Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
StaryWilk

Eco drive, Casio/seiko solar trwałość, niezawodność, koszt obsługi

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy, może już był podobny temat, ale nie znalazłem.

 

Proszę o wasze opinie na temat trwałości, niezawodności, kosztów obsługi mechanizmow citka, seiko, Casio jak w tytule.

 

Temat zrodził się po tym jak przeczytałem opinię kolegi @cieslut, że mechanizmy solarne "lubią się" zepsuć zaraz po gwarancji, podobnie jak np. eta g10 chrono.

 

Jakie są wasze doświadczenia, wiedza nabyta, wyczytana, linki mile widziane.

 

Ile można przyjąć jako średnią długość życia panelu, a ile akumulatora? Czy zależy to od producenta, modelu mechanizmu, ew. wyposażenia w radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zrodził się po tym jak przeczytałem opinię kolegi @cieslut, że mechanizmy solarne "lubią się" zepsuć zaraz po gwarancji, podobnie jak np. eta g10 chrono.

 

Wszystko może się zepsuć - nawet metalowa kulka z łożyska - ale patrząc przez pryzmat dotąd posiadanych zegarków, a było ich "kilka", nie spotkałem się z taką sytuacją, nie przypominam sobie też żebym gdzieś o tym czytał/słyszał.

Owszem kilka razy czytałem że aku padł po tym jak zegarek rok leżał w szufladzie, bez dostępu do światła, ale zwykle po wystawieniu na światło się podnosił.

Nigdy też nie słyszałem aby padł panel solarny w zegarku - co do akumulatora to jeśli jest właściwie użytkowane od 10 do 16 lat może wytrzymać. 

 

Edit: Powyższa opinia wynika z moich prywatnych doświadczeń - a że autorytetem się nie czuję, to doświadczenia innych osób mogą odbiegać od moich - może po prostu miałem szczęście i trafiają mi się wybitnie udane modele zegarków, a literatura którą się "podpieram" jest stronnicza i nie obiektywna ;):D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wg moich doświadczeń - to mam takiego Eco-Drive Citizena który chodzi już ponad 10 lat i nic nie wskazuje na to aby przestał działać. Zegarek zakładany okazyjnie ale mimo wszystko ma zapewniony w miarę regularny dostęp do światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższa opinia wynika z moich prywatnych doświadczeń - a że autorytetem się nie czuję, to doświadczenia innych osób mogą odbiegać od moich - może po prostu miałem szczęście i trafiają mi się wybitnie udane modele zegarków, a literatura którą się "podpieram" jest stronnicza i nie obiektywna ;):D

....he,he - brzmi jak klauzura "przed spożyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą"

 

A w temacie:

Nie słyszałem żadnej miejskiej legendy o psujących sie solarach, lub padających zaraz po gwarancji. Jeśli zegarek ma odpowiednią ilość światła (nie musi to być naświetlanie na słońcu) to powinno wszystko byc ok.

Wiadomo że czasem może trafic sie feler i na to sie nic nie poradzi, ale akurat w przypadku citizena czy casio prawdopodobienstwo jest znikome

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jeśli akumulator padnie, to i tak przecież można go wymienić, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jeśli akumulator padnie, to i tak przecież można go wymienić, prawda?

oczywiście- koszt wymiany jakieś 250zł


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezle czary z tą ceną - rozumiem, że w ASO. 

 

Najtansze aku jakie widzę, choćby na alle.. są od niecałych 30 zł - w zasadzie same pozytywne opinie o sprzedawcy:

https://allegro.pl/oferta/panasonic-mt920-citizen-eco-drive-seiko-kinetic-6936094108

 

wymiana nie wydaje sie skomplikowana - zegarmistrz pewnie ogarnie to za mniej niż 50 zł z testem szczelności 10 bar:

http://www.oocities.org/watch_crazy/ecodrive/ecodrive.htm

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezle czary z tą ceną - rozumiem, że w ASO. 

 

Najtansze aku jakie widzę, choćby na alle.. są od niecałych 30 zł - w zasadzie same pozytywne opinie o sprzedawcy:

https://allegro.pl/oferta/panasonic-mt920-citizen-eco-drive-seiko-kinetic-6936094108

 

wymiana nie wydaje sie skomplikowana - zegarmistrz pewnie ogarnie to za mniej niż 50 zł z testem szczelności 10 bar:

http://www.oocities.org/watch_crazy/ecodrive/ecodrive.htm

 

oczywiście cena serwisu który daje gwarancję

co do wymiany tak jak przy samochodzie można wszystko zrobić samemu/ kwestia sprzętu i umiejętności (kolega sam rozbierał silnik v6 w oplu nie będąc mechanikiem- później sam go sobie regulował podpinając jakiś tani kabelek do laptopa i wszystko działało jak należy)

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale "byle" zegarmistrz, z referencjami tez daje paragon i gwartancje na test szczelnosci i wymiane baterii za kilka dyszek, nie musi być ASO.

 

Wymiana takiej zepsutej ety g10 to o wiele bardziej skomplikowana operacja (wyciąganie z koperty, koronka, wskazówki, tarczas, montaż/ demontaż itd.), plus zakup mechanizmu za 200-300 lub więcej zł.

 

Podobnie z felerną ETĄ 805xxx

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/72556-dwukrotna-wymiana-mechanizmu-w-tissot-classic-po-roku-od-zakupu/?hl=%2Btissot+%2Bwymiana+%2Bmechanizmu

 

Do tej pory miałem przekonanie, że japończyki padają sporadycznie, są dużo bardziej niezawodne niż te najtasze plastikowe szwajcary, czy timexy. Stąd powstał wątek, żeby utrzymać lub zmienić mój dotychczasowy "świadopogląd w tej materii".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem awaryjność wszelkich solarow i plastikowych mechanizmow ety jest na stałym niskim poziomie

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....he,he - brzmi jak klauzura "przed spożyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą"

To na wszelki wypadek - żeby potem na mnie nie było jak ktoś kupi zegar za 10 tysi i mu się zdupi... a "Daito pisał..." :P

 

 

Podobnie z felerną ETĄ 805xxx

 

Ona nie jest felerna - jest po prostu tanim produktem i tyle...  coś za coś... swoją drogą większość elektrycznie napędzanych, współczesnych mechanizmów i tak się nie naprawia tylko wymienia więc o co chodzi?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie chodzi o serwisowalnosc tych najtańszych mechanizmów, bardziej o trwałość, o to, że "głupie" Casio/seiko/Citizen na baterie chodzi np. 10 lat i dalej chodzi..., a z np. najtańsza eta 805xxx jest loteria, co będzie po roku, dwóch, trzech? Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiss made nigdy nie było liderem jeśli chodzi o zegarki zasilane elektrycznie - Szwajcarzy wybrali drogę gloryfikacji starej technologii i rozwiązań, dorobili do tego "mitologię" i na tym robią kasę, a Japończycy skupili się na rozwoju technologii i innowacji źródeł zasilania. Stara technologia już z chwilą zastosowania wahnika do nakręcania sprężyny osiągnęła maksimum możliwości i nic nowego od tej pory się nie wydarzyło jeśli chodzi o mechanizmy - fakt zastąpienia stali innym materiałem który dużej pozwala kumulować energię w nakręcone sprężynie to żaden postęp. A solar, kinetic czy eco drive to poważna innowacja.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spór ideologiczny nie wchodźmy, chciałbym trzymać się tematu. Szkoda, że tak mało osób się wypowiedzialo...

 

Czyli plastikowe, najtańsze ety nie są jednak, aż tak awaryjne? Skąd zatem tyle wątków o zepsutych etach g10, 805xxx, skoro nie są to mechanizmy podwyższonego ryzyka, "loteria po gwarancji"?

 

Może te wątki wynikają z ich popularności? Ale przecież solary są u nas na forum równie popularne, jak nie bardziej, a nie widzę za dużo tematów o problemach z nimi (źle szukam?). Może one też są podwyższonego ryzyka?

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o elektrycznych ETA.... Za pakowanie w zegarki Rondy powinny być kary. Zwykłe kwarce Seiko (Epson, hattori) za 40pln są lata świetlne przed tymi wszystkimi "śwajcarami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno odmówić racji...

Też mam G10 i myślałem, że moja jest, trafiła się dobra aż tu parę dni temu zaczął się chyba początek jej końca (zwalnia, przyspiesza, zatrzymuje sie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to są super inteligentne mechanizmy - żyją swoim życiem, poza czasem....Zawsze okrutnie podobały mi się Luminoxy, miałem dwa, nigdy więcej, że względu na mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o elektrycznych ETA.... Za pakowanie w zegarki Rondy powinny być kary. Zwykłe kwarce Seiko (Epson, hattori) za 40pln są lata świetlne przed tymi wszystkimi "śwajcarami"

Rondy są tak samo awaryjne jak najtańsze ety?

 

A solary japońskie vs japońskie nie-solary - jest różnica w trwałości i niezawodności między nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rondy są tak samo awaryjne jak najtańsze ety?

A solary japońskie vs japońskie nie-solary - jest różnica w trwałości i niezawodności między nimi?

Gorzej, Rondy to absolutny low-end. Złego słowa nie napiszę o japońskich kwarcach, niezależnie, jak zasilanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, Rondy to absolutny low-end. Złego słowa nie napiszę o japońskich kwarcach, niezależnie, jak zasilanych.

 

możesz bardziej rozwinąć? Na bazie ilu egzemplarzy podajesz wnioski? Własne/cudze doświadczenia? Jakiś opis z netu/ linki możesz dostarczyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz bardziej rozwinąć? Na bazie ilu egzemplarzy podajesz wnioski? Własne/cudze doświadczenia? Jakiś opis z netu/ linki możesz dostarczyć?

 

Badań raczej nie robiłem. 3 Luminoxy z rondą, wszystkie awaryjne. 2 Victorinoxy, bez awarii, ale kultura pracy mechanizmu żadna, wskazówki się zatrzymują, żeby później przyspieszać, to samo w ratach kwarcowych microbrandowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen Eco drive jakieś 12 lat - działa bez zarzutu, ale noszony okazjonalnie i w sumie to ostatnie lata raczej na parapecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie aku w mechanizmie E870 wytrzymał nieco ponad 8 lat, bez specjalnego dbania o regularne ładowanie. W każdym razie mogło być lepiej.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić używanego citka ekologa z werkiem e168,ale odrzuciło mnie to od niego że werk nie jest produkowany... Więc w przypadku awarii zostaję z przyciskiem do papieru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.