Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Canis Lupus

Niskobudżetowa renowacja wskazówek i koperty

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Na wstępie chciałbym się przywitać jako że jest to mój pierwszy post :) 

Przechodząc do sedna, czy są jakieś alternatywne tańsze metody na odnawianie chromowanych kopert? Chciałbym spróbować odnowić koperty w tanich zegarkach, lecz koszt ponownego chromowania skutecznie mnie zniechęca. Widziałem posty na forum, gdzie ktoś pozłocił kopertę "chromem" w sprayu. Na zdjęciach wyglądało to bardzo dobrze, lecz jak z trwałością.

Druga sprawa to wskazówki. Czy praktykuje ktoś sposoby na odnowienie pozłacanych wskazówek bez ponownego pozłacania? Mam na myśli lakiery/pasty pozłotnicze. Następna kwestia to malowanie wskazówki (pierwotnie była czerwona), czy wykonuje się to zwykłym lakierem?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeśli pytania są banalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no pytaj... Po to jesteśmy...

Od razu powiem, że lakierami w sprayu nie uzyskasz zadowalającego efektu. Za to efekt tandety murowany. Farba zejdzie bardzo szybko. Efekt pozłacania wskazówek uzyskałem lakierami tzw. witrażowymi, ale dopiero po wielu próbach był on w miarę ok...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no pytaj... Po to jesteśmy...

Od razu powiem, że lakierami w sprayu nie uzyskasz zadowalającego efektu. Za to efekt tandety murowany. Farba zejdzie bardzo szybko. Efekt pozłacania wskazówek uzyskałem lakierami tzw. witrażowymi, ale dopiero po wielu próbach był on w miarę ok...

Witrażowymi tzn.? W internecie znalazłem pod tą nazwą jedynie farby na bazie alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też na bazie benzyny lakowej...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no pytaj... Po to jesteśmy..........

Efekt pozłacania wskazówek uzyskałem lakierami tzw. witrażowymi, ale dopiero po wielu próbach był on w miarę ok...

 

Krzychu nie namawiaj do "niskobudżetowych" napraw. Potem są tego takie efekty jak pokazałem w temacie  #5 "Renowacja zegarków kieszonkowych". Pomaluje taki naprawiacz mechanizm złotolem, przyklei tarczę na butapren, polutuje/posmarka kopertę cyną - a ty się człowieku potem męcz  :angry: :)

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale malowanie wskazówek farbami laserunkowymi daje dobry efekt...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.