Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Niskobudżetowa renowacja wskazówek i koperty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Canis Lupus

Canis Lupus
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 20:05

Dzień dobry

Na wstępie chciałbym się przywitać jako że jest to mój pierwszy post :) 

Przechodząc do sedna, czy są jakieś alternatywne tańsze metody na odnawianie chromowanych kopert? Chciałbym spróbować odnowić koperty w tanich zegarkach, lecz koszt ponownego chromowania skutecznie mnie zniechęca. Widziałem posty na forum, gdzie ktoś pozłocił kopertę "chromem" w sprayu. Na zdjęciach wyglądało to bardzo dobrze, lecz jak z trwałością.

Druga sprawa to wskazówki. Czy praktykuje ktoś sposoby na odnowienie pozłacanych wskazówek bez ponownego pozłacania? Mam na myśli lakiery/pasty pozłotnicze. Następna kwestia to malowanie wskazówki (pierwotnie była czerwona), czy wykonuje się to zwykłym lakierem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeśli pytania są banalne.

• 0

#2 kiniol

kiniol

wieżowy

• Użytkownik
  • 6236 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 20:30

Nie, no pytaj... Po to jesteśmy...

Od razu powiem, że lakierami w sprayu nie uzyskasz zadowalającego efektu. Za to efekt tandety murowany. Farba zejdzie bardzo szybko. Efekt pozłacania wskazówek uzyskałem lakierami tzw. witrażowymi, ale dopiero po wielu próbach był on w miarę ok...

• 0

#3 Canis Lupus

Canis Lupus
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 20:55

Nie, no pytaj... Po to jesteśmy...

Od razu powiem, że lakierami w sprayu nie uzyskasz zadowalającego efektu. Za to efekt tandety murowany. Farba zejdzie bardzo szybko. Efekt pozłacania wskazówek uzyskałem lakierami tzw. witrażowymi, ale dopiero po wielu próbach był on w miarę ok...

Witrażowymi tzn.? W internecie znalazłem pod tą nazwą jedynie farby na bazie alkoholu.

• 0

#4 kiniol

kiniol

wieżowy

• Użytkownik
  • 6236 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 21:07

Są też na bazie benzyny lakowej...

• 0

#5 Kieszonkowe

Kieszonkowe
  • Użytkownik
  • 691 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 06:29

Nie, no pytaj... Po to jesteśmy..........

Efekt pozłacania wskazówek uzyskałem lakierami tzw. witrażowymi, ale dopiero po wielu próbach był on w miarę ok...

Krzychu nie namawiaj do "niskobudżetowych" napraw. Potem są tego takie efekty jak pokazałem w temacie  #5 "Renowacja zegarków kieszonkowych". Pomaluje taki naprawiacz mechanizm złotolem, przyklei tarczę na butapren, polutuje/posmarka kopertę cyną - a ty się człowieku potem męcz  :angry: :)

Użytkownik Kieszonkowe edytował ten post 19 sierpień 2019 - 06:53

• 0

#6 kiniol

kiniol

wieżowy

• Użytkownik
  • 6236 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 13:23

Ale malowanie wskazówek farbami laserunkowymi daje dobry efekt...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych