Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alex_k

Zippo i inne zapalniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trzy Zippo. Pierwszą kupiłem za całonocne cieciowanie na Targach Poznańskich, drugą dostałem od żony, a trzecią -najmniej zniszczoną-od szwagra...i przestałem palić :lol:
 

... paliwo nie lejemy na filc, a przy pomocy np wykałaczki podważamy ( jest dziurka na środku) i lejemy na waciki wewnątrz, tak by nie przelać....( ja leję 5 s, przerwa by nasiąkło, i znów 5 sekund)
 ...

Ja do "serwisu" Zippo używałem tylko Zippo...

Zamknięciem otwierałem dziubek od benzyny, dziubkiem podważałem dziurkę w filcu (w tej dziurce trzymałem zawsze rezerwowy kamień) i nalewałem - najczęściej piętnaście uciśnięć zbiorniczka. Do odkręcenia śrubki celem wymiany kamienia również używałem zamknięcia zapalniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Wczoraj ogladałem 'Constatine' z powodu tej zapalniczki Zippo :)

I patrząc już na końcowe sceny gdzie sam Lucyfer przychodzi po dusze p.Constantine i pomaga mu odpalić papierosa ...to mam dziwne wrażenie że to jest zupełnie inny model zapalniczki niż pokazują i sugerują w internetach

 

Może przez złą jakość filmu,ale pauzując film w odpowiednich momentach,jakoś nie mogę sie dopatrzeć tego słynnego graweru dookoła zapalniczki i jednocześnie mam wrażenie że ten słynny okrągły symbol,jest o klika tonów jaśniejszy od reszty obudowy.

 

Musze to rozgryź i ,w wolnej chwili skrobnę chyba nawet maila do Zippo..

 

teologia,religie,czasy Starego Testamentu - to jest coś co mnie interesuje juz od ponad dekady..więc dlatego takie dociekanie z mojej strony :P

 

 

EDIT:Zagadka się wyjaśniła w scenie po napisach koncowych - jest duze zblizenie na tą zapalniczke - myliłem sie,chyba musze sciągnać lepsza wersje filmu :P

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko film.. 99% to fikcja.

 

 

Tu w amerykańskim filmie "Miasto Aniołów" w tle... Modlitwa w języku polskim :)

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DUUy6v3oGTOo&ved=2ahUKEwjkkdyd_aXkAhVypIsKHZLTC24QwqsBMAB6BAgGEAU&usg=AOvVaw2S3_3X2UFcXfBDRHYBBWeW

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy chyba model 07ba7e474911ffc88ebeaecafbfbce3a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, palcuje się jak cholera :D

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie, z tego powodu przestawilem się na szczotkowane :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zippo mam tylko jedno (jedną?)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jest już ze mną od dobrych dwudziestu lat. Jeszcze z czasów, jak Marlboro wysyłało do klientów gifty z okazji urodzin. Mam obecnie 3 zapalniczki Zippo, pozostałe rozdałem po rodzinie ;)7678ab3a01ad9d3bb2496c402016d5ac.jpg03afd596181502372706c17a5b5c5395.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny artefakt

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moje trio, po kolei od lewej: moja pierwsza, od żony i od szwagra.

post-87540-0-76297500-1567020247_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy chyba model

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Cygaro zapalniczka benzynową odpalać :( Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Czy wymieniał juz ktoś z was kamien i ten filc lub wate ?

 

Z ciekawości chciałbym wiedzieć co jaki okres czasu robi sie tego typu serwisy w tych zapalniczkach,powiedzmy przy intesywnym użytkowaniu

Zastanawia mnie jeszcze cos..można dołożyć odrobine więcej waty do inserta?,przedłoży sie to na większą ilośc odpaleń? Czy raczej zostać przy fabrycznej ilości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cygaro zapalniczka benzynową odpalać :(

Wiem, wiem... Cygaro zapałką, zegarek tylko automat, a pasta do butów wyłącznie nakładana mazakiem i polerka, bo podawana od razu na gabce z dozownika to profanacja... ;) Ufff, jak się cieszę, że się z tego wyzwolilem i mam to w d*pie... :D

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniał juz ktoś z was kamien i ten filc lub wate ?

 

Z ciekawości chciałbym wiedzieć co jaki okres czasu robi sie tego typu serwisy w tych zapalniczkach,powiedzmy przy intesywnym użytkowaniu

Zastanawia mnie jeszcze cos..można dołożyć odrobine więcej waty do inserta?,przedłoży sie to na większą ilośc odpaleń? Czy raczej zostać przy fabrycznej ilości?

Kamień tak, raz na około 2 tygodnie, prosta sprawa, wszystko zależy od intensywności użytkowania (zapas noszę w portfelu opakowanie) choć można jeden w tej dziurce w filcu.

post-109557-0-27013400-1567236171.jpeg

Wkład (wata i filc) służy długo, po roku wymieniłem pierwszy raz, są specjalne pakiety, filc plus odpowiednią ilość waty

 

post-109557-0-62466800-1567236382.jpeg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu może to profanacja, ale używam wkładu gazowego do Zippo. Jakaś chińszczyzna, też z kamieniem, (choć są również piezoelektryczne żarowe), nie trzeba często ładować, od wielu lat sprawuje się bez zarzutu. I nie zalatuje benzyną, co prawdę mówiąc nieco mnie drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakieś takie obłe. To już nie to ;).

 

P.S. Ponadto wkład mogę załadować do każdej, w Blue nie da rady...

Edytowane przez Kuklik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamień co dwa tygodnie to coś często. Ja, jak jeszcze paliłem, to używałem kamienia do końca, aż sam wypadał albo nie dało rady odpalić...kamień w dziurce zawsze traktowałem jako zapas awaryjny i jak tylko użyłem, to od razu dawałem w to miejsce nowy...żeby być pewnym, że rezerwę mam...

 

Co do zapachu benzyny, to trzeba przyznać, że fajki odpalane Zippo mają nieco inny smak niż odpalane zwykłym BICiem.

Przez jakiś czas odpalałem też tylko zapałkami i też smakowały nieco inaczej...może to jakiś efekt placebo ale ja tak to odczuwałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.