Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alex_k

Zippo i inne zapalniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaję sobie sprawę że Chińczycy podrabiają "wszystko", Zippo okazuje się też....

I tak budujemy potęgę Chin kupując min paseczki i inne gadgety na znanych portalach , bo tanio.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest z allegro, tylko ze sklepu, jeśli do mnie piszesz.

Nie, nie do Ciebie, to tylko uwaga po obejrzeniu ofert...ogólnie tak ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie lubię kupować nowych zapalniczek, podobnie z resztą jak zegarków. Starocie trudniej podrobić. Mało jest podrabianych 70-letnich i starszych zegarków i podobnie jest z zapalniczkami, papierośnicami, lampkami (mój faworyt to Jielde) itp. Nawet jeśli są podrabiane, to składaki, odnawiane itd ale oryginalnej patyny łatwo nie podrobi, a w mojej strefie cenowej jest to nieopłacalne.

 

[EDIT] Jak pisałem, to wrzuciłeś film. Powiem, że jeśli ktoś używał kiedyś oryginału, to nie da się oszukać. Zawsze chińskie podróbki mają niedoróbki i na czuja poznasz, że coś tu nie gra. Niemniej, jeśli kupujesz przez internet, łatwo dać się oszukać, bo zdjęcia oszukują, a w dodatku często na stronach czy aukcjach z podróbkami są zdjęcia oryginałów. Dlatego kupowałem w sklepie.

 

Czy to jest srebro? Raczej tak, bo ciemnieje jak srebro. Niestety, czegoś pewnie do niego dodali, żeby nie gięło się jak złotko od cukierków. Jest twardsze od zwykłego srebra, tak mi się przynajmniej wydaje. Papierośnica ciemnieje równomiernie, długopis wcale nie ciemnieje, a zapalniczka oprócz ciemnienia łapie takie dziwne łaty, jakby bród. Mam taką srebrną paterę, która ma tę samą przypadłość, a jest srebrna i bardzo stara. Nie wiem, warszawskie powietrze, mój nieświeży oddech... 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lubię "stare graty", zegarki, pióra, meble, obrazy , biała broń....trochę się tego nazbierało, część "odziedziczyło", zawsze lubiłem tą magię jaką mają te przedmioty..

Teraz zapalniczki ;) - mam gdzieś dziadka, benzynową, zrobioną  podczas II wojny z...łuski po naboju.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio niewiele brakło, a wylicytowałbym zapalniczkę "omega", bo pojawiła w dziale z zegarkami i ładna była. Ale czekałem na koniec Dirty Dozen i nie chciałem się rozpstrykać na drobiazgi. Z resztą to nic nietypowego, jest tego w diabli i z zegarkami ma niewiele wspólnego. Natomiast Dunhill z zegarkiem, ooo taaak, taką bym kupił. Art Deco, pasowałaby do papierośnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

echhh

 

Master Yoda - jestem na Ciebie zły :P - choć ogónie to powinienem byc Ci wdzieczny.

Tym filmikiem to udowodniłes mi ze mam podróbke.Niby wszystko ok,ale własnie ten napis na tym filcu mam bardziej rózowy niz czerwony.

Nie wiem jak interpretować komentarze,ale jest tam jeden post który twierdzi ze autor filmu //który zapodałeś// także ma podróbke

 

No nic...Z tej całej złosci na ten podrabiany świat,po wypłacie wchodzę na strone ZIPPO i kupuje sobie coś oryginalnego..i będzie to Constatine oraz Holly Bible :)

Na dokładke jak znajde jakiś 'sumeryjski' motyw to także na pewno go nie przepuszcze 

 

 

 

oki,mały edit...po zapoznaniu sie z oferta juz wiem ze w/w modele sa raczej niedostępne :/

-ale jedno wiem,cos tu napewno fajnego wstawie

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy ;)

 

Zippo nie wysyła poza USA, pozostają  tylko lokalni przedstawiciele, importerzy.


P.S Za te dwa modele na rynku trzeba zapłacić około 2 tysiące PLN ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ją dziś oglądałem, fajna jest, to nowość.


W USA kosztuje zdecydowanie mniej  :P

https://www.zippo.com/collections/lighters/products/st-benedict-design


Ale są i takie!!! :blink:

https://www.zippo.com/collections/lighters/products/solid-gold

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest  ;) , model "Zippo Used", baza "brush chrome", czyli szczotkowana, którą polecam, lepszy chwyt i mniej śladów niż na chromie " na wysoki połysk" :)

 

DrldqXK.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna, ile razy pod rząd odpala, pewnie do 10 nie dojdzie? :o:P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna, ile razy pod rząd odpala, pewnie do 10 nie dojdzie? :o:P:lol:

No nie dojdzie ( bez zamykania), bo opary odparują w tym czasie B)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko film, a Tarantino ma pomysły.....w zależności jaki towar aktualnie zażył :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest ;) , model "Zippo Used", baza "brush chrome", czyli szczotkowana, którą polecam, lepszy chwyt i mniej śladów niż na chromie " na wysoki połysk" :)

 

 

Fajna. To tak na szybko zorganizowana czy wcześniejszy temat?

 

 

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozacka. Nówka czy od kogoś?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlatego nie lubię kupować nowych zapalniczek, podobnie z resztą jak zegarków. Starocie trudniej podrobić. Mało jest podrabianych 70-letnich i starszych zegarków i podobnie jest z zapalniczkami, papierośnicami, lampkami (mój faworyt to Jielde) itp. Nawet jeśli są podrabiane, to składaki, odnawiane itd ale oryginalnej patyny łatwo nie podrobi, a w mojej strefie cenowej jest to nieopłacalne.

 

Stare też są podrabiane, równie często jak nowe. Szczególnie 2 wojna światowa i wojna Wietnamie. Tych drugich jest chyba więcej na rynku podrabianych niż oryginalnych... życie.

 

Btw staroci ja mam tylko jedną, 1961 r. Tzw. Reklamówka. Ale na forum zippo jest masa kolekcjonerów staroci a5be4dc2416ea5bbbcdff3b115af065e.jpg8236db882820ad43574baf360a93cff5.jpg

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Wietnam dotknął nie tylko zegarki (Seiko) , ale i jak widać zapalniczki ;)

 

Czytałem trochę na ich temat i personalizowaniu ich przez samych żołnierzy....

 

Teraz wystarczy zapalniczka odpowiednia z epoki i fałszerze mają pole do popisu, gwożdziem zrobią bohomaz.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Mam pytanie do osób którzy regularnie używają Zippo,zwłaszcza osób palcych.

 

Bo jak wczesniej wspomniałem,podejrzewam ze mam podróbke,króra dostałem jako prezent.No i jako przypadkowy laik w temacie miałbym kilka pytań.

 

Jak często uzupełniaćie paliwo?

Czy jest róznica w czasie,podczas gorących dni,to często czy rzadko ? //zakładam ze jak jest gorąco,to szybciej wszystko paruje//

Czy 'skaczący płomien' jest normalnym objawem ?

 

i TERAZ NAJLEPSZE.. jak wyciagne ten metalowy wkład z filcem i watą,to on powinien sie uginac w sposób łatwy pod palcami ??

Mogę sie mylić,ale z dwie i pól dekady temu,po raz pierwszy jak miałem kontakt z oryginałem,miałem  wrazenie ze był to ciut 'sztywniejsze'

 

 

Maser Y.

Przyznaje,nie moje klimaty jeżeli chodzi o ozdobienie  ,ale zdjęcie Ci wyszły super :) oczywiście nie znaczy to,ze mi sie nie podoba.

Zauważam,ze to strasznie wdzięczny temat do robienia zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem systematycznie, paliwo uzupełniałem raz na około 2 tygodnie ( tylko oryginalne, raz kupiłem jakieś F-1, dziadostwo straszne  :P )

 

Skaczący płomień, może podciągnij knot i przytnij, wypala się z czasem....( dwa razy do roku trzeba to robić)

 

Struktura waty jak nowa to sztywniejsza, z czasem staje się zbita, ją też trzeba wymieniać....i pamiętać trzeba że paliwo nie lejemy na filc, a przy pomocy np wykałaczki podważamy ( jest dziurka na środku) i lejemy na waciki wewnątrz, tak by nie przelać....( ja leję 5 s, przerwa by nasiąkło, i znów 5 sekund)

 

Dzięki, faktycznie zapalniczki są wdzięcznymi obiektami do zdjęć, jako główny obiekt i jako tło...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.