować  zegarek o fabrycznym numerze 2639, który był przeznaczony dla Caroline Murat.

Zamówienie złożono w 1810 r a zegarek dostarczono 2lata póżniej.

  

Chodziło mi o ten konkretny zegarek. Istnieją jakieś jego zdjęcia?

  

Niestety, wiemy tylko ze był to owalny repetier, bransoleta wykonana była z włosów(?) i złotej nici.

W 1849 roku niejaka hrabina Rasponi, czyli najmlodsza córka krolowej Neapolu, Louis, która wyszła za mąż za hrabiego Gulio Rasponi, przyniosla go do 'serwisu'w Paryżu-ponizej wpis przyjecia zegarka na przegląd.

Trafił tam raz jeszcze w 1855 roku, i ślad po nim zaginął.attachicon.gifrasponi_opt_0.jpg

( przepraszam ze zboczylem z tematu, ale 'wciągnałem się' w wątek ;) )

post-109557-0-77361300-1566296742.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nie natrafiłam na ten wątek ile tu jeszcze niespodzianek może być

@Master Yoda, możesz podrzucić mi na pw link do tego wątku?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest sporo materiału, w kwestiach historycznych też :)

To tylko były luźne rozmowy, nie całe wątki (porada, jak chcesz znaleźć cytowany wątek, wystarczy kliknąć na ptaszka z prawej u góry w cytowany poście)

Tu jeszcze w kwestii damskiej :) :

 

Historia pierwszego zegarka naręcznego jest trochę bardziej skomplikowana. Bezsprzecznie Berguet był przed Patkiem, ale czy był pierwszy ?. Mam wątpliwości graniczące z pewnością, że nie. Zgłębiając pogmatwaną historię zegarmistrzostwa nieraz opadała mi szczęka no ale do rzeczy. Najstarsza wzmianka z jaką ja się spotkałem dotyczy roku 1571. To właśnie wtedy królowa Elżbieta I Tudor otrzymała od swojego kochasia - Roberta Dudleya, czasomierz naręczny. Spotkałem się też z informacją, że zegarek naręczny nosił żyjący w latach 1623-1662 francuski matematyk - Blaise Pascal. Tylko, że w tym przypadku jest uściślenie informacji. Otóż Pascal sam zaadaptował swój zegarek kieszonkowy do noszenia na ręku. Z kolei w księgach rachunkowych Jacquet-Droz & Leschot jest informacja z 1790 roku o sprzedaży czasomierza na bransolecie.

  

Być może mój angielski jest zbyt słaby [jeśli tak to prosze poprawić]

ale wg tego to był zegarek raczej "naramienny"-noszony prawdopodobnie jak dzisiejsza damska torebka  niżli nadgarstkowy....

 

"........The concept of the wristwatch goes back to the production of the very earliest watches in the 16th century. Elizabeth I of England received a wristwatch from Robert Dudley in 1571, described as an arm watch"

  

Zasadniczo masz rację choć w potocznym rozumieniu całą kończynę górną uznaje się za rękę. Może to i trochę naciągane, ale tak jest. Jak piłkarz zablokuje piłkę przedramieniem, to dostaje kartkę.

@Magik to kolega @McIntosh

Edit

 

I jeszcze polecam mój temat historyczny

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/145852-ciekawostki/?hl=ciekawostki

Jest też coś o damskich zegarkach :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś z historii w ramach "ocieplenia wizerunku" :)

A, i jeszcze jedno :)

W opracowaniach krajowych i zagranicznych ( na stronie głównej forum też-w kalendarium) przewija się informacja że pierwsza wzmianka w literaturze -'Boska Komedia' Dante Alighieri na temat zegara mechanicznego to ok 1300 rok.

Moim zdaniem to pomyłka-to akcja dzieła toczy się w 1300 roku ( trzy dni i trzy noce-począwszy od Wielkiego Piątku do Wielkanocy 1300 roku)Sam utwór powstawał między 1308-21 rokiem, więc mozna precyzyjniej określić :)

Ostatnia część utworu, 'Raj", pieśń X :

"A zegar kółka toczący wydzwania:

„Dzień, dzień", tonami pieszczoty tak słodkiej,

Że się w niej sam duch od lubości słania,

Tak krążąc w świateł wirownicy wiotkiej..'

Obstawiam rok 1319-21

Ja pierniczę, jeśli to co Yoda tu wpisał to czysty desk research a nie reprint to jestem pełen uznania... :ph34r:

Dzięki, patrz poniżej, "zmuszony byłem" przeczytać "Boska komedia" Dante ;):P

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, przeczytaj koniecznie :)

Już to uczyniłam, wątek z ciekawostkami jeszcze niekompletnie

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wypowiem się jako autor rzeczonego tekstu i przy okazji uprawię małą prywatę.

 

Tematem moich tekstów na łamach kmziz.pl są zegarki znanych Polaków, gdyż ten obszar jest przedmiotem moich zainteresowań w ostatnich kilku miesiącach.

Rozpoznaję po prostu zegarki z nadgarstków polskich "celebrytów" ze zdjęć dostępnych w sieci.

Same opracowania na łamach portalu klubu są raczej proste w formie i treści bo założeniem było dotarcie do mniej wyedukowanej zegarkowo części czytelników.

Temat ma być bardziej rozrywkowy i "lekki,  a mniej nastawiony na zagadnienia techniczne.

Zachęcam oczywiście do wszelkiego rodzaju krytyki.

 

Pozwolę sobie również zaprosić Was na pierwszy odcinek Polish Watch Spotter na Youtube.

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i ewentualną subskrypcję.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Czekam na kolejne odcinki  :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.