Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jogos

Zegarek kinetyczny Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kupić Citizena z solarem, Orienta automatycznego aż znalazłem Seiko z mechanizmem kinetycznym, podobno to najdoskonalszy mechanizm, naładowany może leżeć w bezruchu pół roku, model klasyczny https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-kinetic-ska739p1 Tylko tytanu brak w porównaniu do Citizena i Orientu. Macie Seiko Kinetic?

Edytowane przez jogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ze dwa kinetyki, byłem zadowolony, ale jakiejś specjalnej doskonałości czy przewagi nad solarami nie widziałem i nie widzę. Dostajesz kwarca ze skaczącą sekundą i "wadą" mechaników, czyli koniecznością częstszego przeglądu i serwisowania.    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@4palce

 

"(...) koniecznością częstszego przeglądu i serwisowania."

 

Hmm ... mój Seiko Premier chodzi już 9 lat i serwisu nie widział :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić Citizena z solarem, Orienta automatycznego aż znalazłem Seiko z mechanizmem kinetycznym, podobno to najdoskonalszy mechanizm, naładowany może leżeć w bezruchu pół roku, model klasyczny https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-kinetic-ska739p1 Tylko tytanu brak w porównaniu do Citizena i Orientu. Macie Seiko Kinetic?

 

 

No mi się uzbierało.... pięć :-) w tym jeden z Auto Relay (usypiające wskazówki). Lubię. 

 

W porównaniu z solarami jest taka namiastka automatu, tzn. czuć i słychać (bardziej niż w automatach) ruch wahnika. 

 

Muszę z nimi bujać się na orbitreku żeby były naładowane a mam jeszcze trochę innych które też trzeba ponosić :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@4palce

 

"(...) koniecznością częstszego przeglądu i serwisowania."

 

Hmm ... mój Seiko Premier chodzi już 9 lat i serwisu nie widział :)

 

Ale to świadczy o nim, czy o Tobie? ;)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to świadczy o nim, czy o Tobie? ;)

 

I o nim i o mnie :) Dobrze o niego dbam, a że jest dobrej klasy to i serwisu nie potrzebuje.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego więc nie robić aby kinetyk nie widział serwisu?

 

Każdy zegarek należy serwisować, przy czym mechaniczne z oczywistych powodów częściej. W zegarkach mechanicznych są ruchome części, które raz na czas wymagają oczyszczenia, smarowania, regulacji, a choćby i tylko przeglądu. Producent z reguły podaje optymalny jego zdaniem czas, po jakim zegarek należy serwisować. 

 

Bezobsługowe, to są chyba jedynie niektóre Swatch`e, ale te są tak pomyślane że mają trzymać parametry c.a. 10 lat, a potem kosz. 

I o nim i o mnie :) Dobrze o niego dbam, a że jest dobrej klasy to i serwisu nie potrzebuje.

 

Wolne żarty, to tak jakbyś jeździł Saabem albo Mercedesem latami, nie wymieniając filtrów i płynów ustrojowych. No ale nie mój cyrk, nie moje małpy. Niech służy i cieszy.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@4palce

 

"Wolne żarty, to tak jakbyś jeździł Saabem albo Mercedesem latami, nie wymieniając filtrów i płynów ustrojowych."

 

Dobrym żartem jest porównanie takiego zegarka do samochodu :). Mam świadomość potrzeby przeglądu i z pewnością kiedyś to nastąpi.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolne żarty, to tak jakbyś jeździł Saabem albo Mercedesem latami, nie wymieniając filtrów i płynów ustrojowych.  

 

No nie tak do końca - mój majster który serwisuje moje zegarki vintage, kilka razy odwiódł mnie od przeglądu zegarka z którym przyszedłem do niego 6-7 lat od ostatniego przeglądu, ale w którym nic się nie działo - znaczy nie śpieszył, nie zwalniał, wahnik "nie chodził głośniej"... na początku mnie zdziwił bo jakby nie było działał wbrew swojemu interesowi - jak mu o tym powiedziałem stwierdził że "jest zegarmistrzem a nie naciągaczem" dodał że używane obecnie smary są inne niż dawniej a to głównie one, jeśłi zegarek jest szczelny, są przyczyną konieczności serwisu bo "te stare" potrafiły gęstnieć i tracić swoje właściwości.

Jeśli chodzi o kinetic to podobno wystarczy zrobić przegląd z chwila konieczności wymiany akumulatora - ale ja się nie znam bo nigdy nie miałem kinetic'a


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solar :)

a jeszcze lepiej z waveceptor'em.

 

np.

 

lcw-m510d-1aer.jpg

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olać to i wybrać zwykły kwarc?

 

Kup taki jaki Ci bardziej pasuje i który Ci się podoba.

G shock waveceptor?

Citizeny czy Edki też mają solar i WC


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przeznaczyć 1000 może trochę więcej, był solar, automat, kinetyk... A pewnie wezmę kwarc za 300-400, mętlik w głowie niemożliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że te funkcje solarne są przecenione, A co to za problem wymienić raz na 2-3 lata baterie.

Przy odpowiednim złożeniu dalej zachowa wodoszczelność, a zresztą wymiana uszczelki to grosze.

A za tą funkcję solar, eco czy jak to nazywają dopłaca się słone pieniądze za które można kupić drugi zegarek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że te funkcje solarne są przecenione,

 

To zależy od zegarka - a dokładniej od funkcji jakie posiada, jeśli miałbyś synchronizację radiową na zwykłej baterii to by Ci raczej 2-3 lata nie wytrzymała, podobnie jeśłi są funkcje "A" "B" "C" znane z "proteków" i g-shockow - tutaj solar ma zdecydowane uzasadnienie, moim zdaniem, ale jeśli zegarek tylko pokazuje godzinę, ma jakiś jeden alarm, stoper i timer - które używa się sporadycznie, oraz podświetlanie na diodzie led -  to solar faktycznie jest fanaberią - obecnie przerzuciłem się z "wypasionych" g-shock'ów na "zwykłego" krawca i sobie chwalę, spokojnie na baterii daje radę, a jeśli zastosowany mechanizm "daje znać" że bateria siada (np sekundnik zaczyna przeskakiwać co 5s na kilka dni przed całkowitym wyczerpaniem) to w ogóle nie ma problemu, bo zanim się zatrzyma to zdążysz wymienić baterię.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie najczęściej te z synchronizacja maja wbudowane ogniwa solarne :)

Lecz miałem na myśli te zwykle eco od Citizen podstawowe modele, gdzie ładowanie to taki bardziej ficzer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz miałem na myśli te zwykle eco od Citizen podstawowe modele, gdzie ładowanie to taki bardziej ficzer.

 

Ficzer ale też dający korzyści - wymieniając ogniwo raz na 10-16 lat tworzysz sytuacje w której w tym okresie rodzi się konieczność utylizacji tylko jednej a nie trzech/sześciu "pastylek" - jeśli patrzysz na to przez pryzmat jednostki to niby niewielka korzyść, ale jeśli popatrzysz globalnie to sytuacja nieco się zmienia ;) Sam jak tylko mogę to we wszelkich pilotach, aparatach, czy innych przenośnych urządzeniach wymagających zasilania elektrycznego wykorzystuję akumulatorki zamiast baterii i w dłuższym rozliczeniu jest to zdecydowanie tańsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie.  ;) Wyjątek stanowi mój Lumi Nox, który "dyma" na bateryjce - ale tutaj chodziło mi o tryt i wytrzymałość wiec raczej nie miałem wyjścia bo nie znalazłem solara z trytem

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i otwieranie, najlepiej najrzadziej jak to tylko możliwe.

 

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.