Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lukk3rs

Omega Speedmaster Reduced

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Omega ze zdjęć jest oryginalna i czy jeśli jest, to czy widać jakieś poważne minusy w związku z jej stanem? Pod wątpliwość oryginalności dla mnie podchodzi fakt, że sprzedawca oferuje też na jednej z aukcji AP Royal Oak z napisem "Quartz" na tarczy, a nie wiem, czy taki kiedyś powstał.

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz czy taki powstał, to dlaczego miałoby to o czymkolwiek świadczyć na tak lub nie ;) ?

 

Omega oryginalna, ale o sensowności zakupu tego modelu świadczy stan mechanizmu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jednak faktycznie są takie modele :) Nie wspomniałem, że ostatni komentarz u tego sprzedawcy to negatyw z komentarzem "False" (Ebay) dotyczący Cartiera Santos, więc to też mnie trochę niepokoi. Ale jeśli oryginał, to faktycznie pozostaje kwestia tego nieszczęsnego mechanizmu. Na tym zdjęciu nie ma tragedii, ale sprzedawca nie mierzył dokładności, twierdzi tylko, że zegarek jest w bardzo dobrym jak na te lata stanie i nigdy nie był polerowany. Zapytam o zmierzenie dokładności, bo już wiem, że serwis tego mechanizmu może wynieść ponad tysiąc złotych, więc wole od razu kupić dobrą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zapytaj kiedy był serwisowany bo dokładność o niczym nie świadczy.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nie ma żadnych info na temat serwisu, ale twierdzi ze mechanizm jest bardzo czysty i dziala prawidlowo, a chronograf rowniez perfekcyjny. Teoretycznie zawsze bede mogl ją zwrocic , jak cos bedzie nie tak, a cena jest calkwiem niezla moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wgniotką przy deklu bardzo ładny stan koperty. Dekiel jest nie wypracowany, a krawędź bezela nawet w stanie idealnym jak na ponad dwudziestoletni egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Oprócz uzupełnienia ubytku na kopercie i ew polerki to tam faktycznie nie ma co robić.

 

ale twierdzi ze mechanizm jest bardzo czysty i dziala prawidlowo, a chronograf rowniez perfekcyjny.

Hmm twierdzić to sobie można. Ja bym jednak zweryfikował  w dobrym serwisie, teoretycznie możesz zwrócić a praktycznie facet Ci powie że popsułeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przyszedł, jest przepiękny, ale niestety jak na razie odchyły z tego co widzę to ponad 1 sekunda na godzinę więc nie jest dobrze. Fakt, że zegarek ma zapewne ponad 20 lat, ale to jednak Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że to Omega nie ma żadnego znaczenia każdy mechanizm bez serwisu zaczyna źle działać, a odchyłkę 24 s. na dzień to jeszcze nie dramat, jeżeli jest stała i nie ma innych problemów. Nie zmienia do faktu, że trzeba tej Omedze zrobić przegląd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

jak na razie odchyły z tego co widzę to ponad 1 sekunda na godzinę więc nie jest dobrze

 

Najpierw idź z nią na przegląd a potem się martw.

Generalnie zewnętrzny stan jest zjadliwy (uzupełnianie ubytków i polerka/szczotkowanie rozwiążą sprawę). To, że mechanizm jest czysty tzn wydaje się czysty i z zewnątrz nie ma zanieczyszczeń wcale nie mówi nic o tym, w jakim stanie są zębatki, naciąg, łożyska. Nie wiadomo kto to smarował, czym, jak i kiedy. Stan regulacji też nieznany. 

Daj znać jak poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak potestowałem trochę dłużej i wychodzi na to, że podczas 2 dni testów, odchyłki wynoszą stałe 7-8 sekund/dobę, co jest według mnie bardzo dobrym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.