Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Stare Rolex-y i inne zegarki

Jak rozpoznać oryginalny stary Rolex i inne zegarki Rolex Oryginalność

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 SzymonKarpKam

SzymonKarpKam
  • Nowy Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 15:24

Mam pytanie jak rozpoznać stare Rolex-y i inne stare zegarki. Pewnie będę wybierał się 1 września w Rzeszowie na giełdę staroci, więc szukam informacji jak rozpoznawać dane marki, radzieckie, amerykańskie ogólnie wszystkie.
Jakoś specjalnie zainteresowały mnie stare Rolex-y, więc proszę o szczegółowe podanie mi jak rozpoznać ich oryginalność i jak ogólnie rozpoznać inne stare marki.
  • 0

#2 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 11948 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 15:34

Wystarczy kilka-kilkanaście lat studiować codzienne różne zegarki i ich detale staną się jasne nawet dla największego laika.
  • 8

#3 paul221

paul221
  • Użytkownik
  • 3345 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 15:52

W punkt! :P

• 0

#4 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 3896 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 16:08

Ale takiego fachowca można wynająć na dobrze zaplanowaną eskapadę. Opłacić przejazdy, hotel, wyżywienie, ustalić stawkę dzienną no i oczywiście jakiś procent od zysku za znalezienie złotego graala. Warto dać ogłoszenie. Chętni się znajdą...;)
  • 1

#5 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 22259 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 16:15

Nie polecam giełd w Polsce, 99% to buble, składaki i inne cuda na kiju, a jak jest coś godnego uwagi to żądają ceny 2 razy wyższej niż rzeczywista wartość.

Co do starych Rolexow, nie "łódź" się że coś znajdziesz :)
  • 0

#6 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9589 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 16:19

Po Roleksy to trzeba z samego rana - później może nie być.

• 3

#7 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 22259 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 16:21

➕ Plus :)

Użytkownik Master Yoda edytował ten post 16 sierpień 2019 - 16:21

• 0

#8 Jędrula.wawa

Jędrula.wawa

rien ne va plus

• Użytkownik
  • 1173 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 16:26

Mam pytanie jak rozpoznać stare Rolex-y i inne stare zegarki. Pewnie będę wybierał się 1 września w Rzeszowie na giełdę staroci, więc szukam informacji jak rozpoznawać dane marki, radzieckie, amerykańskie ogólnie wszystkie.
Jakoś specjalnie zainteresowały mnie stare Rolex-y, więc proszę o szczegółowe podanie mi jak rozpoznać ich oryginalność i jak ogólnie rozpoznać inne stare marki.

Zdecydowanie odradzam z Twoim poziomem wiedzy o zegarkach robienie jakiś zakupów na giełdzie staroci. :o

Znam przyjemniejsze sposoby na wydanie gotówki :rolleyes:

• 0

#9 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 15941 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 17:37

Ale takiego fachowca można wynająć na dobrze zaplanowaną eskapadę. Opłacić przejazdy, hotel, wyżywienie, ustalić stawkę dzienną no i oczywiście jakiś procent od zysku za znalezienie złotego graala. Warto dać ogłoszenie. Chętni się znajdą... ;)

No i samolot załatwić. Koniecznie :D

• 0

#10 renqien

renqien
  • Użytkownik
  • 268 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 19:38

Ale takiego fachowca można wynająć na dobrze zaplanowaną eskapadę. Opłacić przejazdy, hotel, wyżywienie, ustalić stawkę dzienną no i oczywiście jakiś procent od zysku za znalezienie złotego graala. Warto dać ogłoszenie. Chętni się znajdą... ;)

Dobra dobra, z tymi Waszymi fachowcami... Z butami człowieka zeżrą, a nic nie znajdą. Za takie piniendze to już można wakacje do Egiptu zrobić, a tam na każdym bazarze znajdzie się Rolexy, stare, nowe, kolorowe, a i pasek z krokodyla za darmo dodadzą... 

• 0

#11 SzymonKarpKam

SzymonKarpKam
  • Nowy Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 16:38

Dziękuję wszystkim za rady :)))
  • 0

#12 ZlyNY

ZlyNY
  • Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 17:31

Po Roleksy to trzeba z samego rana - później może nie być.

Tak ,   to  troszke  jak z grzybami . Rano zanim wyzbieraja  i z fachowcem  zeby  nie zebrac  trujacych grzybkow  ;)

• 0

#13 hubex

hubex
  • Użytkownik
  • 1163 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 18:38

No faktycznie, chyba jeden już jest na stanie (albo zaraz będzie) :)

• 0

#14 Classified

Classified

Drill instructor

• Użytkownik
  • 1293 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 19:23

Nie polecam giełd w Polsce

To prawda.

Z nudów po wielu latach poszedłem na Dominikański w Gdańsku żeby popatrzeć co tam panie w świecie fantastyki naukowej pt "starocie". Pominę cały fałszywy pseudo-wojenny szmelc klepany w Chinach. Mowa o zegarkach. Na oko - jest trochę różności, ale 99% jest w stanie wymagającym sporej inwestycji a startowa cena jest już od ręki bolesna. Rozumiem sytuację (opłata za targowisko itp) natomiast nie polecam szukania tam opłacalnego "strzału". Te prędzej wpadną na jakimś pchlim targu ew. w ogłoszeniach typu OLX.

Mieliśmy na Forum historie pt dziadek dał, cuda się zdarzają - ale musisz tu zaaplikować matematykę. Takiego Rolexa trafisz prawdopodobnie z prawdopodobieństwem równym znalezienia torby dolarów w lesie albo wygrania na loterii.

Użytkownik Classified edytował ten post 21 sierpień 2019 - 19:23

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Rolex, Oryginalność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych