Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Breitling. Składak, podróba, czy oryginał?

Breitling. Składak, podróba, czy oryginał? breitling

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 sikor123

sikor123
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 17:08

Witam.

Mam pytanie do bardziej zorientowanych. Czy to jest jakiś składak, oryginał, czy....... nie wiem już co...? Mechanizm to chyba ETA 7750, ale koperta jakaś dziwna i tarcza... Jeżeli oryginał, to co to za model? Ktoś coś mi podpowie? Załączam fotki.

Dzięki z góry za pomoc.

P.S. Dekiel bez sygnaturek.

Załączone miniatury

• 20190911_174146.jpg
  • 20190911_174254.jpg
  • 20190911_174322.jpg
  • 20190911_174338.jpg

• 0

#2 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 628 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 20:37

Na pierwszy rzut oka nie wygląda na bezczelną podróbkę. Ale zgodzę się, że coś tu może nie grać. Po pierwsze, dziwny jest fakt, że nie ma żadnych oznaczeń na deklu. Od lat '90 Breitling konsekwentnie umieszcza na deklach usystematyzowane referencje (wcześniej chyba ta numeracja nie była jednolita), a Twój egzemplarz nie wygląda na starszy model. Po drugie, indeksy totalnie nie pasują do całości, są zbyt delikatne. Koronki brakuje. Masz ten zegarek w ręce, czy to coś, co chciałbyś kupić?
Szukałeś w necie identycznego modelu?

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 sikor123

sikor123
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 21:08

Na pierwszy rzut oka nie wygląda na bezczelną podróbkę. Ale zgodzę się, że coś tu może nie grać. Po pierwsze, dziwny jest fakt, że nie ma żadnych oznaczeń na deklu. Od lat '90 Breitling konsekwentnie umieszcza na deklach usystematyzowane referencje (wcześniej chyba ta numeracja nie była jednolita), a Twój egzemplarz nie wygląda na starszy model. Po drugie, indeksy totalnie nie pasują do całości, są zbyt delikatne. Koronki brakuje. Masz ten zegarek w ręce, czy to coś, co chciałbyś kupić?
Szukałeś w necie identycznego modelu?

Koronka jest zgodna z Breitling-iem (wałek się chyba ułamał, ale jest). Niepokoi mnie brak podziałki sekundowej na tarczy, brak "śrubek" na kopercie, no i ten dekielek... Może to starszy model, tak jak piszesz... W necie nie mogę się doszukać takiego modelu. Stąd moje pytanie...

• 0

#4 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 628 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 21:11

Poczekaj trochę, może ktoś bardziej obeznany w Breitlingach sie jeszcze wypowie. Ja mam mocno mieszane uczucia. Jeżeli jest to coś, co masz kupić to bym odpuściła.

• 0

#5 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4826 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 10:11

a jak wygląda dekiel?

jest sygnatura mechanizmu pod balansem?

Użytkownik CIESLUT edytował ten post 12 wrzesień 2019 - 10:13

• 0

#6 Jędrula.wawa

Jędrula.wawa

rien ne va plus

• Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 10:15

Poczekaj trochę, może ktoś bardziej obeznany w Breitlingach sie jeszcze wypowie. Ja mam mocno mieszane uczucia. Jeżeli jest to coś, co masz kupić to bym odpuściła.

Już nie wspominając o designie tego czasomierza .... nader kontrowersyjnym :rolleyes:

• 0

#7 maniucha_maniek

maniucha_maniek
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 11:00

Jak wyżej napisano przypomina lata 90te, niestety parę rzeczy się nie zgadza, przypomina referencję 81950 ?? sama tarcza zastanawiająca, bezel się nie zgadza, brakuje bocznych wypustek, zresztą napis swiss powinien być na dolnej subtarczy i obowiązkowo logowany dekiel, ale to zawsze mógł go ktoś wymienić, wskazówka sekundnika też nie ta (powinna być bez loga), subtarcze bez obramówek, to tak z grubsza, mógł być wielonarządowy przeszczep, niekoniecznie na ori, ale głowy nie dam, sprawdź czy ma kopercie 39 mm, mechanizm Valjoux 7750 wygląda raczej ok, ale niech wypowie się ktoś inny ^_^

• 0

#8 tropik79

tropik79
  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 12:52

Jakiś wynalazek, albo franken, albo podróbka, trzeciej drogi nie ma.
Nie ma bezela chronomata, inna tarcza, logo breitlinga tak nałożonego to nie widziałem, inna moim zdaniem koperta (uszy i brak osłonki koronek).

Moja rada: odpuścić.

• 0

#9 Wasyl

Wasyl
  • Stowarzyszenie
  • 2121 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 12:08

Podróbka

Pozdrawiam,

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: breitling

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0