Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lionel

Prośba o poradę - pamiątka rodzinna Poljot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy temat na forum. 
Chciałbym uzyskać od szanownego grona poradę odnośnie renowacji zegarka po moim dziadku. W sumie słowo "zegarka" to w tym wypadku odrobinę nad wyraz – z czasomierza ostał się mechanizm i tarcza z jedną wskazówką. Na wstępie zaznaczam  nie byłem z nim jeszcze u zegarmistrza - na potrzeby tematu załóżmy  mechanizm będzie działał i ewentualne braki uda się uzupełnić. W sprawie zegarka dokonałem pewnego research'u i udało mi się ustalić następujące fakty: 

koperta zegarka wykonana była ze złota (co potwierdzają opowieści ojca oraz aukcje w internecie) 
mechanizm zegarka to 2616.2H na 23 kamieniach z naciągiem automatycznym i dokręcaniem ręcznym 
pochodzi z lat 70' XX wieku a wyrodukowany był w 1 Moskiewskiej Fabryce Zegarków 
Zegarek należał do mojego dziadka- złoto było prawdopodobnie sprzedane w trudnych czasachTeraz chciałbym uruchomić go   ponownie dla mojego ojca ponieważ posiada wartość pamiątkową i nie chciałbym się go pozbywać. Na popularnym portalu aukcyjnym znalazłem dwie aukcje tego modelu – w jednej kompletny zegarek kosztuje 2800 , w drugiej 2990 Niestety mieszczą się one poza moim budżetem - nie określiłem jeszcze ile dokładnie chcę przeznaczyć na renowację ale nie ukrywam że kwota 
będzie mocno poniżej 1000 zależy mi na tym żeby nie wydać dużo ale przy tym nie stracić charakteru czasomierza. W związku z powyższym zacząłem zastanawiać się nad kopertą w której umieszczę mechanizm. I tutaj pytanie – czy mechanizm będzie pasował do każdej koperty w której znajduje się Poljot na werku 2616.2H? W internecie znalazłem kilka aukcji z takim właśnie modelem w której koperta nie jest złota co znacznie obniża wartość zegarkatutaj przykładowy link: 
 
https://allegro.pl/oferta/zegarek-poljot-23-automat-8133377375 

 

Czy kupno takiego zegarka w celu wykorzystania koperty to dobry pomysłOczywiście taką kopertę musiałbym wypolerować i wymienić szkiełkoCzy istnieją może 
jakieś uniwersalne koperty bądź koperty innych marek pasujące do tego mechanizmu
Zdaję sobie sprawę z faktu  mechanizmu nie widział jeszcze żaden zegarmistrz a od tego czy uda się go odratować bedzie zależało czy w ogóle będę w stanie zrobić coś z zegarkiemchciałbym natomiast 
wiedzieć już co nieco przed wizytą u fachowca. 

 

Będę wdzięczny za sugestie co do powyższej sprawyPozdrawiam serdecznie 


post-76484-0-32448000-1566335270_thumb.jpg
post-76484-0-61109100-1566335309_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to przedstawiony egzemplarz jest już w takim stanie, że jakakolwiek próba reanimacji mija się z celem. Zamiast tworzyć nowe Frankensteiny, próbując dopasować kopertę z innego egzemplarza do zniszczonej tarczy, o wiele lepiej odłożyć trochę pieniędzy i kupić egzemplarz identyczny. Jedyny element zegarka, który ma jakąkolwiek wartość to koronka (w przypadku tego egzemplarza ciężko mówić o wartości sentymentalnej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta z allegro jest pozłacana nie wiesz ile złota zostało i średnio widać jakie są przetarcia. Jak będziesz polerował efekt będzie nawet znośny ale po czasie pojawią się przebarwienia - złoto i materiał koperty. Kopert do tego mechanizmu było wiele. Pozłacane, chromowane i nierdzewne - uwzględniając jeszcze datę. Jeśli chodzi o wartość sentymentalną to u mnie też zawsze jest ponad rozwagą. Szukaj koperty i nie zrażaj się nie będzie łatwo, szybko w dobrym stanie nie znajdziesz ale szanse zawsze są. Cierpliwości.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak Kolega uważam, że bez sensu ratować to, co zostało z tego Poljota.
Samej koperty nie kupisz - po prostu ich nie ma na rynku, chyba że u jakiegoś handlarza złotym złomem. Możesz poszukać zniszczonego egzemplarza (ale ze względu, że są one złote posiadacze zwykle o nie dbali), albo dozbierać brakującą kwotę i kupić identyczny zegarek w b. dobrym stanie.

Wkładając tę tarczę z mechanizmem do pozłacanej koperty nie ma gwarancji, że będzie idealnie pasowało - może się okazać, że tarcza ze złotej koperty jest mniejsza i powstanie brzydka szpara między cyferblatem a szkiełkiem.

 

P.S. Gwoli ścisłości - koronka nie jest złota - pokryta jest złotą "blaszką".


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W te koperty wejdzie mechanizm no i jeszcze 55g. Średnica tarczy ma znaczenie nie są to wielkie koszty jak kupisz, a nie będzie pasowało - będziesz miał dla siebie. Decyzja należy do Ciebie.2eb09ae175cfbb380a086d3600c83594.jpg2560951047bb064c72fe44def5f24a13.jpg3ef6e654bb84ec9bd641cc6e369e2c28.jpg015718a087f243c3a57e0809e850eee1.jpg284b34e5c438633e7ae9041060ebd21d.jpg1b15e35aaaf66d3198b72e66d6d01f50.jpg21dc2698605ec6fc6e26c7b950890916.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej ocenie renowacja totalnie bezzasadna... wydasz kasę a efekt i tak będzie kiepski. Lepiej dołożyć i kupić oryginał bo ten poza koronką nadaje się raczej tylko na części zamienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy napisali już w zasadzie wszystko. Twoja tarcza jest w kiepskim stanie. Znalezienie oryginalnej koperty to mission impossible. Jeśli chcesz sprawić prezent ojcu to łatwiej będzie kupić taką samą tarczę (pewnie nawet z werkiem) i poszukanie koperty do niej. Wg mnie łatwiej kupić tarczę ( choć to też wymaga cierpliwości) ponieważ jest ich trochę po przetopieniu kopert niż koperty nawet zastępczej. Jeśli budżet masz na kilkaset złotych to jest to wykonalne nawet rujnując zakupiony cały zegarek. Kolega Gizmo77 pokazał ci elegancką kopertę do której pasuje ten mechanizm z tarczą. Pokażę mój egzemplarz z co prawda inna tarczą ale również zaadaptowaną ze złotej koperty:

 

post-49869-0-54884900-1566594076_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi  :) postanowiłem przesunąć wszystko w czasie, postaram się trochę zwiększyć budżet w międzyczasie monitorując alledrogo, raczej poszukam tego samego modelu w lepszym stanie, jeszcze raz wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Elob500
      Lecimy z tematem ETA 7750 w Poljocie a tak naprawdę Poljot-International &Basilika, Strumanskie.
      Z tego co wiem czas powstania to okolice po 2010 roku. 
      Info z cennika.
      Recommend retail price list „Poljot-International &Basilika“ 2013 ceny  w Euro.
      7750.3081190 Automatic chronograph "Gagarin", stainless steel case, glass back, 5 atm waterresistant, grey dial, leather strap, box; limited to 500 pcs. 1400,-
      17 7750.1740711 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, silver guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740712 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, brown guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740713 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, dial guilloched black, leather strap, box 1299,-
      I zdjęcia tego co udało  mi się znaleźć.
       
      Gagarin jak by ktoś coś to plis info...





       
       
       
    • Gość
    • Gość
      Przez Gość
      29 kamieni
       
    • Przez MISTYK
      tarcza 38,9  Templariusz 

       
      #MojecyferblatyRKMistyk
    • Przez Mike S
      Poljot 3017
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.