Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Schioedtei

Biatec Corsair 03F - recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Najładniejsza współczesna wersja zegarka typu pilot

Tak pomyślałem jakiś czas temu i za każdym razem kiedy widziałem zdjęcie tego zegarka przychodziło mi to do głowy. Chciałem zobaczyć go na żywo i dzięki uprzejmości Peter Kožára – właściciela marki Biatec, który zgodził się przysłać mi używany egzemplarz na dwutygodniowy test. Nie kupiłbym tego zegarka dla siebie, ale bardzo podoba mi się inny projekt firmy Biatec,  który obecnie jest w przedsprzedaży – diver Leviathan. Możliwość przetestowania innego ich zegarka jest dla mnie okazją, by odpowiedzieć na pytanie „czy kupić sobie divera marki Biatec”.

 

Biatec – nietypowy Microbrand…

Nietypowy bo ze Słowacji. O ile każde z większych Państw Europejskich posiada swoje firmy produkujące zegarki, to w przypadku tych małych nie jest to już tak oczywiste. Biatec posiada w swojej ofercie jedynie 4 modele zegarków, z czego jeden jeszcze nie jest dostępny w oficjalnej sprzedaży. Poszczególne modele zegarków tej firmy, choć zdecydowanie różnią się od siebie stylem, to łączy je jeden wspólny mianownik; wszystkie ich zegarki są na ten sam sposób ładne. Rzadko spotykam firmy produkujące zegarki, które mają tak mocno ugruntowany własny styl, widoczny w każdym modelu.

 

Kliknij żeby przeczytać całą recenzję.

 

9-3.jpg

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki za kolejną fajną recenzję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie masz wrażenia, że uszy w tym zegarku (pomijam ich długość - z mojej perspektywy mogłyby być nieco krótsze, bo wówczas, dzięki ich kształtowi zegarek byłby bardziej "noszalny") mogłyby być nieco masywniejsze, żeby zegarek nabrał nieco więcej surowości? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy faktycznie są drobne, ale moim zdaniem właśnie to jest w nim ciekawe, że jest połączeniem surowości z takim czystym pięknem. Z jednej strony to pilot, minimalistyczny zegarek a z drugiej jak się na niego spojrzy to od razu przychodzi do głowy że jest po prostu ładny, w takim dosłownym tego słowa znaczeniu.

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja, fajnie się czyta.

 

Mam problem z określeniem się, czy zastosowanie w zegarku mechanizmu eterny to zaleta, czy wada.

Z jednej strony fajnie, że coś mniej popularnego, z dużą rezerwą chodu, z drugiej strony winduje cenę, a przede wszystkim wpływa na grubość koperty.

Zapewne serwis też nie będzie prosty, tj. będzie kosztowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO sam pomysł z tym werkiem tyleż ciekawy, co faktycznie odważny. A co do serwisu, to zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pomysł z werkiem jest ok, ale dostrzegam tego minusy.

Ciekawe czy da się go lepiej wyregulować (pewnie tak), podana odchyłka nie zachwyca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem z nieskrywanym zainteresowaniem. Recenzja utwierdziła mnie, że chcąc przeznaczyć kilka tysięcy złotych na produkt mikrobrandu lepiej kupić coś Polpory (Polon lub Globtroter konkretnie). Choć zegarki od naszych południowych sąsiadów ładne są... Typowy mechanizm ETY (lub krewniak ETY) dla mnie jest zaletą.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leviathan od Biateca będzie miał już ETĘ lub Sellitę, czekam na niego z niecierpliwością.

 

Polpora też robi świetne jakościowo zegarki ale ich modele to nie mój klimat, podoba mi się tylko jeden ich projekt - Aqua Duo który dawno jest wyprzedany. Polon zrobił na mnie dobre wrażenie grubością koperty, miał za to takie zapięcie paska które było od niej grubsze i przez to pasek z zestawu trochę niweluje garniturowe możliwości zegarka. Ale pasek na szczęście to cześć wymienna.

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet najranszą miyotę da się wyregulować do 1s na dobę, jest to tylko kwestia poświęconego na to czasu i dobrego zegarmistrza.

Masz na myśli 8215? 1s to średnia, czy maksymalna odchylka? We wszystkich pozycjach? Jaka stabilność w dłuższym czasie takich parametrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli 8215? 1s to średnia, czy maksymalna odchylka? We wszystkich pozycjach? Jaka stabilność w dłuższym czasie takich parametrów?

Serio? Nie mam wibroskopu w domu. Nie twierdzę że zegarek będzie tak dokładnie chodził w nieskończoność, ale da się taki średni wynik uzyskać.


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się zegarki tej marki podobały. Niestety są dla mnie za drogie, bo chętnie bym coś nabył :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka mnie nie interesuje - lubię przywieźć zegarek jako pamiątkę z wycieczki i miło by było kupić sobie jednego na Słowacji :) ale... no właśnie, za drogo :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Fajna recenzja, uszy ciekawie wyprofilowane, a patrząc na zegarek "od frontu" ich kształt skutecznie odbiera mu nadmiernej masywności - którą z kolei podkreśla grubość koperty.

Jedno co mi się nie podoba - to indeksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym 6tys ponieważ tarcza jest zwyczajnie nudna i oklepana. Miałem kiedyś Kentex-y takie piloty...może ktoś jeszcze pamięta ? Jakościowo niemal to samo ( pomijając werk ) a cena kilkakrotnie mniejsza.

Doceniam nietypowy werk i bardzo ładny rotor - naprawdę super ale to ne ratuje gdy front zegarka nie jest interesujący.

 

PS. Masz specyficzny kościsty nadgarstek i wiele zegarków będzie Ci odstawało a piloty to już na pewno. Musisz po prostu luźniej zapinać pasek i nosić zegarki bardziej nonszalancko.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten diver jest ciekawszy :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na reckę tego divera - sam pilot ciekawy ale ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.