Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Balticus Gwiezdny Pył - Miyota czy Ronda?

Który mechanizm wybrać? Balticus gwiezdnypył Miyota 8215 Ronda 1015 mechanizm

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 blachnio1902

blachnio1902
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 14:09

Poszukiwałem wsparcia na fb ale trafiłem tutaj, więc liczę na fachową pomoc od prawdziwych zapaleńców. Otóż, chodzi mi o firmę Balticus - przyznam, że bardzo wpadły mi w oko te zegarki, zwłaszcza, że są produkowane na rodzimych terenach. Tu dwie moje propozycje: 

https://zegarownia.p...tomatic-cp-a-bd

https://zegarownia.p...ezdny-pyl-gp-bd

Różnica cenowa między nimi to 5 stów, ale w jednym szwajcarski mechanizm w drugim japoński. Jeżeli mam wydać około 2000 złotych, to wybrać automata Miyota 8215, czy postawić na kwarc Ronda 1015? Jak to się ma do precyzji chodu ? Ważne też jest dla mnie to, czy któryś z nich ma tendencję do psucia się lub czy zdarzają się jakichkolwiek wady fabryczne? 

Kwestie kolorystyczne nie są ważne, oba zegarki mi się podobają.

Mam jeszcze pytanie poboczne, czy zegarownia to dobry pomysł, czy poszukać gdzieś indziej? Poleca ktoś?  

• 0

#2 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 6314 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 12 wrzesień 2019 - 14:28

Ciężko porównywać mechanizm automatyczny z kwarcowym, bo to zupełnie inna bajka.

Proponuję najpierw trochę teorii:

http://zegarekonline...y-czy-kwarcowy/

Precyzja chodu w większości przypadków stawia na kwarc, ale... automat dla większości na forum ma to coś :)

• 0

#3 apodyktyczny

apodyktyczny
  • Użytkownik
  • 174 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 16:58

Powszechnie automaty są uważane za zegarki LEPSZE tak jak wołowine uważa się za lepsze gatunkowo mięso od kurczaka.

Wołowina uważana za lepszy gatunek mimo iż tłustszy od kurczaka, tak samo automat mniej dokładny niż bateryjkowy warc.

• 0

#4 Pav

Pav
  • Użytkownik
  • 346 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 17:46

Powszechnie automaty są uważane za zegarki LEPSZE tak jak wołowine uważa się za lepsze gatunkowo mięso od kurczaka.

Co rozumiesz przez powszechnie?
I lepsze od czego? Od kurczaka?
  • 0

#5 johndeacon

johndeacon
  • Użytkownik
  • 1321 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 17:51

Automatyczne są dla zapalencow, pasjonatów którzy mogą sobie poobserwowac płynny chód sekundnika, często mechanizm przez przeszklony dekiel i mieć tą świadomość że zegarek ma duszę (podobno).

Niemniej u mnie przeważają wady jak konieczność sprawdzania czy zegarek punktualny i korekty czasu co jakiś czas, konieczność noszenia lub rotomatu, wrażliwość mechanizmu na wstrząsy większa niż w kwarcu.
Brałbym kwarcowy ale to już musisz rozważyć samemu wady i zalety.
  • 1

#6 apodyktyczny

apodyktyczny
  • Użytkownik
  • 174 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 18:13

Zegarek to taka męska biżuteria a dla mężczyzn ( pomińmy tu zegarki luxusowe) bardziej od blink blink( jak u kobiet) liczą się trybiki, co nie znaczy, że estetyka jest nieistotna.

Kwarcowego też się da z płynną wskazówką. Bulowa posiada takie modele w ofercie ;) swoją drogą zastanawia mnie czy taki hi beat kwarc zjada więcej prądu od zwykłego.

• 0

#7 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 10510 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 19:22

Ten kwarcowy zegarek jest wyraźnie cieńszy i lepiej wygląda na mniejszym nadgarstku.
Kolejna różnica to sposób pracy sekundnika, w kwarcach skacze, w automatach płynie.

Kwarce są mniej problematyczne w codziennym użytkowaniu i pracują bez odchyłek.

Główna wadą kwarców, to że są kwarcami :)
  • 0

#8 apodyktyczny

apodyktyczny
  • Użytkownik
  • 174 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 20:26

Z automatami troche jak z telefonami apple. Dają większy prestiż noszącemu. Dobro bardziej dostępnę, prostsze w budowie, jest postrzegane jako bardziej pospolite. Ot, psychologia.

Użytkownik apodyktyczny edytował ten post 12 wrzesień 2019 - 20:26

• 1

#9 blachnio1902

blachnio1902
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 13:11

Dzięki wszystkim za pomoc!! Chociaż automaty, jak mówicie są piękne, to zaczynam dostrzegać wady. Chyba zdecyduje się na kwarc, jeszcze raz dziękuję.

• 0

#10 johndeacon

johndeacon
  • Użytkownik
  • 1321 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 13:19

Dobra decyzja. Ten kult zegarków mechanicznych nie ma racjonalnych przesłanek :D
  • 0

#11 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 414 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 14:32

Mało który kult, jeśli w ogóle jakiś, ma racjonalne przesłanki.

Ja bym brał automat. Racjonalnie patrząc to faktycznie kwarcyk lepszy. Tyle, że racjonalnie patrząc zegarek na ręku w ogóle potrzebny nie jest. Zegary są wszędzie dookoła.

Do tego przy jednym zegarku wady automatu nie są takie duże. Raczej się nie zatrzyma, bo jest cały czas noszony. Jeśli złapie odchyłkę to wyciągnięcie koronki i ustawienie (lub poczekanie jeśli spieszy) też nie jest problemem i potrwa dosłownie chwilkę (a tutaj koronka nie jest zakręcana). Serwis raz na parę lat (statystycznie bateryjka szybciej padnie) albo i nie.

A płynąca sekunda jest nie do przecenienia. Wręcz hipnotyzująca. I świadomość tego, że cały ten ruch bierze się z "niczego", jakby przy okazji - choć tutaj da się to wytłumaczyć racjonalnie ;)

Bierz automat :D

Użytkownik fanfar19 edytował ten post 13 wrzesień 2019 - 14:33

• 0

#12 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1721 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 14:37

nawet zakładając, ze ktoś potrzebuje mieć zegarek na ręku, to racjonalnie patrząc po co taki drogi jak balticus...

• 0

#13 BlueAmper

BlueAmper
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 14:45

Zegarek to taka męska biżuteria a dla mężczyzn ( pomińmy tu zegarki luxusowe) bardziej od blink blink( jak u kobiet) liczą się trybiki, co nie znaczy, że estetyka jest nieistotna.

Kwarcowego też się da z płynną wskazówką. Bulowa posiada takie modele w ofercie ;) swoją drogą zastanawia mnie czy taki hi beat kwarc zjada więcej prądu od zwykłego.

Tak więcej. Coś za coś Hi beat bateria wg.producenta 3 lata. Nie wiem jak w praktyce. Normalny kwarc 8-10 lat. W praktyce dłużej.

Użytkownik BlueAmper edytował ten post 13 wrzesień 2019 - 14:46

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Balticus, gwiezdnypył, Miyota 8215, Ronda 1015, mechanizm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych