Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
amaroczek

Diver/pilot do ok. 1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chce kupić swojego pierwszego Divera/pilota, od kilku dni przeglądam zegarki do ok. 1600zł. Spodobały mi się następujące modele:

 

1. CITIZEN RADIO CONTROLLED BLUE ANGELS AT8020-54L - obecnie ten chyba podoba mi się najbardziej. Ma to co lubię w zegarkach czyli oprócz wskazywania godziny ma również dodatkowe funkcje jak dzień miesiąca, chronograf itp. oraz rozbudowaną tarczę.

 

2. SEIKO SKX007K2 - jeszcze wczoraj był to mój faworyt do zakupu, trochę odrzuca mnie w nim prosta tarcza.

 

oraz...

 

3. Casio G-Shock Premium Exclussive MTGS1000D1A4 - bardzo podoba mi się ten zegarek, jednak cena 2x przekracza mój budżet :)

 

Czy znajdę coś lepszego niż te dwa pierwsze zegarki w tej cenie? Czy zegarek za 2 tys, będzie bardzo odbiegał jakością/wykonaniem/wygladem od tych zegarków?

 

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Edytowane przez amaroczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych 3 wziąłbym Blue Angels. rzuć też okiem na Citizena Red Arrows

 

faktycznie ciekawa opcja, nie wiem do końca czy odpowiada mi bardziej bransoleta stalowa czy pasek skórzany w kolorze czarnym/brązowym, ale ten zawsze można przecież zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupujesz na bransolecie. Potem zmieniasz.

 

Czy aby wiesz, co chcesz kupić?

 

Bo to co zaproponowałeś, bardzo się się od siebie różni: kwarcowy zegarek z suwakiem logarytmicznym, mechaniczny diver oraz przepłacony G-shock :unsure:

 

Na pewno znajdziesz coś ciekawszego, na pewno znajdziesz coś za 2000, co różni się jakością od tych zegarków.

Ale czego właściwie szukasz?

 

Zegarka z imponującym bezelem?

:rolleyes:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej interesuje mnie imponująca tarcza, bezel ma raczej mniejsze znaczenie. Obecnie jestem rozbity wlasnie pomiedzy prostota i uniwersalnością Seiko SKX007K2 a tym Blue Angels.

 

Inne zegarki, ktore rowniez mi sie podobaja:

 

ROAMER 508822 43 54 05

CITIZEN AT8019-02W

Citizen AT8126-02E

CERTINA C034.417.16.057.00

 

ew. SKX009K2

Edytowane przez amaroczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli nie przeszkadza Ci wtórność prpjektu, to w budżecie do 2000 pln masz np. divery z linii Ocean 1 od Steinharta. Zegarki są bardzo porządnie wykonane, na Ecie 2824-2, tylko ten design... Ale jak się podoba, to czemu nie :-) Z japończyków na pewno warto też przyjrzeć się Żółwiowi od Seiko. A jak klasyczny pilot, to też Steinhart z zegarkami na Unitasie czy Laco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tekst mówi diver/pilot, ale przykładowe zegarki już nie. Klasyczne piloty czy divery będą miały jak widzę „za nudne tarcze”. Jak dla mnie to tu jakimś nighthawkiem pachnie raczej.

 

Zresztą taki jest pierwszy pokazany. Są ładniejsze wg mnie. Kolega ewidentne szuka dużo małych tarczek, więc automat w budżecie odpada

Edytowane przez dpasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza Ci wtórność prpjektu, to w budżecie do 2000 pln masz np. divery z linii Ocean 1 od Steinharta. Zegarki są bardzo porządnie wykonane, na Ecie 2824-2, tylko ten design... Ale jak się podoba, to czemu nie :-) Z japończyków na pewno warto też przyjrzeć się Żółwiowi od Seiko. A jak klasyczny pilot, to też Steinhart z zegarkami na Unitasie czy Laco.

 

Bardzo fajny ten Steinhart https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/GMT-OCEAN-39-BLUE-RED/304 pytanie dlaczego drozszy niz Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to damka. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest napisane "Zegarek męski, damski, unisex". Te Steinharty sa wszystkie z tej samej linii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Faktycznie jest napisane "Zegarek męski, damski, unisex". Te Steinharty sa wszystkie z tej samej linii?

Najmniejsze faktycznie to 39 mm. Dalej masz 42 mm, co pewnie dla większości będzie optymalne. A czemu droższy od Seiko? Na tym konkretnym, podanym przez Ciebie przykładzie, pewnie dlatego, że szkło jest szafirowe (w Seiko na poziomie ok. 2000 pln go nie uświadczysz) i bardzo dobry werk. I nie daj sobie wmówić, że zegarek w rozmiarze poniżej 40 mm to ...damka :-) Jak duży masz nadgarstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To na takim nadgarstku 39 mm będzie spoko. Pewnie 42 mm też. A jak możesz pójść w microbrandy, to polecam Zelosa z modelem Swordfisch - poszukaj na chrono24 i na Serious Watches. Powinien Ci się spodobać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17,5 cm

Nie słuchaj, jak ktoś Ci mówi, że na Twój nadgarstek diver poniżej 40mm bedzie dobry.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Masz rację, najlepiej niech przymierzy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na takim nadgarstku 39 mm będzie spoko. Pewnie 42 mm też. A jak możesz pójść w microbrandy, to polecam Zelosa z modelem Swordfisch - poszukaj na chrono24 i na Serious Watches. Powinien Ci się spodobać :-)

 

Wygladaja ciekawie, na olx znalazlem jedyny taki https://www.olx.pl/oferta/zelos-swordfish-CID87-IDAGP9I.html#a0ee8f3b00

 

tarcza niestandardowa tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tarcza kanapka, meteoryt i na werku Seiko. Do tego masz tam ceramiczną (mniej podatną na zarysowania) wkładkę bezela, czego w Seiko też nie uświadczysz. Jeśli jest z europejskiej dystrybucji (Serious Watches), z kompletem papierów, to IMO byłaby to dobra opcja. Sam miałem kiedyś tego Zelosa (ze standardową tarczą na na 2892-2) i uważam, że to swietny zegarek (na forum znajdziesz moją receznję tego Zelosa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amaroczek Zelos ma fajne zegarki.

 

Zwróć uwagę, że nie ma datownika. Nie wiem czy tego potrzebujesz.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie od Stenka lepszy.

Zerknij na Airmana również. To są super zegarki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Glycine to faktycznie lepszy wybór niż Stenek. Tylko Stenek w tej cenie będzie nowy, a Glycine raczej nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wiec wyboru dokonalbym pomiedzy zegarkami:

 

Nowe:

 

1. SEIKO SKX007K2 - 1290 zl

 

2. SKX009K2 - 1499 zl

 

3. CITIZEN BLUE ANGELS AT8020-54L - 1529 zl

 

4. Citizen Red Arrows World Time CA0080-03E - 1140 zl

 

5. Steinhart OCEAN 1 BLACK - 1760 zl

 

 

Używane:

 

6. glycine combat 42mm - ok. 1600zl

 

7. Zelos swordfish - ok. 1700 zł

 

8. Glycine Airman Double Twelve Automatic 40 mm - ok. 1600zl


Pytanie więc do Was: co będzie najbardziej optymalne z tej listy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mój głos na ...Zelosa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.